Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem szereti a páromat?

Anyám nem szereti a páromat?

Figyelt kérdés
Én 24 éves vagyok, a barátom 28 éves, orvos. Anyám ma azt mondta nekem, hogy a barátom szerinte nem jó orvos. Biztos hülyének néztek a kérdéssel,de szörnyen rosszul esett ez az anyámtól és nagyon magamra vettem, azért, mert én a barátomat egy borzasztóan okos orvosnak tartom. Magam is ötödéves vagyok az orvosin és annyira felnézek rá, szeretek tőle tanulni, szerintem a kórházban is bőven jobban teljesít, mint a hasonlóan fiatal kollégái. Anyu pedig az orvosi dolgokkal szemben abszolút laikus, mégis azt hiszi minden orvos hülye és nem bízik egyben sem. Én is lw vagyok nézve, ha valamit nem tudok. Azt érzem, nem érti meg, hogy ez a szakma mennyire összetett, és a legnagyobb félelmem az, hogy ha egyszer én is önálló orvos leszek, majd belebeszél meg beleokoskodik a munkámba. Utálom amikor nekem ad orvosu tanácsot, mert szerinte ő jobban tudja mint én vagy a párom. Nagyon rosszul esik. Van értelme egy ilyen szülőnek magyarázni?

2023. febr. 19. 23:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
63%
Nincs. Anyud elég szűk látókörű
2023. febr. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Magyarázni nincs értelme, és valószínűleg a párodat sem csípi, különben meg se fordulna a fejében ilyeneket mondani, ha ért hozzá, ha nem.
2023. febr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Magyarázni neki? Semmi értelme. Egy darab kavics előbb értené meg, mint ő.
2023. febr. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Lehet anyukádnak sok negatív tapasztalata volt az orvosokkal, esetleg volt tartósan, komolyan beteg? Félrekezelték, nem látták el, rosszul bántak vele?

Ez lehetne az egyetlen magyarázat a viselkedésére, akkor mondanám, hogy próbáljatok meg szelíden beszélni a fejével és "bizonyítani".

Más esetben a fentebb írtakkal értek egyet.

2023. febr. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Anyukád ne általánosítson, pláne úgy, hogy semmilyen összehasonlítási alapja sincsen. Ha adott kórházban (ahol párod dolgozik) valami orvosigazgató lenne és összehasonlítás alapján mondaná, akkor érthető lenne, de így nem. Számomra elég elképesztő lenne az is, ha előítéletek alapján általánosítana, mégis milyen jogon és mihez képest?

Annyit lehet neki mondani hogy "fogalmad sincs róla", "nem tudhatod", a "szerintem/úgy gondolom/azt hiszem/vélelmezem" pedig csak az ő gondolatai és nem a valóság.

2023. febr. 20. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudjatok mit csináljátok már joletetekben. Anyád egy idiota.A parod meg orvos van akinek bejön és van akinek nem, bonyolult az emberi test ugye ezt nem neked kell magyarázni? Anyád hadd szenvedjen akkor ha nem fogad el segítséget! Irigy rad h te orvoshoz mentél hozza, anyád meg valami munkáshoz azért tart itt, azért ilyen szuklatokoru. Sok sikert így a negyedik évben amúgy ha a 2. T túl eleted ezt is túl fogod mert azt tartják a legnehezebbnek a doki tanoncok. Havi fizut meg jól felemelte a kormány. Elég lenne fele ennyi is nektek . Hálapízt meg vissza kene vezetni. Anno szép summakat lehetett akasztani.
2023. febr. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon sajnálom, hogy anyukád ennyire korlátolt gondolkodású. Ahhoz, hogy orvos legyen az ember nagyon sokat kell tanulni és a helyedben nekem nem is a párom lenne az igazi gond, hanem azt, hogy téged is semmibe néz. Más szülő büszke, ha a gyereke az orvosi rá jár és nem kritizálja. Ha még nincs önálló háztartásod, akkor ideje leválni és ritkítani a találkozásokat, ha ennyire leszólja azt, ami az életed meghatározó pontja.
2023. febr. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, orvosként ennél jóval több önbizalomra kéne szert tenned. Ha egy laikus így el tud bizonytalanítani, akkor nem fogod tudni határozottan kepviselni, amit kell. Márpedig a betegek is és a hozzatartozók is tudnak ám dolgokat mondani meg betamadni. Ez teljesen mindennapos. Vértezdfel magad ez ellen, mert nagyon nehéz dolgod lesz, ha nem teszed.
2023. febr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Ugy sem tudjátok megváltoztatni.
2023. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Neked kell vele élned nem anyukádnak probáljatok beszélni vele ha nem megy akkor nincs mit tenni.

El kell fogadnia a párodat még ha nehezére is esik a jővőd a saját kezedben van.

2023. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!