Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám illedelmesen...

Hogyan tudnám illedelmesen megbeszélni édesapámmal, hogy idővel szeretném átvenni a vállakozását?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha a cég azután is életben maradna, miután neki már nem lesz kedve foglalkozni vele, nyugdíjba megy.

#cegatvetel
2023. máj. 31. 10:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%

Most is vele dolgozol? Mert ha igen, akkor szerintem látni fogja vagy már most látja rajtad, hogy neked ez fontos és pont azért mert fontos szeretnél ezzel hosszútávon foglalkozni.

De ha úgy érzed hogy nem látja, akár mondhatod is neki, hogy szereted a munkát, szereted a vállalkozást és te hosszútávon ezt szeretnéd csinálni.

2023. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Egyszerűen a családban maradsz és a cégetekben dolgozol. Ebből világos lesz neki minden.
2023. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%

Elé állsz és megmondod.


"Apa, miután te nyugdíjba mész vagy eltávozol az élők sorából, szeretném tovább vinni a vállalkozást/szeretném tovább vinni azt, amit te gondos munkával felépítettél."


Nincs ebben semmi. Egyszer mindenki meghal, ez elkerülhetetlen, és ugyan miért is ne vehetnéd át, ha ő nyugdíjazás vagy halál okán nem foglalkozik többet a vállalkozással.

2023. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
szerintem tanulj tovább abban a irányban, kezdj el dolgozni a cégben, és ha elég jó vagy hozzá, logikusan te leszel az örököse.
2023. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
20%

miert szerinted mit csinal a ceggel? eladja? becsukja?

Lehet eleve rad gondol.

nemvagytok olyan szoros kapcsolatban hogy ezt illedelmesen kell megbeszelni?


en egyszeruen vacsoranal ha atmegyek megkerdeznem mi a terve a ceggel es hogy itt vagyok en pl

2023. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Flagstaff ***** válasza:
100%
Lehet, hogy eleve veled tervezett, amikor megalapította a céget. Szerintem is vegyél részt a cég életében, mutasd ki, hogy érdekel, ami ott történik, és legyél afféle "jobb keze", aztán ha eljön az idő, már természetes is lesz, hogy neked adja tovább, de legalábbis könnyen szóba hozhatod, hogy ez a kívánságod.
2023. máj. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
69%

Az én fiam sz.rik a jól menő cégre.

Sajnálom, pedig jó lett volna.... ha....

Nem is kap belőle semmit.

Előttem leírták, szerintem dolgozz vele ha látja, hogy van érzéked hozzá, tudsz beszélni vele erről.


"eltávozol az élők sorából...." mondat után úgy b.sznám ki a fiam, hogy a lába nem éri a földet.

Én ezt nem javasolnám.

A többi értelmes megfogalmazásból rakd össze a saját mondandód, de mindig a legfontosabb a hozzáállás, többet ér minden szónál, ezt ne felejtsd.

2023. máj. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem beszélni kell erről, hanem dolgozni a cégben. Tanulj bele egyre több mindenbe. Apukád is érezni fogja, ha érdeklődsz és lelkes vagy. Lehet, hogy olyan típus, aki 70-75 éves koráig irányítani akar ott. Ha igen, akkor nem kéne szólnod, hogy a 65-dik születésnapja után azonnal góré akarsz lenni, neki meg onnantól kuss lesz, mert csak egy nyugdíjas volt dolgozója lesz a vállalkozásnak. De lehet hogy már nyugdíjas kora előtt átadná a vezetést, mert fárasztja a felelősség és a sok munka. De ezt neki kell szóba hoznia, nem neked!

Abban biztos lehetsz, hogy ha jó a kapcsolatotok, és normálisan állsz hozzá a munkához, akkor sem felszámolni nem fogja a vállalkozást, sem eladni egy idegennek.

2023. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Ügyesen beletanulsz, és fokozatosan átveszed a feladatok egyre nagyobb részét. Szinte biztosan örülni fog.
2023. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#5-ös

Azért kell illedelmesen, mert nem az ő kitúrása a célom és nem is szeretném ha esetleg így érezné, hogy én erre várok mert nincs így.

2023. máj. 31. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!