Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szívességet kértek egy...

Ha szívességet kértek egy rokonotoktól, amiért utaznia is kell, álljátok az útiköltségét?

Figyelt kérdés

Nagyobb távot, mondjuk oda is, vissza is 200+ km, összesen több, mint 400 km. Tehát nem két utcával arrébb kellene menni.


Ilyenkor illik kifizetni az üzemanyagköltséget, vagy lehet úgy hozzáállni, hogy családon belül ez belefér ingyen, szívességből?


2023. júl. 26. 23:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Illik fizetni, vagy legalább felajánlani, aztán majd a rokon eldönti hogy mi fér bele neki
2023. júl. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Hee?


400 km az 15-25 ezer forint, még szép, hogy ki kell fizetni

2023. júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora távon már illik.
2023. júl. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, de egy másik kérdésnél, problémánál nekem estek, oldalakon át, hogy én ostoba és pénzéhes vagyok, alapnak kéne lenni, hogy családtagok ott segítik a másikat, ahol tudják, és legközelebb inkább mondjam meg, hogy spúr vagyok megmozdulni.


Csak az én oldalam meg az, hogy nekem csak az oda-vissza út közel 30 ezres kiadás (pályamatrica, útiköltség), ami lényegében a heti pénzem... Mikor ezt leírtam még, akkor meg jött az, hogy "hát csak egy hetet kellett volna kibírj tankolás nélkül így". Ja, meg kaja és minden egyéb nélkül. :D


Meg én alapból olyan vagyok, hogy ha valaki akár csak egy ebédre, kávéra meghív, igyekszem viszonozni minél hamarabb. 25-30 ezer forintos szívességeket nem is várnék el senkitől, vagy hogy ekkora költségekbe verje magát miattam... De ott meg már annyira szidtak, elhordtak minden hülyének, hogy esküszöm elgondolkoztam, velem és a szüleimmel van a gond, akik így neveltek.

2023. júl. 26. 23:37
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Én a másik kérdésedhez is azt írtam, hogy ki kell fizetni.
2023. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
80%
Illik felajánlani, de én például egy közeli rokonnak biztos nem engedném hogy kifizesse. De sok mindentől függ, anyagi helyzet, milyen a viszonyotok, ki mennyire szokott segíteni a másiknak, kinek mi fér bele stb...
2023. júl. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
46%

Felajánlom, de szívességtől és kapcsolattól függően nem várnám, hogy el is fogadnák, legalábbis közeli rokonok esetében, akikkel szoros a kapcsolat. Én sem tenném. De ez azért van, mert a saját családomból indulok ki, és itt ez a kifizetgetés egyáltalán nem szokás. Nálunk abszolút érvényesül a "ma nekem, holnap neked" elv, tehát tudjuk, hogy ha most teszünk egy szívességet, nem kell azonnal rendezni, mert bármi van, a másik ugyanúgy segíteni fog.


A közeli rokonságomban, ami eléggé kiterjedt, egyetlen egy rokon és a párja gondolkozik másképp erről (főleg utóbbi a felbujtó), de ők 1) a szarukat is megennék ha nem lenne büdös, 2) eléggé egyoldalú náluk az elvárás, és tulajdonképpen ezért rémesen bosszantó. Ha pl vendégséget szerveznek, akkor kb kiosztják hogy ki mit hozzon (üdítő, sütemény, alapanyag), amikor ők jönnek, akkor valami filléres dolgot hoznak (pl egy kis doboz kókuszgolyó 30 emberre), de elsőként laknak jól a többiek által biztosított menüből:-D na jó, ezt csak azért éreztem fontosnak leírni, hogy nekem ezzel van közvetlen negatív tapasztalatom.

2023. júl. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ez alap, hiszen szívességet tesz. Ha nem fogadja el, akkor ajándékkal hálálom meg neki.
2023. júl. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Te vagy a munkanelkuli rokon akinek bebiszittelnie kellene? Senki sem itta hogy spur vagy. A többség azt írta, fizessen a rokon, pár ember pedig -köztük én is - attól tette függővé, hogy ki az a rokon és ő mennyit és milyen módon segített már neked.
2023. júl. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%

Ez az alap - és ne érdekeljen, ki mit mond, mert itt a GYK-n valakinek úgysem lesz jó, amit teszel.


A saját érdekeidet nézt, és azért 400 km nem két fillér, szóval, igen, kérd el az árát.

2023. júl. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!