Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen, elsőévesként...

18 évesen, elsőévesként melyik lakhatási forma a jobb, kényelmesebb?

Figyelt kérdés

Szüleimmel úgy egyeztünk meg, hogy az első évben még albérlet, aztán ha tetszik Budapest, vásárolunk lakást nekem.


Maga a szakom önköltséges, biztosan bejutok, elkezdtünk lakásokat nézegetni (bérelve). Azért vannak bizonyos szempontok, helyileg, komfortilag, így egy kicsit magasabb árkategóriában nézelődünk, erre jön még az, hogy van egy 2 éves dobermann kutyusom is... Eddig két tulajdonossal beszéltünk, a kutyára azt mondták, hogy mehet, de akkor az +80-100.000ft minden hónapban.

Itthon csak a legvégső esetben hagynám, nem azért, mert a szüleimben nem bízom, hanem mert ő az én kutyám, kb. mintha a gyerekem lenne.


Másik opciónak felmerült, vagyis fel lett ajánlva, hogy apukám unokatestvéréhez költözhetnék, Budakeszire. Családi ház, nagy kerttel, a feleségével élnek ketten. Mondták, hogy szívesen látnak, ha úgy van. Jóban vagyunk, imádják a kutyát is, ha családilag utazunk, ők vigyáznak rá mindig. Gyerekként én is rengeteget voltam náluk, velük, szóval nem ilyen szegről-végről kapcsolat ez.

De félek, hogy így nem lenne meg az a tipikus egyetemista érzés, mert hiába van közel, mégis csak másik város, nem központi rész, autóval ki-be járkálni minden nap nem tudom, mennyire lenne jó ötlet.


Édesanyám azt mondja, ő a második megoldással lenne a legnyugodtabb, mert nem lennék egyedül, bármi baj van, van segítség, nem az van, hogy ott vagyok egyedül a fővárosban. Őt eléggé megviseli, hogy elköltözöm, apukám meg azt mondja, hogy ezt nekem kell eldönteni, mindkét opciónak megvannak az előnyei, hátrányai.

Az egyik részről ott van az, hogy először laknék egyedül, független lennék és valahol azért már vágyom erre. Viszont sosem éltem még lakásban, nem tudom, nem érzeném-e bezárva magam, én imádok kint lenni a kertben, kiülni napozni, fürdeni, vagy csak úgy tanulni akár. A kutyám benti kutyus, szóval miatta nem aggódom, hogy nem bírná a lakásban, de nyilván olyan szempontból nem mindegy, hogy kiengedem pisilni és tudom, hogy biztonságban van a kertben, vagy késő este még öltözzek, vigyem sétálni stb. (mozgatva és foglalkozva van vele eleget, nem erről van szó!).

Ha mondjuk Budapesten belül laknának, úgy nem gondolkoznék egy pillanatig sem ezen, de így, hogy jó 15 km az egyetem tőlük, a távolság miatt inkább mennék albérletbe. Meg akikhez költöznék, a szüleimmel egykorúak körülbelül, nem tudom, örülnének-e egy egyetemista életviteléhez... Mert most azt mondják, hogy igen, várnak és nagyon örülnének, de más 1 hetet együtt tölteni, meg más 1 évet.


Ti hogyan döntenétek ilyen helyzetben?

(a kutyámhoz ragaszkodom, így tényleg a legvégső esetben hagynám itthon)



#egyetem #leválás #első különélés
2023. jún. 1. 19:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
79%

18.szulinapomra kaptam anyaektol a varosba egy lakast ahol tanultam es ahol toltottem a gyakorlatot,videken laktam veluk nem volt tul kedvezo a bejaras

Teljesen egyedul voltam,imadtam!

Osztondijjas voltam jol tanultan igy egesz szep kis osszeget kaptam amibol egymagam szepen elvoltam. Mellette kaptam gyakorlati penzt is plusz szulim is adtak koltopenzt.

Igazabol ez az opcio nekem a kolit váltotta volna ki. Azt nem birtam volna. Es ezt anyaek tudtak nagyon jol :)

En nem koltoznek mashoz.

