Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam meg a férjemn...

Hogy magyarázzam meg a férjemnek hogy nem akarok testvért a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
Túl vagyok 2 éve egy szőrnyű császáros élményen (műhiba történt utánna a babás nővérek csúnyán beszéltek velem,szülés utánni depresszió,nehéz gyógyulás) a férjem hétvégente két napot van velünk a munkája miatt utazik,minden éjszakázás és betegség rám jutott,segítség nélkül-plusz a férjem beteg szülei is és őszintén,lehet önző vagyok de tele van a hócipőm,és haragszik hogy ő legalább 3at szeretne .Nekem meg bórsódzik a hátam attól hogy mégegyszer átkelljen menjek ezen az egészen.Hogy tudnám megmagyarázni neki hogy én nekem örömből és bánatból is bőven elég egy?
2023. jan. 19. 16:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont így ahogy leirtad. Te szulod meg és nagyreszt te neveled és te nem szeretnéd ezt végig csinálni, arra akarsz koncentrálni aki van.
2023. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Mond neki, ha ő kihordja, megszüli, felneveli, akkor simáán. Ha nem, akkor nem...

Ha nem érti meg, akkor lehet nem ő az az ember, akit neked szánt az ég.

2023. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Laci, nem akarok több gyereket! Elég ez az egy is, ha te ragaszkodsz hozzá, hordd ki, szüldd meg és maradj itthon vele 2 évig.


Mégis hogyan kellene? Virágnyelven? Versbe foglalni?


Ti amúgy milyen viszonyban vagytok, hogy nem tudjátok felnőtt módjára pro/kontra érvekkel alátámasztva megbeszélni?

2023. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Mutasd meg neki ezt a kérdésed. Sajnálom hogy nem érti meg ezek után se, de nem nálad van akkor a hiba.

Egyébként meg ha sehogy nem sikerül, akkor bevetheted a jó öreg trükköt a halogatást, ami a konfliktuskerülő emberek módszere, mondd azt neki hogy " oké csak várjuk meg míg Pistike oviba megy", ha elérte az ígérgetés ezt a pontot utána újat tűzöl ki, "majd ha iskolás lesz", és ezt addig csinálod míg fel nem adja vagy meg nem haltok...:)

Amúgy én biztos nem vállalnám ezeket mind amit leírtál, ez embertelen. A beteg szülőknek ápolót fogadnék, a férjnek legalább a közelben végezhető munkát keresnék, vagy megkérném hogy ő keressen mert megszakadok.

2023. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Hát számomra furcsa, hogy itt kell ötleteket kérned ennek a témának a megbeszélésére a FÉRJEDDEL. Evidens, hogy egy normális kapcsolatban kerekperec kimondhatod azt, hogy te nem akarsz több gyereket, hármat meg pláne nem, és kész. Te tested, meg aztán később a te idegrendszered… Te magad mondtad, hogy szinte csak te vagy a gyerekkel és a háztartással. Hagyd rá csak ezeket egy hétre, és hidd el, nem lesz olyan nagy szája. Hívd fel a figyelmét, hogy az apaság nem azt jelenti csak, hogy megcsinálja a gyereket!
2023. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Hát jó nagy tahó férjed van már bocsi. Jópofa nagyon, te szüljed neki sorba a három gyereket ő meg otthagy a bánatban mikor nevelni is kéne őket. Hosszú jövőt jósolok nektek.
2023. jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elképesztő, hogy ennyire nem látja át a férjed a terheidet, nyilván nem lenne nagyobb segítség több gyerekkel sem. A helyedben kerek perec megmondanám neki, hogy nem szülök többet, ugyanezekkel az érvekkel, amiket itt is felsoroltál. A pontot nálam az teszi fel az i-re, hogy te ápolod a beteg szüleit is, illetve hét közben teljesen egyedül vagy a gyerekkel. Tudod, ki vállalna így másodikat-harmadikat...
2023. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Elég egyértelműen leírtad itt a kérdésben, pont így kellene neki is megmondani.
2023. jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki őszintén és ültesd le hogy a te tested változik, te éled át a szülés fàjdalmát, te vagy depressziós és nem ő! Ott hagy egyedül a hét 5 napján, minden segítség nélkül! Ha igazán szeret akkor meg kell értenie!
2023. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk úgy, hogy a "férjed"ről van szó, de a "gyerekeM"ről, így, egyes számba, csak a tied, tkp mégis minek követelőzik akkor random pénisz az életetekben? ezt kell magadban tisztázni, és ennek megfelelően meghozni a szükséges lépéseket. ha nincs apja a kicsinek, minek terhelni mindkettőtöket egy random spermadonor jelenlétével?
2023. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!