Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amíg a családi háttereteket...

Amíg a családi háttereteket nem rendezitek, kezdenétek párkapcsolatba?

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim, az apám kb. semmilyen szerepet nem játszott az életemben. Ha jelen is volt, akkor is maximum lecseszett.


Anyám újraházasodott, azzal együtt lett egy bully mostohatestvérem, valamint egy erősen nárcisztikus mostohaapám, akinek az az elve, hogy minél hangosabban ordít, annál inkább igaza van. Anyám ezt 10 évig csendben tűrte, majd elkezdett engem hibáztatni, hogy miattam ment hozzá, és viseli ezt el, én tehetek arról, hogy így alakult az életünk és ne panaszkodjak, inkább legyek hálás, hogy a férje csak kiabál és nem ver meg minket, akár azt is megtehetné...

Szóval ebben nőttem fel, nem nagyon volt előttem normális családi kép, szülői minta. Ez a mostani életemre is kihat, pl. ha valaki felemeli a hangját a környezetemben, akár örömében, én összerezzenek, mert várom az ordítozást, jön a gyerekkoromból jól ismert gyomorideg. Stresszt sírással kezelem, fokozottabb helyzetekben pánikrohammal.


Már járok terápiára, de ez is sok idő volt, mire ide eljutottam, mert otthon 20 évig azt hallgattam, hogy mentális betegségek, mint olyanok, nem léteznek, aki depressziós, menjen ki a földekre kapálni, rögtön nem lesz ereje utána szomorúnak lenni.


Sok időbe telt, amíg rájöttem, hogy azért kötődöm túlságosan másokhoz, mert reménykedek abban, hogy szeretni fognak. Pl. középiskolásként belekerültem egy mérgező kapcsolatba, elnéztem, hogy megcsal, megaláz, mert féltem attól, hogy nélküle rosszabb lesz, és hogy úgy legalább néha velem van. Barátokhoz is túlságosan ragaszkodom, a legtöbb barátnőm általános iskolás korom óta megvan, szoros a kapcsolatunk, így ők tudják ennek a miértjét. De egy induló kapcsolatban hogy magyarázzam el, hogy nem betegesen féltékeny vagyok, csupán ha éppen fél napig nem válaszol az illető, arra következtetek, hogy valamiért megharagudott rám és többet már biztos nem keres? Azért ez nem éppen egy elsőrandis téma...

Meg arra is gondolok, hogy van így is elég bajom, hiányzik-e nekem egy másik ember rigolyája, kell-e az, hogy valaki még pluszban legyen az életemben?


Szóval akik nehezebb családi háttérrel rendelkeznek, hogy kezelték ezt?

(24 éves lány vagyok)


2023. jún. 18. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én bántalmazó apa mellett nőttem fel. Később, amikor pl. a pasim meg akarta simogatni a fejem, már automatikusan rántottam el, mert a pofonra számítottam. Persze nézett, hogy mi a bánat van. De ahogy teltek az évek, és már nem kell bántalmazástól tartanom, ez lassan elmúlt. Szóval idővel javulni fog a helyzet, megszokod, hogy nem ordít veled állandóan valami állat. Az mindenesetre szuper, hogy jársz terápiára. sokat kommunikálj az aktuális partnereddel, hogy értse, hogyan működnek nálad a dolgok és minek mi az oka. Sok sikert :)
2023. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanez, de hasonló van nekem is.


A régi családoddal megszakítani minden kapcsolatot. (Anyukád meg tipikus nő, aki azért megy férjez, hogy az eltartsa. Megkapta érte a jutalmát.)


Hiányzik valaki neked, DE nem akárki, hanem akivel nagyjából jól megértitek egymást.


A családi mocsok nem elsőrandis téma, de nem is első randin kell összejönni, szerintem a legtöbbeken meglátszik, ha sokat cseszegették (óvatos, félénk, stb.). Szerintem keress hasonló srácot, nem keveseknek van/volt hasonló baja. Itt alkalmazható az előbbi (látszik) módszer: akin látod, hogy csöndesebb, nyugisabb, az való neked. (Azért lehetőleg ne életképtelen cicafiú legyen :D)

2023. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Simán lehet. Volt párom ilyen volt. Önmagában ezzel semmi baj nem lett volna. A gond inkább abból lett, hogy minden barátomba vagy rokonaimmal töltött időbe azt látta, hogy mással megcsalom, vagy hogy elhanyagolom és le fogok lépni. Ha figyelsz arra, hogy ne fojtsd meg a partnered ilyenekkel, akkor semmi probléma nem lehet.
2023. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasonló hátterű vagyok hozzád. Annyi különbséggel, hogy az én apám alkoholista és elhanyagoló volt, később hajléktalan lett. 11 éves voltam, amikor utoljára láttam(nemsokára 31 leszek).

