Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy ha...

Mit gondoltok arról, hogy ha középkorú férfi a feleségét anyának szólítja?

Figyelt kérdés

Az én véleményem: szerintem azok szólítják így a feleségüket, akik kerülni akarják a személyes megszólítást... Szerintem ez távolságtartó...

A férjnek a feleség nem anya, hanem nő.... Az ember az anyjával nem szokott 'olyan' dolgokat csinálni.... (Jó esetben)

Jó tudom, nem úgy szólítja hogy anyám.... De azért mégis...


2023. jún. 10. 10:32
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
23%

Én a legjobb barátnőmet hívom anyunak. Nyilván egyikünk sem gondolja azt, hogy lenne köztünk bármilyen rokoni kapcsolat, csak egy belsős poén miatt lett anyu.

Egészen addig ameddig a másik nem sértő neveket hívja a másikat semmit sem mond el a kapcsolatukról, hogy miként szólítják egymást.

Az, hogy neked nem volt működőképes, szeretett teljes házasságod nem azt jelenti, hogy másoknak sem működik, csak mert nem a nevükön hívják egymást

2023. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
40%
Magánügy. Személy szerint rosszul vagyok attól, amikor a gyerek születése után a szülők azonnal elkezdik egymást apának és anyának hívni, mintha hirtelen megszűntek volna férfiként és nőként tekinteni egymásra.
2023. jún. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
60%
Én is ismerek olyat aki így hívja a feleségét nincs ezzel gond
2023. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
60%

Mit gondolok?

AZt gondolom, hogy úgy hívják egymást, ahogyan nekik jólesik, és nekem, családon kívülinek nem kéne helyettük eldöntenem, hogy hogyan lenne "helyes" szólítaniuk egymást.

Érted, kérdező????

2023. jún. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
24%

Ettől a falnak megyek, szerintem irtó gáz szokás.


Amikor a GYEREKNEK mondja, az más (Apád, azt mondta, hogy...) de családon belül többen is egymást szólítják így.


"Apa, figyelj már, kell ez a hús a pörköltbe?

Anya, mikorra lesz kész a sütemény?"


Stb. Nem a gyerek-szülő kontextusban, hanem "becenévként". What?

2023. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
17%

Mivel nekem ez fura, mert a szüleimnél sosem hallottam, meg a gyerekeim apja sem, így nálunk ez sosem fordult elő. Persze a gyereknek mondtuk, hogy menj apához, vagy milyen volt anyával ma a játszótéren, de egymást soha a gyerek jelenlétében sem hívtuk anyának meg apának, hanem úgy volt szokás, hogy édesem vagy drágám vagy a keresztnevünkön.

Vannak ismerőseim, rokonaim, akiknél ez szokás. Nekem betegesnek tűnik, de az ő dolguk, így nem szólok rá semmit, semmi közöm hozzá. Ám pl a rokon, akinél ez szokás, panaszkodik, hogy nem nagyon van szex köztük. Vajon van összefüggés? Talán.

2023. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

A 25 ös hoz csatlakozva

Tudom hogy semmi közöm semmihez

Attól persze még idegesít hogy az egyik szomszéd tól állandóan ez hallatszik át hogy a férfi anyázza a feleségét...

Ez csak ilyenkor nyáron problémásabb, mert feléjük csak egy szúnyogháló van az egyébként megszokott kis ablak helyett... És ezen minden egy az egyben átjön

2023. jún. 15. 12:52
 28/28 anonim ***** válasza:

Anyukám és apukám is így hívták egymást, mióta az eszemet tudom.

Soha nem volt fura, gondolom ezt szoktam meg. Azt viszont tudom, hogy 46 évig éltek boldog házasságban, és egészen apukám betegségéig bizony szexuálisan is aktívak voltak (ezzel a 26-os válaszoló írására reagálok). Apu sajnos lassan 2 éve elment, 69 évesen.

Akkor hívták egymást keresztnéven, ha mondjuk valaki másnak referáltak egymásra, pl. apu az xy haverja előtt említette anyut, akkor nyilván nem azt mondta, hogy "anya", hanem a nevét.

Őszintén, néha nálunk is besikerül a férjemmel, bár inkább a gyerekek előtt, kettesben nem annyira jellemző.

Én rendben vagyok ezzel is és a keresztnéven szólítással is. Abszolút nem gondolom, hogy ha azt mondom a férjemnek, hogy "apa", akkor az azért van, mert már "csak" a gyerekeim apjának tekintem, és nem férjnek, férfinak...nálunk is 100% rendben van minden, szexuálisan is, meg minden más téren is... Az ilyen Cuncimókuskám, Macikám, Mézecském és társaik viszont kiverik a biztosítékot :D

2023. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!