Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek anyátok hagyatéki...

Elmennétek anyátok hagyatéki tárgyalására, ha nem tartottátok a kapcsolatot vele és a testvérekkel?

Figyelt kérdés

Az anyámmal már gyerekkoromban is borzasztóan rossz kapcsolatom volt, a kontrollmániája és állandó cseszegetése oda vezetett, hogy végül huszas éveimben megszakítottam vele végleg a kapcsolatot. A testvéreimmel szintén, igazából ők sem teljesen százasok mentálisan, és a rossz gyerekkorunk eredményeképp hárman között sem volt soha semmilyen kapcsolat, szóval velük már azelőtt sem tartottam úgymond, kb. karácsonykor találkoztunk anyámnál.


A lényeg, hogy ez negatív hangulatú találkozó után fogtam magam, és letiltottam öket mindenhonnan, telefon, Facebook, minden, azóta nem is beszéltünk, nem találkoztunk.


Eltelt közel 15 év, most kaptam hagyatéki tárgyalásra meghívást, mert anyám meghalt (azt se tudom, honnan szedték a címem, bár vannak rokonok, akikkel tartom felületesen a kapcsolatot, gondolom tőlük tudják vagy passz).


A lényeg, hogy a család szemében mindig én voltam a hálátlan, sz*r gyerek, aki nem tudja sajnálni a depressziós, agresszív anyját és aki nem akarta támogatni őt anyagilag, hiszen ő sem támogatott engem (érettségi után inkább leléptem). Olyan kellemetlennek találom, hogy most odamenjek és találkoznom kelljen a testvéreimmel, akiket nem láttam 15 éve, nem is tudom, mi lenne, nekem esnének, hogy minek veszem fel az örökséget, miközben nem foglalkoztam anyámmal...? Nem tudom.


Az is eszembe jutott, hogy elutasítom az egészet, de a francokat, jó lesz ez kárpótlásul a rossz gyerekkoromért, amúgy ha kapok valamit, nem tartom meg, hanem beleteszem a gyerekeim életkezdési megtakarításába, nekem személy szerint nem kell a pénze. De amúgy jár, úgyhogy jó lesz a gyerekeknek.


Csak nem tudom, ti elmennétek személyesen? Vagy lehet küldeni jogi képviselőt?


Úgy gondoltam mindig, hogy én lezártam életem azon szakaszát, az akkor történteket, mégis furcsa lenne arra gondolnom, hogy találkozom a testvéreimmel, feszengek erre a gondolatra.



2023. júl. 23. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Ide kötelező menni. Nem szabadon választott.
2023. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, de vajon ügyvéd nem képviselhet?
2023. júl. 23. 22:32
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötelező, ez nem bíróság, megtarták akkor is ha nincs ott, csak épp akkor beleszólása nem lesz semmibe.
2023. júl. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Megbízol egy ügyvédet, mégjobb ha közjegyzőt hogy képviseljen téged. Ha nem komplikált az ügy, kéred a részedet ami jár neked. Ennyi.
2023. júl. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem úgy kötelező, hogy bírság járna érte. Csak jobban teszed ha elmész, mert addig nem tudják lezárni a hagyatéki eljárást. Valószínűleg képviselhet ügyvéd, csak nem olcsó dolog.
2023. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Én ha tehetném, nem mennék el, de én most a saját helyzetemre gondolok (én írtam a másik öröklős kérdést). Nem akarnám látni a biológiai apám kölykeit, sosem voltam rájuk kíváncsi.
2023. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Elmennék. Nem kell senkivel beszélned. Odamész időpontra, közjegyző, aláírod, amit kell, aztán eljössz.

A hivatalban nem fognak neked esni, mert hivatalos hely, utána meg nem kell beszélned velük. Soha többet.

2023. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Naná, hogy elmennék!


Menj el te is, nagyon ajánlom!


Mert ha adósságot örököltél, akkor le kell mondanod róla, nehogy a nyakadba varrják a rokonok..!!


Ha meg kapsz jót, akkor már megérte.


Tedd félre a büszkeségedet, meg a régi sérelmeket és ne törődj azzal, hogy a többiek mit szólnak. Ez nem róluk szól!

2023. júl. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Elmennék, mert simán hagyhatott rám pl adósságot, amiről jó ha tudok, meg le kell mondani.
2023. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

40-60 ezerért már egy kis ügyvédet is felkérhetsz, hogy képviseljen, aki elmegy helyetted.


Érdemes elmenjél, mert ha meg van írva a neved, akkor van valamid onnan. Tehát akármi is az, jobban megéri, mint a 60 ezer ügyvédre, és a pár ezer forint( tényleg pártól, pár száz ezer, attól függ mi hogy volt, de azt összesen, nem te egyedül).

2023. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!