Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ha pénzt/vásárlá...

Mit szólnátok ha pénzt/vásárlási utalványt adna a gyereketek karácsonyra, ajándékok helyett?

Figyelt kérdés
Illetlenségnek, sértőnek tartanátok vagy örülnétek hogy hasznos dolgokra költhetitek? A szülőktől már évek óta csak pénzt kap a gyerek, mert ők nem tudnak mit venni, ami tetszene neki. Na most ha ugyanezt viszonozná a gyereketek ahhoz hogy állnátok?
2014. nov. 19. 00:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagyok szülő, de én örülnék. Gyűlölök ajándékot kapni, és mindig mindenkitől haszontalan szart kapok. Úgyhogy ha olyan helyre szól, ahol szívesen vásárolok, a legjobb ajándék lenne.
2014. nov. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
35%
Undorító világ az, ahol a karácsonyfa alatt bankjegyek cserélnek gazdát. Micsoda sivár kor! Így talán a legegyszerűbb, hogy karácsony szent estéjén mindenki odajárul a szent számítógéphez és látványosan utal egy adagot a másiknak a bankjából. Broáf.
2014. nov. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindegy, hogy bankjegy vagy ajándék? Mert ha hiszed, ha nem, nagyon kevés olyan ember van, aki körbe kérdez, hogy mit szeretnél, vesznek valami szart, azt le vagy tudva.
2014. nov. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 18 éves korom óta csak pénzt kapok mindenkitől karácsonyra, és kifejezetten szomorú szoktam lenni, mikor a kicsiknek visszük a játékokat, bontogatják az ajándékokat, a felnőttek borokat, bonbonokat adnak egymásnak, mamának mindig valami hasznos kütyü, a keresztszülőknek mindig valami luxuscikk... én meg egyfajta senemfelnőtt-senemgyerek kívülállóként, megkapom a kis borítékomat, amiben tudom mi van, és nem kifejezetten tesz boldoggá, pláne, hogy pénzt magamnak is keresek... tavaly karácsonykor majdnem elsírtam magam, ahogy elnéztem a gyerekeket, hogy bontogatják nevetve a csomagokat, én meg zsebre dughattam a kis borítékom és mehettem a dolgomra. Inkább kapjak valami haszontalan vackot, vagy egy olcsó csokit, vagy béna játékot, vagy akármit, minthogy ennyivel lerendezzenek... Én viszont ennek ellenére minden évben veszek ajándékot mindenkinek, tavaly egy havi fizetésem ment rá, hogy minden rokonom és barátom kapjon valamit, de bőven megérte, főleg, hogy nekem ez az ajándék, hogy készülhetek, hogy csomagolhatok nekik, hogy átadhatom, hogy láthatom az örömöt az arcukon. Bárcsak ők is így gondolnák... mellesleg, ha valakinek pénzre van szüksége, akkor segítek neki munkát keresni, vagy küldök havonta rendszeresen, de nem karácsonyi ajándékként vágok hozzá párezer forintot...
2014. nov. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Én egyrészt utálom, ha a fejemet bámulják, és elvárják az örömködést, másrészt nagyon rossz színész vagyok, és nem tudom elrejteni a csalódottságomat.
2014. nov. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Én ennek nem látom értelmét.

Adok a fiamnak karácsonyra 20 ezer forintot mert nem tudok mit venni, majd ő is ad karácsonyra nekünk a szüleinek 20 ezret mert nem tud mit adni???

Kicseréljük a 20 ezrest?? Ennek mi értelme van? Akkor senki se adjon semmit a másiknak és nincs pénzforgatás..

Egyébként meg, egy bon-bon, könyv, cserepes virág, egy jó bor mindig jó ajándék.

2014. nov. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már régóta az a rendszer, hogy karácsony előtt ideadják azt az összeget, amit ajándékra szánnak, mi megvesszük amit akarunk, és az kerül a fa alá.

Én is utálok haszontalan vackokat kapni, semmi értelme, csak dobálnánk ki a pénzt. Így tudok minek örülni, még ha nem is konkrétan meglepetés. Amúgy se bírom a meglepetéseket.

2014. nov. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%
nem epp egy maradando ajandek.
2014. nov. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Általában azoknak az ajándékoknak örülök a legjobban, amiket magamtól kapok. :)
2014. nov. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem örülnék neki, de fordítva gyerekként se örültem.

Persze volt nálunk is ilyen eset, de akkor külön meg is volt ez beszélve. Szülőként is kaptam így "ajándékot", de gyerekként is. Megbeszélve egészen más a helyzet.

Szerintem a karácsony viszont ne a pénzről szóljon, sőt ne is az ajándékozásról, és még csak az ajándékok minőségéről se, hanem "csak" pusztán a szeretetről.

2014. nov. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!