Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarázza már el nekem vki...

Magyarázza már el nekem vki ezt a társadalmi jelenséget, hogy miért és mi benne a logika? A cigány csóró, alig telik kajára a családnak, putriban él, de a használt, de még ígyis 3-4 milliós BMW kint áll a háza elött. Logikát akarok benne találni.

Figyelt kérdés

csak mert, számomra, mint sima magyar embernek, biztos nem jutna eszembe használt autót venni 3-4 millióért, akkor már inkább swiftet, de ha eleve a házam romokban, putriban lakom, a gyerek a döngölt földön, akkor már inkább a házamba költeném azt a pénzt, mintsem, valaki által már széjjelfingott, régi, használt német autóra.


Mondom ezt úgy, hogy autóm, is van, ami új (igaz nem német prémium, de ÚJ és garanciális) és még normális fedél is van a fejem felett.


Pusztán érdekel, hogy mi jár egyes embereknek a fejében, amikor ilyet csinálnak. Mivel a használt régi németautó, hiába BMW , attól még nem lesz "vagány"....


2020. márc. 21. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Akkor összezavarom az elméletedet. Normálisan kereső, rendezett körülmények között élő magyar ember vagyok, és soha az életben nem adnék 3-4 milliót egy Suzukiért, ellenben imádom a régebbi BMW-ket. Na ilyenkor mi van?
2020. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 geza tozser válasza:
67%

Az előző választ írónak...

Előszőr is..figyelmessen el kellett volna olvasnod a beirást..majd MEGÉRTENI ÉS UTÁNNA VÁLASZOLNI.


A kérdésben arra keresett választ a illető hogy egy CIGÁNY CSÓRÓ fejében mi van -vagy volt- mielőtt a BMW vette. Nem azt várta hogy TE mint egy magyar ember mit csinál akinek fedél van a feje felet és autója is van.

2020. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
ne keress logikát az ostoba emberek viselkedésében
2020. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Azert vesz BMW-t, mert arra jol fizet a biztosito, párszor letorik az autót, lehuzzak a biztositot, osszarakjak valahogy a bomost es eladjak a szomszed faluban Gazsinak.

Oszt vesznek egy uj járgányt es megy tovabb a coresz.

2020. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell itt belemenni a BMW-Swift vitába (1. válaszolóval egyetértve én se vennék swiftet az fix, de itt mindegy is). Más példa is jó erre. Sajnos ahol az említettnél ténylegesen rosszabb minőségben élnek a romák ott is azt látni hogy a munkájáért (legyen az tisztességes, fekete, vagy egyenesen BTK törvényi tényállásába ütköző) kapott pénzét rövid határidőn belül elverik. Hifitoronyra, lapos TV-re, Iphone-ra. Épp mire.


Sajnos ez egy összetett kérdés. Biztos vagyok benne hogy náluk fontos a környezet véleménye, de ami talán még nagyobb probléma hogy rövidtávon gondolkoznak.

Míg te vagy én félreteszünk, lekötjük a pénzt, oktatásba invesztálunk hogy több fizetésünk legyen és szépen lassan összeszedjünk mondjuk egy házra. Ők úgy gondolkoznak hogy "Ez most van. Most vagy elköltöm és megmutatom hogy én komoly ember vagyok. Vagy lehet később nem lesz alkalmam."

Szerintem két dolog lehet itt a tényleges probléma. Mindenki döntse el mi a szimpatikusabb elmélet:

- Intelligencia hiánya egyszerűen. Nincs előrelátási képesség.

- Nincsenek meg azok a gazdasági és kulturális adottságok a környezetébe amik bizalmat keltenének az egyénben. Egyszerűen nem bízik abban hogy ami most van pénze, abból ő 10 év alatt tud építkezni. Sőt! Lehet hogy fél hogyha most nem csap az összeg seggére akkor nemsokára nem lesz erre lehetősége.


Minden esetre tragikomikus a leírt jelenség.

2020. márc. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Biztos vagyok benne hogy náluk fontos a környezet véleménye, de ami talán még nagyobb probléma hogy rövidtávon gondolkoznak."


Nade az nem zavarja a többi cigányt, hogy a "lakatosék" putriban élnek? Az autó az, ami alapján véleményt alkotnak az illetőről?


Én nem fogok vitázni, hogy a Swift jobb e, vagy a BMW. Swift új autó, van rá 5 év garancia, nem mások szarták szét. a 10 éves BMW meg hát.... 10 éves öreg autó. nyilvánvalóan a BMW a komolyabb autó, az volt a jobb autó amikor kijött a gyárból, de az is biztos hogy amíg valaki ( nem én, nekem toyota-m van) a swiftel 5 évig gondtalanúl elközlekedik, addig a BMW-nek ezernyi baja lesz, és a szervizeltetésbe a gatyádat kifizeted.... hidd el, magyar keresethez nem való BMW, ha új és megtudod venni akkor természetesen más a téma, de egy használt régi német prémium autó, amit széjjelfingtak és amihez prémium áron van az alkatrész is, nem éppen bölcs döntés.

2020. márc. 21. 22:19
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk van egy kerte házunk, egy balatoni nyaralónk és 10 millió a bankszámlánkon. Én egy régi autóval járok, párom a teherrautóval. Az albérletben lakó, szinte 0 megtakarítással rendelkező cigány Mercedesszel, arany a nyakában és a csupasz fenekével a Maldívra megy nyaralni. Őt gazdagnakbtartják, minket szegénynek. Hát ezért, mert kell a látszat. Nekünk meg kell a biztonság.
2020. márc. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Talán 3-4 millióért nem tudd ott jobb házat venni, de "kivénhett és beteges versenylóvat igen".

Bár apám mesélte, hogy a kilencvenes években a lakótelepeken, rengeteg a helyi lakásoknál jóval drágább autó állt. Ja és évekig, nem az "IBUSZ lakások miatt". A panel nem putri. Sőt öszkomfort. Mégis hasonló, bár közel sem hasonló mentalitásra vezetheő vissza.

2020. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és az autót úgy veszik, hogy a segélyeket ne zavarja. A putri helyet, meg ha jobb házat vennének, bíztos kevesebb lenne, ha lenne egyáltalán segélye az egész családnak.
2020. ápr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En a 4.valaszt osztom.


Az ilyenek mindig mindennel üzletelnek nem flancolni kell a kocsi nekik.amugy is 10 èves koruk ota vezetnek, az autokkal együtt nönek fel a folyamat cserével, egy adas vetelt hamarabb megirnak,lebonyolitanak, mint hogy az abc t megtanuljàk.

2020. aug. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!