Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka sok anyuka szerelmes...

Mi az oka sok anyuka szerelmes a saját fiában?

Figyelt kérdés

Amit olvasok interneten: Sok panaszkodó történet és kérdés és válasz a mama kicsi fiáról. Például: Anyós vs fia barátnője probléma. Sok panaszkodásról egy példa: Anyuka nem tudja elviselni fiának van barátnője és ezért mindent megtesz elüldözze nőt a fiától. Az lehet oka, férjétől semmi szeretet és törődést nem kap, ezért anyuka számára saját fia a férfi pótlék?

Nem provokáció kérdésnek szántam!

Csak tényleg érdekel ez a jelenség okait.



#anya #férj #fia #szerelmes #mama kicsi fia
2023. júl. 12. 06:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem hiszem, hogy férfiként tekint rá, az beteges lenne. De másban nem tudja kiélni magát és célt tévesztett.
2023. júl. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
2023. júl. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez a jelenség kevésbé létezik, mint ahogy azt előadják. Én azt látom (nőként is) a környezetemben, hogy a nők javarésze alapból kicsit ellenségesen tekintenek az anyósra, és bármiben tér el kettejük véleménye, akkor rögtön az anyóssal van gond, és ezt kivetíti a férjére is.


Értsd, a férjnek még véletlenül sem lehet ugyanaz a saját véleménye, mint az anyjának, mert akkor anyuci pici fia. Pedig ahogy a nők a saját anyjuk elveit követik, mert abban nőttek fel, úgy a férfiak szintén a saját anyjukét, ez egy ilyen dolog. Csak ebből szokott az lenni, hogy ha a feleség és anyós valamiben nem ért egyet, vagy az anyjával ért egyet a pasi (és nem arról beszélek, ha kéretlen dolgokba beledumál anyós, hanem mikor olyan életszituáció van, ami mindkettejüket érinti), akkor rögtön megkapja a pasi, hogy álljon a felesége mellé, különben anyuci pici fia, dehát miért álljon mellé, ha ő az anyjával ért egyet? Vagy a pasinak nem lehet véleménye, csak ugyanaz, mint a feleségének?


Na, arra akart kilyukadni, hogy utána ebből lesz az a sztori, hogy "anyuka szerelmes a fiába és utálja a barátnőjét".

2023. júl. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%

Ő szülte, az övé!


Miért az apák mivel jobbak?

Szerintem nincs az az apa vagy anya aki őszintén mosolyogna amikor a lányát egy másik hapsi "megcsinálgatja"...


Ha komolyan akarsz valamit akkor vedd el, ez valamiért megnyugvást hoz az egész családba többnyire, mivel a többi tag is azt érezheti, hogy összetartoztok már velük is.


A régi világba amikor még a házasságokban komolyabban érvényesült a hozomány / vagyon / megélhetés kérdése törvénytelen volt a házasságon kívüli szexualitás, sok helyen ez a mai napig elítélendő maradt.

2023. júl. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%
Női hülyeség ez az anyuci pici fia tema. Egy fiú kire hallgasson ha nem a szüleire ha tanácsra van szüksége?
2023. júl. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

A gyakori kérdéses válaszokra :D


- Költözz el

- Hagyd ott

- Menekülj


stb stb stb

2023. júl. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, azért én rhadtul elvárnám egy kapcsolatban ahol elvileg két FELNŐTT ember él, hogy NE az anyjával vitasson meg olyan kérdéseket, ami KETTŐNKRE tartozik.


Az exem nem véletlenül ex, mert minden szarral anyucihoz szaladt, és utána, velem is kegyeskedett megbeszélni - ha éppen...


Ő nem felnőtt férfi volt, hanem egy leszakadni képtelen 31 éves gyerek - érdekes, én sem apámhoz rohangáltam a (párkapcsolati) problémáink miatt, mert neki ehhez semmi köze.


De hát az exem már csak ilyen volt, neki anyuci szava szent, és amit ő mond, annak úgy kellett lennie.

Visszaküldtem anyjának - eltelt 10 év, senkije sincs azóta sem (ezt a közös barátoktól tudom épp).

2023. júl. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Nekem sem azzal volt problémám, hogy beszélgetnek, meg tanácsot kér, hanem konkrétan ők ketten elemzik a problémát, kibeszélik, aztán exem egy kész megoldással áll elém, én meg csak pislogok, hogy bszki, EHHEZ anyádnak épp semmi köze nem volt.

És mindenben! ezt csinálta, akárhányszor vitás helyzetünk alakult ki, ő szaladt anyukához, nem velem beszélte meg - igen, a szexuális életünkkel kapcsolatban is, ami beteg, már bocs.


Érdekes, a párom felnőtt férfi, és képes megoldani egy olyan horderejű problémát anyuka nélkül, hogy épp összekaptunk valami apróságon - ami normális, mert nem vagyunk egyformák, akadnak kisebb-nagyobb konfliktusok, de ezt tudnia kell rendezni két felnőttnek.

2023. júl. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Ennél csak egy rosszabb van, amikor a volt feleségével van ilyen viszonyban.
2023. júl. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

A szülő gyerek kapcsolatban eltérően jelentkezik a ragaszkodás FF és N gyerek esetében.

Anya és fia között mélyebb kapcsolat alakul ki, mint a lány gyerekkel. A lányra - ezt ne konkrétan értsétek - kimondva, kimondatlanul vetélytársként tekint az anya, sikereinek elmaradását, megvalósulását látja a lányában, mulandó szépségét, fiatalságát irigyen látja. Még egyszer mondom ez nagyon mély tudatalatti dolog, nem egy direkt érzés. Ezért távolodik el jobban a lány gyerek az anyjától, innen vezethető le az is, hogy apjukkal sokszor bizalmasabb jobb a lánygyerek kapcsolata, sőt az apák ragaszkodása nagy százalékban jobban megfigyelhető lánygyerek irányában. A lányok ezért is kevésbé kedvelik anyósukat, ha az ragaszkodik a fiához valamilyen mértékben. Az apák a fiú gyerekben látják a "konkurenciát" és a fiú gyerek felé mutatnak kevesebb érzelmet. Megfigyelhető, hogy a lányok "apásabbak" a fiúk "anyásabban" általában. Ezek az érzések nagyon mély tudatalatti érzések de megvannak, akár kimondják akár nem.

Optimális esetben ez a jelenség nem mutatkozik meg, de szerintem mindenki tapasztalta már ezt a keresztirányban jobban jelentkező tehát apa - lánya, anya - fia erősebb vagy legalább is erősebbnek, ténylegesen az élet sok területén területen erősebbnek látszó kötődést

2023. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!