Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mégis mit mondjak a...

Most mégis mit mondjak a családomnak? Hogyan ússzam meg a szégyent ami érni fog?

Figyelt kérdés

A szüleim elég jól élnek, 18 éves korunkig támogattak minket a testvéreimmel. Két bátyám van, az egyik 6 a másik 4 évvel idősebb nálam. Mind a ketten programozók lettek, és elég jól megvannak, az idősebbik bátyám már házas, a kisebbiknek 4 éves stabil kapcsolata van. Ők mindig is normálisak voltak, és a szüleink támogatták őket az egyetem alatt is. Mikor én szakot választottam akkor a szüleim szörnyen leteremtettek, hogy nem lesz belőlem semmi, a művészetből csak éhenhalni lehet. Az egyetem első éve után kibuktam, most dolgozom egy “büfében” és takarítok is mellette másodállásban. Így sem vagyok túlságosan eleresztve anyagilag, egy másik lánnyal élek együtt egy lakásban, és még sosem volt kapcsolatom. Én próbálkoztam, de egyik sem jött össze, most pedig, hogy egész nap dolgozom, időm sincsen rá.

A család most el akar menni nyaralni együtt, és bár én mondta, hogy nem futja nekem nyaralásra, meg szabit sem nagyon tudok kivenni (nem akarok), mégis mondták, hogy jaj, hagyjam, ez nem lesz nagy nyaralás, spórolósra vesszük. Ahha… a fejenként számolt összeg az egyhavi fizetésem kb 2/3-a a két hét nyaralásra. Egyáltalán nem tudom ezt kifizetni, és nincs kit vinnem magammal, pedig ez ilyen “páros” nyaralás lenne. Jól belebuktam, hogy az álmaimat akartam követni, és nem vágyom arra, ami fogadni fog a családban, ha elmondom a teljes valóságot. Már így sem könyvelnek el sikerként.. 22N



2023. jún. 7. 20:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Megmondod, hogy sajnálod, neked ez nem fér bele így nem mész.
2023. jún. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
22?! kislanyom elotted az egesz elet!!! költözz haza kezdjel el megint egy egyetemet es kesz
2023. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Behajtani tilos válasza:
98%
Szerintem nincs mit szégyellned. Dolgozol, eltartod magad, nem élősködsz rajtuk. Van úgy, hogy melléfog az ember, nem sikerül azonnal mindenkinek. A munka nem szégyen.
2023. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudja a családod hogy most hogyan élsz, mit csinálsz?


De egyébként meg megmondod, hogy ezt te most kihagyod, ennyi.

2023. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Igen, azt kihagytam a szövegből, hogy mikor azt mondtam ez nem fér bele nekem, azt is mondtam, hogy nem megyek így, erre jött ez a “spórolós” válasz a kb 170.000 Ft-tal ami a főállású melómból származó fizetésem 2/3-a vagy több
2023. jún. 7. 21:20
 6/29 anonim ***** válasza:
98%
Miért van benned ez a megfelelési kényszer, miközben egészen máshoz van kedved, mint a többi családtagodnak ??
2023. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egy dolgot tehetsz: megmondod nyíltan, hogy neked erre nem telik és kész.

Ami a többit illeti: 22 éves vagy, előtted az élet. Nem fogsz mindig büfében dolgozni meg takarítani - de ha azt akarod csinálni, azzal sincs baj. Szerintem derék dolog, hogy igyekszel eltartani magadat, ha elég kitartó és szorgalmas leszel, jobbra fordul majd a sorod, ne félj. Attól, hogy az első próbálkozásod nem sikerült az egyetemen, nem biztos hogy a következő sem fog. Majd meglátod, bőven van időd még tanulni valamit, amihez kedved van.

Az sem szégyen, ha valaki egyedülálló, hát hol van az megírva, hogy kötelező 22 évesen kapcsolatban lenni? Sehol :)


Szóval légy szíves, ne írd le magadat, hogy te "nem vagy siker" a családod szemében.

2023. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%

Te boldog vagy így? Vannak más terveid?

Magadnak tedd fel ezeket a kérdéseket. Én a helyedben haza költöznék a szülőkhöz és "újra kezdeném". Nem késő még most sem elkezdeni egy iskolát.

A szüleiddel egyszer kell ezt megbeszélni, nehéz lesz, de ha túl leszel rajta utána sok minden változhatna, persze ha a szülők is úgy fogadják ezt, ahogy kell.

(bocsi, nem konkrétan a kérdésre válasz, csak segíteni próbáltam ezzel is)

2023. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem igazán van lehetőségem hazaköltözni, mert a szüleim kisebb lakásba költöztek, egy sokkal drágább környékre, mindenféle felesleges luxus cuccal, mindegy is, a lényeg, hogy csak egy vendégszoba van, és azt nem foglalhatom el, próbálkoztam már ezzel. Nem adtam fel az iskolát, épp arra gyűjtök. Valamint amikor csak van egy kis időm tanulom az olaszt, mert abból is meg akarom csinálni minimum a b2-t, arra már van időpontom, tudom nem nagy dolog, de olaszból érettségiztem, és nagyon szeretem ezt a nyelvet, és élvezem tanulni, ezért tanulok minden nap, ha csak 20 percet is a villamoson, vagy ilyenek. Igyekszem, de nem könnyű a helyzet. Az egyik bátyámnak meséltem már erről, és közölte, hogy amíg nem tanulok ki valami “értelmes szakmát” addig így is fogok élni, ahogyan most.
2023. jún. 7. 21:45
 10/29 anonim ***** válasza:
66%
Miért nem mehetsz a vendégszoba?
2023. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!