Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szívességet kértek egy...

Ha szívességet kértek egy rokonotoktól, amiért utaznia is kell, álljátok az útiköltségét?

Figyelt kérdés

Nagyobb távot, mondjuk oda is, vissza is 200+ km, összesen több, mint 400 km. Tehát nem két utcával arrébb kellene menni.


Ilyenkor illik kifizetni az üzemanyagköltséget, vagy lehet úgy hozzáállni, hogy családon belül ez belefér ingyen, szívességből?


2023. júl. 26. 23:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
62%

10!


Kisnyugdíjas nagymamád, aki amúgy rad iratta a házát, megkér,hogy ha időd engedi, menj már el hozzá egy hétvégén levagni a füvet, mert ő már nem bírja. Hja, alap, hogy kifizetteted vele az utat.

A szüleid, akiknél most épp 30 évesen totál ingyen, mindenféle anyagi hozzájárulás nélkül laksz megkérnek, hogy utazz már le a balatoni nyaraloba picit rendbe tenni, mielőtt jönnek a bérlők. Nyilván ezt is ki kell fizettetni.

A bátyád, akinél ingyen laktál az egyetemi éveid alatt megkér, hogy utazz fel hozzá, vigyázz egy hétvégét a 10 éves unokaöcsédre, mert ő elmenne az asszonnyal egy hétvégére kettesben. Ezt is ki kell ugye fizettetni.


Nem mindegy, hogy ki kéri a szivesseget

2023. júl. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Nem, én az a rokon vagyok, aki sminkmodell volt a barátja testvérének, és elkérte az útiköltség árát, mert amúgy még nem dolgozom és nekem az a pénz, ami a kocsiba tankoltam, az a heti költőpénzem volt kb.


Aztán a végén már megkaptam, hogy én csak kihasználtam a lányt, meg minek kellett a 10 napos autópálya matrica, biztos még azzal a Balatonra is lementem, meg én is profitáltam ebből a sminkből (??).


A kérdésnél az utolsó 2-3 oldal igazából csak az én szidásomról szólt, és hogy mennyire szemét vagyok, jól lejárattam ezzel magam és kérjek azonnal bocsánatot a családtól, a pénzt pedig adjam vissza...

2023. júl. 27. 08:52
 13/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem ismerem a sztorit, de ha utólag tartottad a markod akkor igen, szemét vagy. Az ilyet illik előre tisztázni. Ha megmondtad, hogy te csak akkor vagy hajlandó elmenni, ha fizetnek neked 30ezret és ebbe ők beleegyeztek, akkor semmi gond.
2023. júl. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
77%

Ah, értem. Hát azt nem látom át, miért kellett volna téged ezért szidni. Annyit kérdeznék itt, hogy előre szóltál, hogy te úgy tudsz elmenni, ha kifizetik az utat, vagy utólag közölted, hogy x összeg lesz?

Az én gyerekem fodrásznak tanul, a modell utazási költségét nem fizeti, a modell "fizettsége" az, hogy ingyen lesz neki szép frizurája.

2023. júl. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szere..


Bocsi, elírtam, már a 2. oldaltól kezdődik... :D


Nem utólag szóltam, mikor megkért, már akkor mondtam neki, hogy megyek, persze, de az útiköltséget állná-e, mert nekem ez a kis túra közel 30 ezer forint. Mondta, hogy igen, át is utalta. Aztán később lett ebből baj, hogy mi az, hogy én ezt elkértem, miért kocsival mentem, mikor vonattal ez még 5 ezer forint sem lett volna és hogy a barátom testvérének ez milyen rosszul esett...


Én a sminkkel az égvilágon semmit nem nyertem, indulás előtt még le is most (40 fok, nem volt túl sok kedvem úgy utazgatni). Más programom nem volt Pesten, én emiatt mentem csak fel, amúgy eszembe nem jutott volna.

2023. júl. 27. 09:10
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, ha valakitől szívességet kérsz, minden esetben - hacsak módod van rá - illik kb. azonos mértékben viszonozni.
2023. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
11%
Lehetett volna ám nemet is mondani, ha ez ennyi megterhelő neked, hogy még hetekkel később is ezen vergődsz. Biztos talált volna modellt pesten is.
2023. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%

Nem olvastam el a linkelt kerdesed minden válaszát, de ott egyértelmű, hogy egy valaszado az, aki kötözködni akart. Mivel világosan leirtad, hogy mennyi lesz, nem igazán értem, miért haborognak.

A barátod hozzá állása komoly gond, nem sok jövője lesz annak q kapcsolatnak, ahol ennyire elteroen gondolkodik a két benne lévő

2023. júl. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Engem a válaszok háborítottak fel egy picit, itthon már rendeződött teljesen a dolog, hála istennek! :)

A pesti modelltalálással az volt a probléma, hogy aki ment volna eredetileg, nem ért rá, ismeretlent pedig nem akart ott sminkelni.

2023. júl. 27. 09:18
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Én felajánlanám mindenképpen. Majd ő eldönti, hogy elfogadja-e vagy sem. És persze az is számít, hogy ki milyen anyagi helyzetben van. Ha tudom, hogy rosszabbul áll, mint én, akkor ha nem akarja elfogadni, akkor is odaadnám.
2023. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!