Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszer mellett tényleg...

Tápszer mellett tényleg szükséges teát, vizet adni a babának? Több mindenkitől hallom, hogy tápszer mellett szomjas a baba.

Figyelt kérdés
Éjszaka figyeltem fel rá, hogy nagyon csámcsog, nyalogatja a száját, mert tényleg nagyon száraz is neki.
2011. ápr. 6. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen szükséges.
2011. ápr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, a tápszeres babákat is meg kell kínálni. Igaz ugyan, hogy vízzel készül a tápszer, de azért az mégis csak étel nekik.
2011. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Így hangzik a pontos szakmai tanács (ibclc-től tudom én is):


AKKOR kell/lehet itatni a tápszeres babát, ha

- KIZÁRÓLAG tápszeres ÉS jelzi, hogy az etetési időn kívül is szomjas még; iletve ha te megkínálod és ő elfogadja, nyilván.

- NEM KIZÁRÓLAG tápszeres, DE valamilyen oknál fogva a szomja oltására nem anyatejet adsz neki. - De ebben az esetben is az lenne inkább a célszerűbb, ha az etetéseken kívüli időben inkább mellre tennéd szomjoltás gyanánt. (Az anyatej első része ezért lett kitalálva + a gyakrabb szoptatás még a tejed mennyiségét is növelheti.)


Tehát az, hogy "a tápos babát mindenképp itatni kell", ebben a megfogalmazásban nem egészen igaz, hanem inkább a fenti összefüggésben.

2011. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

xStefix te honnan tudsz ennyi mindent a szoptatás témakörében? Mert látom, hogy nagyon sok mindenkinek körültekintő, pontos választ tudsz adni.

2011. ápr. 6. 16:34
 5/5 xStefix ***** válasza:

Olvasom, tanulom és gyakorlom. :)

Szakmailag érdekel, majdan ezzel (is) szeretnék foglalkozni.

2011. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!