Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges gyülölni a saját...

Lehetséges gyülölni a saját anyánkat?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. De ahhoz nagyon nagyon nagyon csúnya dolgot kéne csinálnia az anyukámnak, hogy gyűlöljem.:) én nagyon szertem az anyumat és ezen szerintem nem változtathat nagyon semmi..:))


15/L

2010. okt. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat.
2010. okt. 11. 20:29
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet,de ahhoz az kell hogy valami teljesen ki tudja ölni az anya-gyermek közti természetes szeretet.vagy rosszabb esetben ez az anya hibájából ki sem alakult.Minden esetre,én haragudtam már anyukámra,de nem sokáig,és nagyon szeretem,beleértve az összes hibájával együtt!
2010. okt. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Igen ez előfordul. Én a karma filozófiáját követem, a szerint godnolkodom. Van úgy, hogy valakiknek valami régi életből elszámolni valójuk van egymással. Az a karmájuk, hogy valami formában együtt kell élniük, és lehet, hogy meg kell tanulniuk a megbocsátást. Vagy bármi más okból egymást választják a szülő - gyermek kapcsolatban, és gyűlölték egymást a régebbi életükben. Azt folytatják itt. De a földi megjelenésnek mindig valami kapcsolatrendezés, jóindulat kifejlesztése vagy efféle oka van, szóval tanulni kell belőle és általa,és a tökéletesség felé kell haladni.
2010. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát, a mi kapcsolatunkon nem hiszem, hogy bármi is javítani tudna.
2010. okt. 11. 20:36
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahoz sztem már nagyon durva dolognak kell történnie,hogy valaki gyűlölje az Anyját!Én nehezen tudnám elképzelni,hogy valaha is tudtam volna gyűlölni Édesanyámat pedig voltak nagy vitáink,voltam rá mérges is,de gyűlölni soha nem tudtam!!
2010. okt. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég hallottam valahol, hogy "az, akit sohasem gyűlölt meg a gyereke, nem is volt igazi szülő".

Nem olvastam direkt a többi választ és a kommentjeidet sem, így nem tudom miért tetted fel a kérdést, de rögtön ez jutott róla eszembe. Elgondolkoztató és félelmetes, de igaz szerintem. Amíg nem volt saját gyerekem, sosem jutott eszembe, hogy anyám is azért követett el hibákat, mert ő is csak ember volt, és nem mindenható, ahogy akkor képzeltem. Csak abban bízom, hogy a kislányom, ha felnő, gyűlölve is szeretni fog.

2010. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően gyülölni valakit,szivből szerintem csak olyan fájdalom miatt lehet,amit ő okozott nekünk.Mikor ez a fájdalom (akár szeretet iránti vágy,amit az anya nem ad meg) nagyon erőssé és elkeseritővé válik,akkor beszélünk gyülöletről.Gyülölünk valakit,azért mert ő nem gyülől,csak nem szeret, vagy nem is érdekeljük őt.

Szóval lehetséges szerintem,igen,talán a saját anyánkat tudjuk legjobban gyülölni tehetetlenségünkben,hiszen az anyai szeretetre megbecsülésre,elismerésre vágyunk leginkább ,elsősorban.. én igy tapasztaltam

2010. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én pl. akkor tudnám elképzelni,ha valaki gyűlöli az Anyját,hogy pl. kidobja az utcára és kitagadja a családból a gyereket,vagy pl. beadja intézetbe a gyerkőcöt és tudomást sem akar róla venni..,nah ilyen esetben eltudom képzelni a gyülölködést!
2010. okt. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kamaszkoromban én is gyűlöltem őt. Most már, túllépve a képzelt sérelmeken és csak a valódiakkal tisztában léve, csak közömbös a számomra, olyan, mint egy ember a sok közül.

Egyszerűen nem érzek iránta szeretetet, de nem is gyűlölöm. Semmilyen.

2010. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!