Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el a családna...

Hogy magyarázzam el a családnak, hogy nem akarok orvos lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval az a helyzet, hogy eléggé meg vagyok keseredve az elmúlt időszak miatt. Orvosira járok három éve, de már csúsztam egyszer, így csak másodéves vagyok és úgy néz ki, megint sikerül csúsznom.

Szóval az a problémám, hogy szeretném abbahagyni az orvosit.

Már évekkel ezelőtt is úgy éreztem, hogy a pályaválasztás terén nem én döntöttem, hanem úgymond az "elvárást" teljesítettem, amit a szüleim és a tanáraim támasztottak felém. Akkor sem érdekelt már a biosz, sem a kémia, mégis emelteztem belőlük, hogy büszkeséget hozzak a családnak. Úgy voltam vele, hogy ez egy szép szakma, elismert, szóval jó lesz, majd kialakul a hivatástudat. Most már ott tartok, hogy gyűlölöm az egészet és nem akarom folytatni, nagyon nehéz nekem és kezdek rámenni a sok stressz miatt, vizsgák miatt, de ugye ez generálja magát, mivel nem szeretem, nem vagyok sikeres, stresszelek emiatt, ezért még jobban nem szeretem. Úgy csodálom azokat, akik minden áron orvosok akarnak lenni és megtesznek mindent, de ez belőlem hiányzik.

A család...ha ezt megtudná szerintem botrány lenne belőle. Nagyon büszkék rám, még így is hogy csak éppen megyeget, de ha megtudnák, hogy abba akarom hagyni, nagyon kiborulnának.

Természetesen elvégeznék egy másik szakot, nem egészségügyben, de egy nagyon korrekt szakma, amivel jó egzisztenciát is tudnék teremteni magamnak, mégsem halok bele az egyetembe...

A másik dolog, hogy a szüleim eléggé félnek a környezet véleményétől és attól tartok, hogy ezután én lennék az aki szégyent hozott a családra.

Ti hogy látjátok a helyzetet, mit tennétek a helyemben?

Előre is köszi a válaszokat!



2023. jún. 27. 12:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Hát egyenesen, ha kiborulnak ha nem, igazából a te életed, az a léyneg hogy úgy alakítsd ahogy saját amgad jónak látod.
2023. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
99%

Én mint szülő azt gondolom boldog legyen a gyerekem.

Ne egy tresszelő felnőtt.

A te életed. Élj, de ne mások elvárásainak.

Tanulj ! Ez fontos, de azt ami a te vágyad !

2023. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Mi az a másik szak, amit elvégeznél?

Amikor érettségiztél, miért nem azt választottad? Vagy időközben jött meg a kedved ehhez?

2023. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

Akkor mi a fenének kezdtél el oda járni ? 6 éves szak basszus. Ha már jelentkezni is alig volt kedved, gondolhattad volna, hogy elvégezni sem fogod.

Pénzt és éveket pazaroltál feleslegesen, ráadásul foglaltad az államilag támogatott helyet mások elöl.

Nem is való az ilyen orvosnak. Emberi életekről hogy döntsön az felelősség teljesen, akinek felnőtt korában is ilyen szinten a környezete dirigál.

Menjen el dolgozni és munka mellett levelezőn végezd el az álomszakodat.

2023. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

A szüleiddel való konfliktust nem tudod megspórolni. Arra nyugodtan hivatkozhatsz, hogy ők erőltették, tehát nekik is benne van a felelősségük az eltékozolt három évben.

Ha úgy érzik, hogy szégyent hoztál a családra, akkor meg tagadják le, hogy a gyerekük vagy. Ekkora hülyeségre mit lehet mondani? Nem embert öltél, nem loptál, csak félbehagytad az egyetemet.

2023. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
5 év alatt csak a 2. évfolyamig jutottál. Minek folytatnád ? Se tehetséged, se kedved nincs hozzá. Minél tovább húzod, annál többet veszítesz. Jelenleg csak egy pénznyelő vagy a szüleidnek. Ez a rosszabb szerinted vagy őszintén bevallani mindent, hogy minél előbb kilépj ebből a helyzetből ?
2023. jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!


#4

Igen, tudom én is ezeket, de már nem tudok mit kezdeni velük. Nem volt akkor még helyén az eszem úgy érzem, könnyen befolyásolható voltam, mert egyáltalán nem tudtam, mit akarok, ma már nem engedném, csak hát ugye ez a hülye megfelelési kényszer..


#5

Igen, de egyébként jót akarnak, nekem, meg szeretem őket nagyon és hálás is vagyok nekik, ezért sem akarok szomorúságot okozni, de szerintem is ez elkerülhetetlen.

2023. jún. 27. 13:13
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

Csak csináld azt amit szeretnél

Majd elfogadják

2023. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
41%

az a korekt szakma amivel jó lehetne keresni ez engem is ėrdekel .

mert ezt a kérdést mintha nem is vetted észre .

2023. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy látom, hogy muszáj leszel megmondani, így, ahogy itt leírtad. Pontról pontra. Nem lennél jó orvos, ha utálod, tehát szerintem felelősségteljes dolog valahol visszalépni, és az jó, hogy van benned annyi önkritika, hogy ezt belátod. Ha ezután te lennél a család szégyene, az nem feltétlenül téged minősítene.

Kicsit együttérzek, mert tőlem is nagyon szerették volna, hogy legyek orvos.... vagy ha az nem, állatorvos... De én már akkor tudtam, hogy különböző okból ugyan, de egyiket sem nekem találták ki.

2023. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!