Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám mindig mindenbe...

Anyukám mindig mindenbe beleszól, mindig mindent irányitani akar, úgy érzem rá megy a kapcsolatom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már elmúltam 18. Van egy másfél éves kapcsolatom. Nem az, szeretem anyukámat, de állandóan mindig mindennel baja van, pedig itthon vagyok este 9 kor és bulizni is ritkán járok, jó suliban vagyok, segitek neki stb stb. De ha elmegyek pl sétálni a barátommal akkor már kap valami okot hogy felhivjon, szerintem csak hogy megtudja "történik-e valami"...de nem csak. elmegyek pár napra haverokkal, akkor is napjában 4x 5x felhiv, hogy minden rendben van-e. Elhiszem hogy félt, de már mindenki röhögi hogy anyum mit leművel. A barátomat is nagyon zavarja, hát mi tagadás engem is.

Aztán nem is beszélve arról ha a barátom nálam van akkor egy óra el sem telik már mondja, hogy mikor megy már el, vagy célozgat, hogy ideje lenne már indulni...

Kiakadok, nem hagy teret nekem, mar majdhogynem megfolyt. pedig sosem adtam okot bizalmatlandágra, ismeri a barátomat (még kedveli is), barátaimat, mégis ezt csinálja...

Mig a 13-14 évesek ereszkednek este el otthonról én "ügyesen" megyek haza...

mit tegyek?

Beszélni nem lehet vele mert "az övé az utolsó szó" vagy "amig az ő kenyerét eszem..."


2008. dec. 30. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Hagyd ott a vén tyúkot.
2008. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
szerintem tudasd valahogy vele hogy már elég nagy vagy és képes vagy vigyázni magadra.
2008. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 yuda ***** válasza:
94%

A normális anyai ösztönben természetes tartalom a féltés,gondoskodás -viszont tudatosan ,életkorhoz képest módosítaniuk kellene,mert egy jó anyának fel kell készíteni a gyerekét az önálló életvitelre és ez ebben a korban már azt is jelenti,hogy el kell "engednie" a kezét-hadd álljon meg az a legény,vagy leány a saját lábán,hisz anyukádnak is el kellett kezdenie valamikor,csak erről nyilván elfeledkezett.


Másik vetület,hogy feltételezem elsőszülött lehetsz,mert azoknak kell megharcolni legfőképp,a többieknek már kitaposott útjuk lesz-hála neked.


Ez viszont azt jelenti,hogy lesz még pár csörte,mire eléred az áhított szabadságot-de ez velejárója a felnőtté válásnak a te esetedben.

2008. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az elsonek: Ne ess túlzásokba azért...

A többieknek köszi

Utolsónak: NEm vagyok első gyerek, mondjuk annyiból h a nővérem ilyen otthonülős "sehovasemenő", úgyh ezért van nehéz dolgom...:( sajnos ez van, mondjuk egy dolgot tanultam: Őn nem leszek ilyen...

Üdv

2008. dec. 30. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el anyukádnak, hogy 18 évesen már tudsz magadra vigyázni, így akár tovább is elengedhet. Erre persze válaszolhatja, hogy "jajj, de nem ajánlatos lányoknak egyedül mászkálni éjjel az utcán" - lásd kiskunlacházi eset -, de akkor is érdemes kompromisszumban gondolkodni.

Kicsit drasztikusabb megoldás, ha kikapcsolod a telefonod. Erre persze lehet válasz a veszekedés, a barátodtól való eltiltás, így én is a mielőbbi költözést ajánlanám. Én is megejtettem 18 évesen a "nevelő célzatú költözést", no, akkor anyám végre felfogta, hogy nagykorú vagyok, azt csinálok és azzal amit és akivel csak akarok.

Tehát én ezt ajánlanám, amennyiben megvalósítható. Egyébként meg én is nagyon utálom ezt az "amíg az én házamban élsz és az én kenyeremet eszed" - típusú szöveget. Ezt én magam úgy szereltem le, hogy "ok, anya, képzeld el magad 40 év múlva, betegen, öregen, esetleg magatehetetlenül. Ugye, milyen jól fog esni az, ha én ápolnálak, és nem dugnálak be egy otthonba, hogy csak ünnepekkor látogassalak? És ha én akkor szabályokat szabnék neked a viselkedésedre vonatkozóan, mit csinálhatsz és mit nem az én házamban és az én kenyeremen élve, ahhoz mit szólnál?"

Szerintem valami hasonlót elő lehet neki adni, ahogy érzed. Nekem bejött.

2008. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A szülőket meg kell nevelni. Én 22 éves vagyok, még nem tudok elköltözni otthonról, mert tanulok, de amint lehet megpattanok. Lehet neked sem lesz más megoldás.
2009. jan. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!