Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy ha...

Mit gondoltok arról, hogy ha középkorú férfi a feleségét anyának szólítja?

Figyelt kérdés

Az én véleményem: szerintem azok szólítják így a feleségüket, akik kerülni akarják a személyes megszólítást... Szerintem ez távolságtartó...

A férjnek a feleség nem anya, hanem nő.... Az ember az anyjával nem szokott 'olyan' dolgokat csinálni.... (Jó esetben)

Jó tudom, nem úgy szólítja hogy anyám.... De azért mégis...


2023. jún. 10. 10:32
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

8 -asnak......nem hivatkozásként értjük, hanem személyes megszólításként....

Persze, én is megérem a pénzem (osztom itt az észt)....én a 25 év alatt, amíg házasok voltunk - talán soha nem szólítottam meg a nejem. A mi házasságunk nem volt az a tipikus szerelmi házasság (bár a nejem /állítólag/ szerelmes volt belém...(valszeg így lehetett)...teherbe esett...amit én érdekes módon nem bántam, vagyis nem tipikusan kényszer hatására házasodtam.

Erzsinek szólítottam volna...de azt meg nem szerette...így aztán kerültem a megszólítást (Erzsébet a neve....nem humorizálok)

2023. jún. 10. 11:27
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

#11

"Az én véleményem: szerintem azok szólítják így a feleségüket, akik kerülni akarják a személyes megszólítást... Szerintem ez távolságtartó..."


Gyakorlatilag meg is adtad a választ a kérdésedre, egy részedről érzelmek nélküli házasság példáját felhozva.

Akkor most ki is a távolságtartó?

Te leéltél 25 évet - gondolom kényelemből, becsületből - valakivel, akit semmilyen formában nem szólítottál meg. Legfeljebb "Erzsinek" szólítottad volna, ahogy szólíthattad volna a szomszédasszonyt, a postást, vagy a takarítónőtöket.

2023. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
76%
Após meg mamának hívja a feleségét, anyós meg papának őt előttünk. Már akkor is, amikor nem is volt gyerekünk.
2023. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
74%
Nem a feleség a lényeg, hanem hogy a gyermeke anyjáról van szó. A gyerek előtt a felek jellemzően anya/apaként hivatkoznak egymásra, és vannak, akiknél ez teljesen megszokássá is válik.
2023. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Csak ismételni tudom, hogy nem hivatkozás a téma, hanem megszólítás
2023. jún. 10. 11:57
 16/28 anonim ***** válasza:
70%

#15

Ne ismételgesd, hanem fogadd el, hogy nincs igazad, tévedsz!


De főleg azt fogadd el, hogy a családtagok úgy szólítják egymást és úgy nevezik magukat, ahogy akarják, senkinek semmi köze nincs hozzá, ha nekik megfelel!

2023. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
81%
Ha a kisgyerekek előtt így hivatkoznak egymásra nem gond. Később pl. Szólj anyádnak, nem gond, vagyis értitek, a gyereknek így mondja, h voltam anyával itt- ott stb. A gond ott kezdődik, ha pl. már a hálószobában is apa és anya van, illetve így szólnak egymáshoz, hogy anya, apa gyere már...Nálunk úgy volt, hogy apa, anya, ha a gyerekkel beszéltek, egymást viszont a nevén szólították, mikor nagyok voltunk meg már pláne.
2023. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
35%
Fiatalok között is gyakori, hogy anyának, apának hívják egymást.
2023. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
94%
Ha a gyerekekkel egy légtérben vagyunk, akkor anyának és apának hívjuk egymást. Ha nincsenek otthon vagy kettesben vagyunk, akkor a férjem becézget engem, én a keresztnevén szólítom.
2023. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell egy besavanyodott, morgós, karótnyelt varjúnak lenned, és akkor nem akadsz fel ilyen semmiségeken:D
2023. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!