Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselhetetlen családtag?...

Elviselhetetlen családtag? Hogyan éljünk együtt, amíg el nem költözöm?

Figyelt kérdés

nagy kertes házban él az egész család vidéken. Velünk él apám nővére is aki mióta idősödik különösen elviselhetetlen a viselkedése (vagy csak mi bírjuk már kevésbé) nem tudom..én tanulok még.

Na a gond az, hogy egyrészt a stílusa nagyon durva. Szinte nem tud normál hangnemben beszélni csak üvölteni. De torka szakadtából, ha vakami nem tetszik neki. De a legapróbb dolgok pl. bal fogasra tettem a kabátom és nem a jobb oldalira. Vagy égve felejtettem fél percre a villanyt.. Minden amit ő csinál az tökéletes, csak ő tud mindent, ja és ő egy áldozat aki mindent megcsinál a ház körül, más meg semmit. Apámnak is, többi családtagnak is folyton beszólogat, akik éjjel-nappal dolgoznak, hogy keressék a pénzt, de szerinte ők nem csinálnak semmit. Emiatt a húgom pl. már olyan rosszul van, hogy szerintem depresszió tüneteit mutatja a folyamatos terror miatt. Úgy kel, hogy fél, hogy miért fogja leordítani. Engem csak a lusta sz.r és szemét jelzőkkel szokott illetni, aki csak aludni jár haza és nem segít be semmit. Beszélni nem lehet vele, akkor megsértődik, de szerintem fel sem fogja. Mintha direkt ellenünk lenne..fel nem foghatom. Néha eszembe jut, hogy lehet hogy van valami mentális betegsége, mert egyik percről a másikra úgy elkezd üvölteni a semmiért, hogy ilyet ép eszű ember nem csinál. Ma reggel is arra keltem, hogy ordibálja a nevem, hogy hol a porszívó. Mondom neki hol van, aztán még ordít egy sort, hogy én semmit nem csinálok, csak alszom, mindent ő csinál, én egy rohadt dög vagyok. Apám ugye szereti, mert a testvére, világ életükben ebben a házban laktak, nem fogja kirakni, de látom rajta, hogy ő is egyre rosszabbul viseli, alig tud aludni, fáj a feje állandóan, magas a vérnyomása... nekem meg bűntudatom van, hogy majd ha elköltözöm akkor az olyan mintha cserben hagynám a családtagjaimat ebben az egészben


2023. máj. 14. 13:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
És amikor ilyeket mond nektek anyukád vagy apukád nem szokott megvédeni?mert én biztos szájon vágnám aki a gyerekének így beszél nem érdekelne hogy testvérem
2023. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!

A 3 bogyós válaszoló súlyos elmebeteg, ne törődj vele! Mindenütt ugyanezt csinálja, belehelyezi magát mindenki történetébe és a képzelt sztorija szerint habzó szájjal reagál. Már mindenhonnan törölték, te is jelentsd a válaszait (én már megtettem) mert a jóvoltából már totál diliházzá válnak a fórumok!

2023. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%

"Hány éves? Én betolnám simán szoc.otthonba."


Milyen jogon?

2023. máj. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ő a testvére, nem kéred, hogy rakd ki, nem is tehetné, te viszont a lánya vagy, és elvárhatod, hogy az otthonodban nyugalomban élj."


Nem mintha a testvérnek nem pont ugyanolyan joga lenne ott lakni. Sőt. Miután kb nyilvánvalóan ő meg apuka a tulajdonos, több joga van, minta kerdezonek.

2023. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
21%
Feljelentés nélkül nem csinálnak semmit.
2023. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%
Apád kezében a kulcs: ha közös a ház, el kell adni, szétköltözni. Mondd meg apádnak, hogy ha nem teszi, bele fog halni. Ez konkrét tény. Te nem tudom, mért nem tudsz elköltözni, de ha végeztél az iskoláiddal, akkor el tudsz. Bármilyen lyukba, csak onnan el. A nő lehet, hogy borderline-os, de mindenesetre nárcisztikus, csak hát az nem gyógyszerrel kezelendő. Semmiképp ne hagyd magad terrorizálni, rakd helyre, mint egy kutyát, csak abból ért. Minden alkalommal. Ha az apád kifogásolja, mondd meg neki, hogy az ő érdekében is teszed, mert a nő az ő egészségét is veszélyezteti.
2023. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg nem kellett volna a Lipótot bezárni...
2023. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%

"Talán nem kellett volna a kisöreget kimozdítani a saját életteréből."

KI MOZDÌTOTT KI KICSODÁT ÉS HONNAN?????

2023. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
93%

#18

Jaj-jaj meg ne kérdezd, mert még képes megválaszolni és minden kezdődik elölről!

Törölték az összes válaszát (ez véletlenül bent maradt), de a 12-es hozzászólásból talán kiderül neked is a lényeg.

2023. máj. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
94%
A 18-as vagyok, amikor kérdeztem, még nem volt törölve, de sokkal jobb így.
2023. máj. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!