Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselhetetlen családtag?...

Elviselhetetlen családtag? Hogyan éljünk együtt, amíg el nem költözöm?

Figyelt kérdés

nagy kertes házban él az egész család vidéken. Velünk él apám nővére is aki mióta idősödik különösen elviselhetetlen a viselkedése (vagy csak mi bírjuk már kevésbé) nem tudom..én tanulok még.

Na a gond az, hogy egyrészt a stílusa nagyon durva. Szinte nem tud normál hangnemben beszélni csak üvölteni. De torka szakadtából, ha vakami nem tetszik neki. De a legapróbb dolgok pl. bal fogasra tettem a kabátom és nem a jobb oldalira. Vagy égve felejtettem fél percre a villanyt.. Minden amit ő csinál az tökéletes, csak ő tud mindent, ja és ő egy áldozat aki mindent megcsinál a ház körül, más meg semmit. Apámnak is, többi családtagnak is folyton beszólogat, akik éjjel-nappal dolgoznak, hogy keressék a pénzt, de szerinte ők nem csinálnak semmit. Emiatt a húgom pl. már olyan rosszul van, hogy szerintem depresszió tüneteit mutatja a folyamatos terror miatt. Úgy kel, hogy fél, hogy miért fogja leordítani. Engem csak a lusta sz.r és szemét jelzőkkel szokott illetni, aki csak aludni jár haza és nem segít be semmit. Beszélni nem lehet vele, akkor megsértődik, de szerintem fel sem fogja. Mintha direkt ellenünk lenne..fel nem foghatom. Néha eszembe jut, hogy lehet hogy van valami mentális betegsége, mert egyik percről a másikra úgy elkezd üvölteni a semmiért, hogy ilyet ép eszű ember nem csinál. Ma reggel is arra keltem, hogy ordibálja a nevem, hogy hol a porszívó. Mondom neki hol van, aztán még ordít egy sort, hogy én semmit nem csinálok, csak alszom, mindent ő csinál, én egy rohadt dög vagyok. Apám ugye szereti, mert a testvére, világ életükben ebben a házban laktak, nem fogja kirakni, de látom rajta, hogy ő is egyre rosszabbul viseli, alig tud aludni, fáj a feje állandóan, magas a vérnyomása... nekem meg bűntudatom van, hogy majd ha elköltözöm akkor az olyan mintha cserben hagynám a családtagjaimat ebben az egészben


2023. máj. 14. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Hány éves? Én betolnám simán szoc.otthonba.
2023. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%
hogy a háziorvos pár perces vizsgálat után megadja a pontos diagnózist. Idős embereknél gyakori a kiszáradás, ami az agyi keringés romlásával hangulati ingadozásokat eredményez.
2023. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Ki nem tehetitek, mert a fele ház az övé,...szülői ház lévén feltételezem.

Nem lehet a házat két lakrészre leválasztani? Akkor nem élnétek szimbiózisban, mindenki élné a saját részét és mindenkinek könnyebb lenne.

Ez nyilván pénzbe kerülne, de ilyen gyűlölségben nem lehet élni!

2023. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Hát én elküldeném a büdös francba. Ha meg apám nekem állna, neki is megmondanám, hogy így velem senki ne beszéljen, és hogy rajta is látszik, hogy tele a töke a viselkedésével. Ő a testvére, nem kéred, hogy rakd ki, nem is tehetné, te viszont a lánya vagy, és elvárhatod, hogy az otthonodban nyugalomban élj.
2023. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%

Talán nem kellett volna a kisöreget kimozdítani a saját életteréből.Nem gondolod? Mindegyik megborul, ha az évtizedek óta lévő helyéról elmozdítják, érdekből-nincs kivétel.


Egyetlen amit tudsz tenni amit az "unokanővéred" tett-a lehető legkevesebbet otthon lenni. Felfedezni a város, és a nyugalmas helyeket feltérképezni, hogy ilyen időben pl. mint ami most van, hova tudj behúzódni. Majd estére hazamenni. Köszönd "apádnak" a jlenlegi helyzeteteket.

2023. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
1 Nem teheti, mert akkor veszti az egész család az otthonát, és megy albérletbe.
2023. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%

Lehet, hogy már elege van, hogy valóban a ő csinálja a dolgok zömét házban-kertben, mert munka és tanulás miatt mindenki megy, neki meg marad a feladat.

Ti vagytok 4-en, ő egyedül, ahogy kiveszem a leírásodból.

Én nem vagyok idős, de már a gondolattól is égnek áll a hajam, hogy egyedülállóként a testvéremmel és annak leszármazottaival kellene egy lakásban laknom. Pedig van testvérem, annak van családja és kölcsönösen imádjuk egymást testületileg, de ez nem így lenne, ha összebatyuztunk volna.

Eleve el kellett volna adni a házat (még most sem késő!) amikor apád és a nővére megörökölték, aztán ment volna mindenki Isten hírével a saját részével!

És elárulom, hogy ez csak egyre rosszabb lesz!

Az idő megy, a nővér sem lesz fiatalabb, mi lesz vele, ha ápolásra szorul?

Ha nem veletek közösködne, a saját ingatlanáért köthetne valamilyen szerződést, vagy azt eladva apartmanos idősotthonba mehetne.

Szar dolog ez neki is, de még most talán közösen léphetnétek.

2023. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Úgy tűnik, hogy közösen örökölték ezt a házat. Adják el, a pénzt felezzék el, és mindenki vegyen külön házat/ lakást! Ha ez a gonosz nő nem akarja eladni a házat, Apukád indíthat közös tulajdon megszűntetése iránti pert, és a bíróság kötelezni fogja rá.
2023. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
9+ Nem teheti be öregek otthonába, ápolnia kell még 8,5 évig pont úgy ahogy másik "papucsok" tették 30 évig szó és panasz nélkül.Hóban-fagyban, télen-nyáron, gyalog felnőttként 1-3 gyerekkel albérletből.
2023. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

#5

"Apám ugye szereti, mert a testvére, világ életükben ebben a házban laktak,"


Én ezt úgy értelmeztem, hogy a nővér a kezdetektől ott lakott, (az apa is) csak az apa aztán oda nősült és ott lett családja.

Ráadásul EGY lakásban, mindenféle szeparálódási lehetőség nélkül.

Tehát a nővért nem kellett befogadniuk.

2023. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!