Imadtam hogy magam ura vagyok :)

Azota mar 26 eves lettem,van egy ferjem es egy 2 eves kisfiam

2023. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%
Én kicsit lejjebb adnék a fenenagy igényekből, és akkor normális áron lehetne még kutyával is lakást találni (nyilván ahol plusz 80-100at kérnének el miatta, az olyan is - full felesleges egy egyetemistának, pláne ha utána majd sajátot akarsz, tehát nem hosszútávra gondolkodsz).
2023. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Igazából annyira fenenagy igényeim nincsenek, csak kicsit több, minthogy legyen egy ágy és egy fürdőszoba.

Teljesen normális dolgokra gondoltam/gondoltunk, pl. legyen erkély, a fürdőben kád, ne csak zuhanyzó, legyen gépesített (ebbe a légkondi is beletartozik), meghatározott kerületeken belül nézelődünk, szóval Kőbányára pl. nem költöznék ki. :D

(ezek példák, az egész szempontlistát nem másolnám most ide, ha nem haragszotok)

Előny, ha az autóval nem az utcán kell állnom, hanem van teremgarázs, vagy udvari parkoló. Szóval nem olyasmiket akarok, hogy a fürdőben márvány legyen, a konyhapult meg gránitból lehet szigorúan. Ott fogok élni egy évig minimum, így szerintem érthető, hogy egy kényelmes, élhető otthonra vágyom.

2023. jún. 1. 19:20
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül laksz, az a kutyád miatt kötöttséggel jár, de nagyfokú szabadság és jó tapasztalat is. Nem tudsz olyan spontán lelépni egy éjszakára egy buli után, de veled maradhat a kutyád.

A rokonoknál inkább vidéki pihenés jellegű lenne lakni, még úgy is, hogy ők tudnának figyelni a kutyára, ha megcsúszol.

Én a lakást választanám a helyedben, de nem feltétlenül kell olyan elit helyen drágán keresni.

2023. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Már egyetemista barátnők ajánlották a környékeket, ahol nézelődünk. Elitnek feltétlenül nem mondanám egyiket sem, de központi, biztonságos, de azért mégsem a belváros közepe.
2023. jún. 1. 19:23
 6/36 anonim ***** válasza:
98%

hat nezd. egyedul lakni tok jo. en imadtam.

DE a kutyaddal mi lesz? a lakasban nyomorog akkor amig te egyetemen vagy, csajozol, elmesz moziba...


en a kutyat vagy ott hagynam a szuleimnel vagy akkor budakeszi kerteshaz.

de oszinten szolva a kutya itt csak visszahiz ezekben az evekben.


tudom mirol beszelek.


en a pointeremet anno otthon hagytam es mindenkinek igy volt jobb. foleg neki. kertes hazban anyuekkal akik imadtak

2023. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
10%
Szia, milyen fauta kutyad van?
2023. jún. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Jelenleg is bent "nyomorog" napközben, köszöni szépen, tökéletesen jól van. Szüleim dolgoznak, én most a szóbelikre készülve vagyok csak itthon, korábban napközben én is gimiben voltam. Van kameránk, telefonról néha ránézek, általában alszik napközben a szobakeneljében.


2 éves, már nem kölyök. Megvan a napirendünk, egyetem mellett is tökéletesen tudom majd tartani.

2023. jún. 1. 19:36
 9/36 A kérdező kommentje:
Dobermann.
2023. jún. 1. 19:37
 10/36 anonim ***** válasza:
96%

De szerencsés vagy. Nekem a tanulmányaimat államilag finanszírozott formában se támogatták a szüleim, el kellett mennem dolgozni és levelezőn tanulni. Nem hogy lakás...

Szóval én a rokonokat választanám, de csak azért, mert az egy év alatt 2-3 millió forint spórolás lenne anyukádéknak a budapesti átlag albérlet árakkal számolva. De mivel gondolom nem jelent problémát nekik ez az összeg, a lakást válaszd!

2023. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!