Anyám meg 20 éven keresztül idegbeteg és elhanyagoló volt, mert rengeteget dolgozott. Az idegbetegségéből kinőtt, hogy elkezdtunk tesommal dolgozni és nem volt annyi gondja ránk.

Alapvetően a családunk olyan mint az Addams family. Én meg olyan vagyok mint a Wednesday, csak nem vagyok annyira pszichopata mint ő 🙈.


Nekem eddig egy kapcsolatom se sikerült. Kb 5 db 1-3 évig tartó kapcsolatom volt, ezekből 3 a terápia előtt többé kevésbé bántalmazói, a másik 2 a terápia utániak pedig elhanyagolói jellegűek voltak. Volt ezen kívül a 20-as éveim elején olyan is, hogy kereken 1 hónapig tartott meg ilyen apróságok.


Mostanában gondolkoztam ezen újra, de valahogy sose sikerül senkivel zöld ágra vergodni és haladni, csak egy helyben toporgok. Jobb lenne egyedül maradni, de ugyanakkor meg vágyok egy normálisabb életre.

Aki normális annak nem én fogok kelleni, akinek meg kellenék az is legalább olyan sérült mint én.


Elvileg augusztustol én is el tudok kezdeni egy új terápiát. Ebben látom az utolsó lehetőséget, mert ez sématerápia lesz és ez a terápiák királya.

Viszont tesómnak egy osztálytarsanak kb az 5. pszichológus hozta meg az átütő eredményt. Benne van a pakliban, hogy nem az első szakember lesz aki megvaltja a világot, illetve ez egy élethosszig tartó folyamat kb.

2023. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám nárcisztikus személyiség, elég erőteljesesen ambivalens kötődési mintázat alakult ki bennem. Rengeteg megfelelési kényszer, sosem éreztem azt, hogy bármikor elég lehetek valakinek. Aztán randiztam egy extrém ambivalens emberrel, ott jöttem rá, hogy nem velem van a baj, hanem azzal, amit otthonról hoztam. 1 éve járok pszichológushoz, és nagyon sokáig húztam a Covid miatt... :( Már 23 évesen el kellett volna mennem, de 26 éves korom előtt sikerült. Most lassan 27 évesen jutottam el oda, hogy szeretnék ismerkedni, regisztráltam ide-oda, de nagyon nehéz. Volt már elutasításom nagyon szimpatikus pasitól, de neki is a múltja miatt nem kellettem épp, mert nem akart kihasználni, komolyra meg nem állt készen. Szóval látom, hogy vannak nagyon normális emberek, akikre lehet számítani és bízni bennük, csak a tapasztalat hiánya miatt nagyon nehéz. De ha későn is, még hiszek benne, hogy megtalálom a boldogságot. 27/N
2023. jún. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A megfelelés nálam is megvan, úgy nőttem fel, hogy ha 4-est kaptam valamiből, napokig ment otthon, hogy majd így mehetek a Tescoba árulni a parizert, semmire sem fogom vinni, 40 évesen is majd járhatok biciklivel a kisboltba dolgozni, meg jó lesz, ha hozzászokom a koránkeléshez, mert a gyárba nem 8-ra kell járni... Úgy, hogy év végére mindig kitűnő voltam, de évközben néha becsúszott 1-1 négyes.

A mai napig emlékszem arra is, hogy mekkora ajtócsapkodás, meg tányértörés volt otthon, mert szolfézsból (!) a zeneiskolában azt mondta a tanárnő anyámnak, hogy csak a jóindulata miatt kaptam 5-öst év végén... Hogy én őt ezzel milyen helyzetbe hoztam, lesült a képéről a bőr a terem előtt, mi az, hogy jóindulat kellett az ötöshöz.


Az más tészta, hogy az Aldiban dolgozó volt osztálytársam többet keres, mint én a jogi diplomámmal.

2023. jún. 18. 21:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálak benneteket kérdezővel válaszolóval együtt,nem szabad arra gondolnotok hogy mindenki ordibálni fog veletek,én 35 éves férfi vagyok de sosem tudnék ordítani föleg megbántani egy nőt se az exem viszont sokszor megalázott de rá hagytam azóta férjhez ment,kitartást nektek remélem hogy jobb lesz
2023. jún. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Párkapcsoltaba semmiképp. Inkább valami sokkal szebbe. Ez a szó nekem azt sugallja, hogy valakive elkezdünk párzani. A másikból hiányzik valami, ami belőlem kilóg, és megszűntetjük a folytonossági hiányt...
2023. jún. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Kezdeni lehet, aztán közben rendezni.
2023. jún. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Amíg nem rendezi az ember ezeket a problémáit, sokkal nagyobb eséllyel köt ki egy rossz ember mellett.
2023. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!