Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apai nagymamám pénzéhesnek...

Apai nagymamám pénzéhesnek nevezte anyukámat, meg az anyai nagymamámat, nekem ez nagyon rosszul esik, ti mit mondanátok neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves vagyok és apukám még 5 éves koromban elment külföldre és nagyon ritkán küldött pénzt, kb évente örültünk, ha 50 ezret kaptunk. Anyukám 2 műszakban dolgozik, még a 70 éves nagymamám is vállal munkát, meg én is ilyen internetes munkát suli mellett, és így élünk 3-an. Apukám 4 millió forinttal tartozik, anyukám rendszeresen beadta a bíróságra a kérvényt, csak nem lett eredménye. Ez a "rövid" háttértörténet.

Na most, apukámtól kértem pénzt pár hónapja, mert a házunkban omlott a tető télen és elég rossz most így, plusz 140 ezerből élünk. Erre a nagymamám olyanokat írt egy levélben, hogy mi milyen pénzéhesek vagyunk, szegény apunak nincs is munkája, hagyjam őt békén. S nekem ez nagyon fájt, mert anyukámék tényleg sosem akartak több pénzt annál, minthogy megéljünk normálisan. Szeretnék válaszolni a levélre, de nem tudom, mit mondjak, amitől megnyugszom, de mégsem bunkó/kulturálatlan?


2013. márc. 27. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor az apai nagymamád is kint él külföldön apukáddal? Vagy Ő hogyan tudott a levélről?
2013. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, mind a ketten Németországban élnek, miért?
2013. márc. 27. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mama!


Eddig sosem kértunk vagy ha kértunk is nem kaptunk soha toletek tamogatast.A tetonk majd be omlik szuksegunk lenne egy kis penzre amit nem kolcson kerunk mivel apa mar tobb eve nem fizet gyerektartast.Megcsinalni konnyu volt de eltartani mar nehez.(na jo ez az utolso mondat nem kell ) de valami ilyesmit irnek neki.meg hogy edesanyad latastol vakulasig dolgozik hogy eltartson teged.apad meg le se szar.csak szepen megfogalmazva. hogy lehetnek ilyenek az emberek nem is ertem.eldobjak a sajat gyerekuket unokajukat.

2013. márc. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Kedves Nagymama! Köszönöm a leveled, örömmel olvastam. Örülök, hogy apukám és nagymama nem akar velünk pénzügyi közösséget vállalni. Így természetesen mint gyermek sem akarok apámnak aki megcsinált és elhagyott pénzt adni a múlt heti lottó ötösünkből. További jó egészséget kíván drága, nagyon drága unokája."


- mindezt azért mert ezektől ti úgysem láttok pénzt, de erre majd megjelenik és lehet perelni.

2013. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is ezt írnám szívem szerint, csak már előre tudom, hogy akkor megint az lesz, hogy pénzéhes leszek. És azt hozzá tenném, hogy ez a nagymama is magasról tett rám mindig is, ő aztán sosem foglalkozott velem úgy, mint anyukám anyja és még rá mond ilyen szavakat. Nagyon szemét dolog, amit csinál igazából, csak már nagyon szomorú vagyok, hogy hogy lehetnek ilyen emberek.
2013. márc. 27. 14:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Valszeg sosem szerette anyukádat, így titeket sem annyira. Sajnos vannak ilyen emberek.
2013. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Engem és őket sem ismer, ugyanis sosem találkoztunk vele, ő csak onnan hallgatta az eseményeket, amiket apukám kitalált rólunk. Épp ezért nincs joga ilyen szavakkal illetni a családomat, miközben neki nincs szíve.
2013. márc. 27. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!