Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereketek párja mennyit...

Gyereketek párja mennyit szokott hozzátok menni? Illetlen lennék, ha nekem max. szülinapra, karácsonyra lenne igényem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a baj, hogy a párom családi háttere és az enyém nagyon különböző. Az övé kicsit "egyszerűbb". Nem akarom megbántani, mert tudom, őt kell szeretnem, nem a családját, de nekem ez, hogy havonta-kéthavonta menjünk egy hétvégére, sok.

Főleg, mert egy 1,5 szobás panelban laknak a szülők és a tesója, 5 felnőttre az nagyon pici.


Ha ott vagyunk, nem érzem jól magam, a húga állandóan kötözködik, beszól valamit, kicsit irigységszagú a viselkedése. Apukája meg mintha ott sem lennénk, elvonul tv-t nézni a nap nagyobb részében. Semmi értelmes program, közös időtöltés nincs.

Ráadásul enni sem nagyon szeretek ott, azt a 2-3 napot általában nasikkal, kekszekkel viszem végig, vagy mondom a barátomnak, hogy menjünk el sétálni és közben beülünk egy étterembe. Az anyukája nagyon olajosan főz, vagy most hétvégén mondta, csinál carbonarat. Azt nagyon szeretem, örültem is, aztán kiderült, hogy náluk a carbonara az parizer, tejszín és trappista sajt, meg zöldfűszerek...


Nem akarom megbántani sem őket, sem a páromat, de annak sem látom értelmét, hogy havi egy hétvégémet ezzel töltsem el.


2023. jún. 13. 10:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Mond a barátodnak, hogy nem akarsz menni?
2023. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem havonta egy hétvége nem sok, annak érdekében, hogy a párod lássa a családját. Valószínűleg fontos neki, hogy velük is időt töltsön.

Ha neked ez nem tetszik, akkor ne menj vele minden hónapban, hanem kéthavonta csak.

Ha az anyós főztje zavar, akkor pedig főzz otthon, vidd el magaddal, és mondd meg neki, hogy speciális étrenden vagy, ezért nem mindegy, hogy mit eszel. Köszönöd hogy főzött, de nem tudsz enni belőle a diéta miatt.

2023. jún. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

A párod mit szól ehhez?


Mert nekem az exem pl totál kiakadt, mi az, hogy nem megyek vele minden hónapban egy hétvégét a full beképzelt, és másokat lenéző családjához?


Hát, nem is értem, de komolyan :D

2023. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell minden hónapban menni, de szerintem két-háromhavonta azért illene, ha amúgy szeretettel fogadnak. Az ételes részét totál megértem, ugyanaz van nálunk is, a sok zsíros ételtől minden látogatás után fél napig hasmenésem van.
2023. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Megmondani a párodnak, hogy felőled annyit megy, amennyit akar, de neked ne tukmálja?
2023. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%
De ugye te sem várod el a párodtól, hogy a te családodhoz járjon?
2023. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Az "illem" mondjuk pont nem érdekel, főleg, mivel pl kva sértődés van, amiért okkal nem eszem meg az ételüket.

Zsíros, fűszeres, amit nem bír a gyomrom, hányok vagy hasmenésem van, de az főbenjáró bűn, ha viszem a saját ételemet.


Oké, akkor nem megyek látogatóba. Nekem nyolc. :D

2023. jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Nem kötelező menni. Nem írtad hány éves vagy, de szerintem két felnőttnek nem kell ottmaradni egész hétvégére az egyikük szüleinél. 1 nap el lehet menni leülni beszélgetni stb. aztán jöhettek haza, szerintem egy normális hazalátogatás így néz ki. Megmondod a párodnak hogy neked ennyi idő sok, 1 délután belefér ( mondjuk ezt lehet gyakrabban mint 1-2 hónap) és kész.

Ezt félretéve amúgy, az írásodból elég sznobnak tűnsz, nem eszel ott mert az anyuka "olajosan" főz, de kekszeket meg ilyen szarokat eszel napokig?

2023. jún. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen releváns a véleményem, mert nem szülő vagyok, hanen meny, de nálunk az van, hogy férjem ritkán jár a családomhoz, egy részét szerintem évek óta nem látta, pedig egy kisvárosban lakunk és én azért rájuk nyitom az ajtót rendszeresen. Úgy vagyok vele, hogy nem erőltetem, és a családom sem. Nem szoros a viszonya velük, de ez pont kell a kiegyensúlyozottsághoz. Nincs közös témája velük, mint erőltessük?


Ugyanakkor érdekes, de a férjem (családja, helyesebben anyósom) elvárja hogy ott legyek minden pofavizitnél. Tíz év párkapcsolat után most jutottam el oda, hogy több időt nem fogok pazarolni számomra érdektelen emberekre rendszeresen. Valószínűleg az ő tágabb családja sem kíváncsi rám/ránk, mert anyósom erőszakoskodásán túl egyáltalán nem keresnek minket...

2023. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
21%
Minden hétvégén egyik nap ott vagyunk egy délutánt kb. Szerintem ez a minimum. Párom meg két naponta megy segíteni stb, egyedül van Anyósom
2023. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!