Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van, ahol a régimódi családmod...

Van, ahol a régimódi családmodell él? Milyen így az életetek, nem féltek a változástól?

Figyelt kérdés

Tehát, ahol anyuka van otthon a gyerekkel, ő intézi a sulit, különórákat, ő tanul vele, csinálnak programokat, viszi nyaralni stb. Apuka pedig megteremti erre az anyagiakat.


Nem kerül ezzel a nő kiszolgáltatott helyzetbe?

Régen ugye kevesebb volt a válás, ma pár megjelenés a bíróságon és senki nem szól egy szót sem, teljesen természetes dolog lett.


Nálunk a párom nagyon szeretne már gyereket, pár hónapja jött ez rá.

Viszont én addig nem, amíg saját magam le nem teszek valamit az asztalra, nem végzek a sulival, nem kezdek el dolgozni. Mert hiába mondja a párom, hogy ami az övé, az az enyém is, ez addig van így, amíg együtt vagyunk...

3 éve vagyunk egy pár, jövőre lesz az esküvőnk, de 15-20 éves házasságok is mennek tönkre...


Anyukám azt mondja, hogy ne gondolkozzak ezen, mert higgyem el, ilyen jó dolgom senki mellett nem lesz, egy férfi sem hordozna így a tenyerén, mint a párom. Meg hogy majd átgondolom én azt, hogy tényleg dolgozni szeretnék-e, mikor szembesülök azzal, hogy mennyit keresnek a pályakezdők és milyen nehéz elhelyezkedni. Látom én is, hogy nem könnyű, de akkor tényleg legyen annyi a jövőm, hogy szülök egy gyereket és őt látom el? 15-18 év múlva meg mihez kezdek? Szülők még egyet?!


Egy részem nekem is vágyik már babára, de közben vannak dolgok, amik zavarnak. Például, hogy a párom három helyen dolgozik, áll helyt, rengeteg felelősséggel a vállán. Hiába mondja, hogy ő kisbabát akar, ha ezeken nem változtat... Mert mikor akarna apa lenni, este 7-től 9-ig? Szóval én azt érzem, hogy az egész gyereknevelés rám szakadna, meg a gyereknek nem apja és anyja lenne, hanem anyja és bébiszitterje.

A másik, hogy azt hallgatom tőle is, szüleimtől is, hogy minek erőltetem ezt a szakot, ez nem nekem való. Negyedéves vagyok, egy évem van még, nem fogok a célegyenesben kiszállni... Szóval nem támogat, vagy biztat, hanem hallgatom, hogy ez időpocsékolás, gyerek mellett úgysem lesz nekem kedvem ehhez majd, feleslegesen húzom ezzel az időt.


Neki azért fontos az idő, mert 46 éves. Azt mondja, hogy 50 felett ő már nem akar babázni.


2023. júl. 16. 17:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

"Neki azért fontos az idő, mert 46 éves. Azt mondja, hogy 50 felett ő már nem akar babázni."

Neked pedig azért, mert nem akarsz a célegyenesben kiszállni az egyetemről.

"azt hallgatom tőle is, szüleimtől is, hogy minek erőltetem ezt a szakot, ez nem nekem való. Negyedéves vagyok, egy évem van még, nem fogok a célegyenesben kiszállni... Szóval nem támogat, vagy biztat, hanem hallgatom, hogy ez időpocsékolás, gyerek mellett úgysem lesz nekem kedvem ehhez majd, feleslegesen húzom ezzel az időt.

Ne törődj azokkal, akik visszahúznak és hátráltatnak. Se a vőlegényed, se a családod nem támogat a terveidben. Bízz magadban, és folytasd és érd el, amit igazán szeretnél.

2023. júl. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
18%
Ha egy család működik így is akkor nincs ezzel semmi gond.
2023. júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Annyira beteg dolog 46 évessel összejönni 20-22 évesen....
2023. júl. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy én készülök hozzámenni, és nem te! :)
2023. júl. 16. 17:41
 5/31 anonim ***** válasza:
79%

Igen, csak gyereket nem vállalj neki. Most őszintén, gondold már el, milyen égő lesz ez neki később és mit fog gondolni rólad, úgyis az lesz a véleménye, mint az emberek 99%-ának, hogy a pénzért mentél hozzá egy idős emberhez, vagy mert apakomplexusod van, hiszen nyilván ezek az okok.


Én baromira szégyellném az ilyen szülőket mások előtt, függetlenül attól, hogy szeretném őket, de akkor is ez lenne a véleményem róluk. A te gyerekednek is ez lesz rólad...

2023. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

“Hiszen nyilván ezek az okok”

Vagy pont nem.


Édesapám és anyukám között 18 év van, sosem éreztem ezt cikinek, vagy olyasminek, amit szégyellni kéne.

Azt meg ne te akard már megmondani, hogy a még meg sem fogant gyerekemnek majd mi lesz rólam a véleménye. 🙃

2023. júl. 16. 17:54
 7/31 anonim ***** válasza:
73%
Anyád egy jól sikerült karikatúra.
2023. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

Csak te nem ismered be, hogy ezek az okok. Mentálisan egészséges 22 éves nem apjakorú férfit keres, és mentálisan egészséges 46 éves sem ennyire fiatalt.


Te nyilván nem ismered be magadról, de apakomplexusod van.

2023. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémádat: a korkülönbségbe alapból bele van kódolva egy ilyen probléma. Az pedig végképp, hogy ha a másik ennyivel idősebb, akkor apáskodni akar, képtelen egyenrangú félként tekinteni a másikra.
2023. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
98%
Hogy ha belekötsz az összes tanácsba, akkor miért tetted fel ezt a kérdést?
2023. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!