Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzéhes szülőkkel mit lehet...

Pénzéhes szülőkkel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Hogy fogadnátok, ha párotok szülei kijelentenék, hogy ők csak jól járnak, ha a gyerek ennek meg annak tanul, meg kimegy külföldre dolgozni, hiszen akkor majd küldi haza a havi1000 eurót? Előre beosztják a "gyerek" még nem létező fizetését. S abból sem csinálnak titkot, hogy azért erőszakolták ki az adott szakot a "gyerek" tanulmányaiban, mert az nagyon jól keres, külföldön pláne.
2014. okt. 19. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd jól hoppon maradnak, ha a gyerek közli hogy egy fillért nem látnak az ő pénzéből.
2014. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Semmit, ez tuti egy veszekedéskor mondták,nem komolyan. Gyerek meg nehogy azért sírjon mert egy jó diplomát akartak neki amiből nem hal éhen. Végül is minden szülőnek az a célja.
2014. okt. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem veszekedéskor mondták, a fiú is, lány is ott volt, mikor ez elhangzott.
2014. okt. 19. 11:23
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A körülmények ismerete nélkül elég nehéz válaszolni. Ha még tanul, (taníttatják?), akkor akár "befektetés"-nek is tekinthetik az iskoláztatást. Egyáltalán hány évesek vagytok? A "gyerek" fiú vagy lány? Az is érdekes, hogy valakinél ki lehet (vagy kell) erőszakolni egy tanulást. Mit szól ehhez az érintett? És Te hol vagy ebben a szituációban, kérdező?
2014. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

A normalis szulo azt akarja hogy a gyereke jol eljen,egy jo szakmaval a kezeben legyen penze,es ne a gyarban dolgozzon... ( Diplomaja sok embernek van megsem viszik semmire sem..:S) Es ugy tartjak sokan hogy eltartottuk a gyereket min 18 eves koraig vagy 20-22-25 stb koraig,akkor mostmar a gyerek segitsen minket...

Csak az a baj hogy kulfoldon sincs kolbaszbol a kerites,konnyebb de nem sokkal. (tapasztalat,Olaszban elek..) es amugy is.. 1000 EU RENGETEG PENZ!!! 300 E korul mi a francnak nekik annyi?! es kulfoldon sem olcso az elet... albi egy kis garzon min 400 eu 500 eu.

A napi kaja ha nem szegenyesen eszik hanem napi 3x mondjuk 10eu. plusz ha cigizik egy doboz cigi 4eu plusz ha ne adj isten gyogyszer is kell........ egy doboz saridon 10db-os 5-6 eu... milyen 1000 eu-rol beszelnek a szuleid? meg ha sporolsz is rengeteg az a penz.. miert mennl ki akkor kulfoldre? csak megelni? azt lehet otthon is... altalaban azert mennek ki az emberek kulfoldre hogy jobban eljenek,es tehessenek is felre ( mar aki nem lakni megy haenm csak dolgozni) ha elni akar kint az azert mas... meg beosztjak?!... mas segiteni oket,meg mas ha elvarjak... 1 fityinget nem kapnanak ha ezt csinalnak.......

2014. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Párom szüleiről van szó, én a fiú vagyok a történetben. Nem kellett nála semmit sem kerőszakolni, tanult ő volna magától is, mert okos, ambíciózos, de nem feltétlenül orvosnak, márpedig ez volt a kívánság. Hárman vannak testvérek (párom a legkisebb), mikor megszülettek már ki lett találva (amit persze mostanáig mindenki poénnak fogott csak fel), hogy akkor lesz egy jogász, egy közgazdász és egy orvos, s akkor szülőknek nem lesz már gondjuk az életben. Párom nővére jogász, bátyja közgazdász, ő meg végül fogorvosnak tanul. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy imádja a fogorvoslást, még ha csak a véletlennek köszönheti is, hogy itt tanul, egyébként ez nem is volt lehetséges opció, általános orvosnak szánták a szülei. Most már persze nagy az öröm, mert tudják, hogy egy fogorvos még magyarországi viszonylatokban is nem keres rosszul, hét még ha valóban külföldre megy vele. Az említett havi ezer eurós sztori egy családi ebéden hangzott el, amin én is részt vettem és , amit egyébként az apja mondott nekem, hogy örül, hogy a lány fogásznak tanul, menjen is csak külföldre, mert akkor aztán neki küldheti haza az ezer eurót. Egyébként pedig apuka elképesztően büszke SAJÁT MAGÁRA, hogy a lány minek tanul, mert hát ez aztán az ő munkájának gyümölcse. A probléma ott van, hogy én végigasszisztáltam a párom mellett a felvételit, majd pedig az első éveket, párom maga találta ki a fogorvosi szakot, a szülők csak elfogadták, maga fizette az összes küön óráját, ami a felvételhez kellett (dolgozni járt 9-13 órában), maga intézett mindent, szüleitől annyi jó szót nem kap, hogy ügyes vagy lány, vagy büszkék vagyunk rád, csak hogy csináld, dolgozz, tanulj, mert nem azért dolgozok, hogy semmi ne legyen belőled. Kicsit úgy érzem, túl sokat képzelnek magukról, mint amilyenek valójában. Persze lehe visszavágni azzal, hogy mert nevelték a lányt 18 éves koráig, csak akinek ez problémát jelent , meg ellenszolgáltatást vár, az miért vállal gyereket? Én komoly jövőt tervezek a párommal, de nem szeretném, hogy majdan a közös pénzünk egy tetemes részét az ő, egyébként full alkoholista szülei lenyúlják, mert mi is szeretnénk biztos jövőt, gyerekeket, ebbe meg, legalább egy jó 10 évig nem fér bele, hogy 2 másik embert eltartsunk.
2014. okt. 19. 12:35
 7/16 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem ezt te túlreagálod. Kicsit beiszogatva mondott egy nagy hülyeséget ez van,mással is megtörtént már.

Az meg,hogy az szülők érdeme is az, hogy mi lesz a gyerekből nem is kérdés.

2014. okt. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azért az sem egészséges ha a szülő ráerőlteti a gyerekre a dolgokat. Rokonságban is voltak ilyenek, úgy kellett őket végigrugdosni egyetemen, aztán elmentek tök más irányba dolgozni.


De amúgy minden szülő szeret büszkélkedni a gyerekével, ha segíti őt, ha nem, lehet tényleg kicsit túlreagálod ezt a dolgot.

2014. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem iszogatott be, teljesen józanon mondta, a lehető legkomolyabban. És nem, ne haragudj, nem érzem úgy, hogy a szülőknek bármi érdemük is lenne abban, hogy a párom minek tanul, sem anyagi, sem érzelmi támogatást nem kapott tőlük sem akkor, sem pedig most. A párom jobbára én tartom el, itt lakik nálam, ha tud fizet rezsi pénzt, de nem mindig tud félrerakni, mert a tanulmányi ösztöndíjából és szoctámból él, otthonról nem kap semmire sem. Egyszer úgy megkérdezném tőlük, hogy szerintük a lányuk miből eszik, miből vesz magának tampont, vagy télre kabátot, mert fel sem merül ez náluk, hogy attól, hogy elmúlt 18, még szüksége van pénzre, mert az egyetem nem tudja eltartani...
2014. okt. 19. 12:46
 10/16 anonim ***** válasza:
Minden attól függ, hogy a leányzó a sarkára áll-e, és képes lesz-e ellenállni az érzelmi zsarolásnak. Ha igen, nincs miért aggódnod. Ha nem, akkor nem lesz hosszú életű a kapcsolat.
2014. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!