Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni akkor ha az...

Mit lehet tenni akkor ha az öcsém rendszeresen veri az anyánkat?

Figyelt kérdés
Az öcsém 18 éves és 1-2 éve rendszeresen veri az anyánkat. Nem tudunk mit tenni, apám egész nap dolgozik ő sajnos nem tud mit csinálni, és az a baj hogy nem is nagyon tudna minket megvédeni, mert nem rendelkezik olyan testi adottságokkal sem. Gondolkoztunk a rendsőrségen, de azok mire kiérnének, meg nem valószínű hogy bármit is tennének az ügy érdekébe. És anyám se akarja elvitetni a fiát.(még ezek után sem, amit nem is értek) Az lenne a kérdésem hogy létezik-e olyan hely vagy ember akihez ielyen esetben lehet fordulni?
2010. szept. 23. 13:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó ég!!!!

De ha nem akarjátok elvitetni az öcsédet, milyen megoldást szeretnétek? Hivatalos vagy civil szervezetek úgy tudnának segíteni, hogy elviszik/megbüntetik az öcsédet, vagy valamilyen otthonba menekítik édesanyádat. De ha anyukád nem akarja, hogy elvigyék az öcsédet,nem nagyon lehet mit tenni.

Nem kell amúgy megijedni, hívd csak rá a rendőröket, ha legközelebb verekszik - nem úgy van az, hogy rögtön elviszik bilincsben és börtönbe dugják. Sajnos nem. Az van ilyenkor, hogy a rendőrök kimennek - ha kimennek egyáltalán - és felírják, kikérdezik, de amíg vér nem folyik, nem sok mindent csinálnak. Esetleg utána 1-2-szer beidézik. De az elkövető néha ettől is megijed.

2010. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, én nem ismerem az ilyen jogi dolgokat, meg hogy kihez mikor hogyan lehet ilyennel fordulni, viszont! én úgy törném el a kezét annak a kölyöknek hogy utánna többet nem érne szegény édesanyádhoz! és azért mondom hogy a tiedhez, mert egy ilyen senkiházni nem érdemel meg egy ilyen jólelkű anyát,aki még ezt is megbocsájtja neki.


Komolyan mondom, keressetek valakit vagy családba vagy baráti körbe aki kicsit megfenyegeti és rendberakja az arcberendezését!

Felháborító....

2010. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

:S


Hát...ha van nyoma a verésnek édesanyád testén, akkor látleletet kell vetetni róla, megmutatni a rendőrségnek, és majd lesz valami...Én lelkifurdalás nélkül jelenteném fel az olyan embert, aki a szülőanyját meg meri ütni. Itt most nem az a lényeg, hogy ő az öcséd, anyádnak meg a fia, mert az ilyen ember nem ember, hanem bestia.

2010. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztő.


Nagykorú, zárjátok ki, cseréljétek le a zárat. Ha balhézik, akkor rendőrség.

2010. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két markos legény kevés juttatásért "rábeszélné" az öcsikét, hogy talán viselkedjen illendően az édesanyjával, mert panasz esetén újabb elbeszélgetésben lesz része...


(Nem fogsz hivatalos megoldást találni, sajnos...)

2010. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
javaslom a családsegítő központot. biztos van azon a településen, ahol laksz, illetve nézd meg ezt a weboldal: www.nane.hu itt bántalmazott nőknek szóló információk vannak fent.
2010. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, én is kitiltanám a lakásból. nagykorú, menjen a dolgára. tartsa el magát.
2010. szept. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

nekem valamiért úgy tűnik, hogy ez kamu kérdés.

az apa nem tud mit tenni? mégha nincsenek is meg a testi adottságai, nehogymár létezzen a földön olyan férfi, aki ne dobná ki az agresszív fiát, mint macskát sz*rni, ha tudomása lenne róla, hogy az sorozatosan veri az anyát.

ha mégse kamu, akkor esetleg forduljatok a NANE-hoz. ők nagyon gyakorlottak mindennemű családi erőszakban

2010. szept. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is az utolsó válaszoloval értek kellemetlen kimondani mert nekem is van 2 fiam de ha bármikor meg ütne abba pillanatban elmehetne otthonról . Nagykoru menjen ahova akar tartsa el magát De mégis hogy, képzeli hogy arra személyre aki felnevelte kezet mer rá emelni én az édesanyámmal nem vagyok vmi jó viszonyban de eszembe se jutott volna ilyet csinálni.Ha meg az idegivel van brobléma kezeltese magát viszont kedves kérdező kérdezném hogy öcsédet nem érte olyan trauma ami miatt édesanyádat utálja megveti és azért viselkedik igy?
2010. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az idősebb, Te miért nem vered ki belőle a sz@rt is?Én anya vagyok, a fiam 17, de ha kezet emelne rám, kihajítanám az utcára, az tuti.Pedig a szívem szakadna meg.Viszont a szülő felelőssége is, hogy mivé válik csemetéje!
2010. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!