Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a nővéremnek,...

Hogy mondjam meg a nővéremnek, hogy ne tartsa meg a babát, mert a párja csalja?

Figyelt kérdés

Ez így első olvasatra tömény, de engedjétek megmagyarázni!


A párom és a nővérem párja jóban vannak, gyerekkori barátok. Egy ideje már kérdezgette a párom tőlem, hogy amúgy én mit tudok, tesómék hogy vannak, vannak-e hosszútávú terveik, hallottam-e valamit. Aztán egyszer megkérdeztem, hogy ez miért érdekli ennyire, talán inkább a nővérem kéne neki (második része vicc volt)? Akkor tálalt ki, hogy a nővéremet a barátja csalja már egy ideje, ezek hol rövidebb kavarások voltak pl. buliban, fiús nyaraláson, hol hosszabb viszonyok. De most úgy érzi, hogy a mostani az komolyabb a többinél és nekik, fiúknak is olyanokat mondott, hogy ő már inkább van kint abból a kapcsolatból, mint benne, meg hogy 26 évesen nem az az életcél, hogy dolgozzon és eltartsa az otthonülő barátnőjét.


Mert tesóm nem dolgozik, tavaly diplomázott le, egy ideig keresett munkát, de azt mondta, hogy annyira kevés fizukat ajánlottak neki, hogy annyit neki nem ért volna a munka... Voltak tervei, hogy esetleg elkezd mást tanulni, de aztán "otthon ragadt".

Már 20-21 éves kora óta mondogatja, hogy kész van az anyaságra, nagyon vágyik babára. A barátjával 5 éve vannak együtt, rajta én ezt annyira nem érzem, de szüleink is mondták, hogy nekik van egy olyan érzésük, hogy a srácnak nem a tesóm lesz az igazi...


Eltartja a tesómat, de zavarja ez a helyzet, ezt mondja is mindenkinek, kivéve a nővéremnek. Mert hogy ő mindenen elkezd sírni és lehetetlen vele beszélni... Tesóm meg úgy hoz kettejüket érintő döntéseket, hogy nem beszéli meg a barátjával, hanem kierőszakolja belőle. Pl. utazásnál megveszi maga a legolcsóbb repjegyet, aztán a párja orra elé tolja, a srác meg fizesse a szállást, éttermezést, programozást. Kutyát akart, mondta a barátja, hogy ne legyen még, így is rengeteg a dolga, neki nem fér bele egy kutya is az életébe, nem is kell egy pici lakásba. Nővérem ettől függetlenül hazaállított a kutyával egyszer csak, megbeszélés nélkül.


Az esküvő-gyerektéma visszatérő probléma már hosszú ideje náluk, ezt én is tudom. A barátja azt mondta, akkor gondolkoznak majd komolyan családalapításon, ha ő (tesóm) is dolgozik majd, lesz saját bevétele, hozzátesz valamit a kasszához. Szerintünk meg esze ágában sincs megkérni a kezét, ezzel is csak húzza az időt, hogy éppen miért nem.

Nővérem ezt úgy oldotta meg, hogy terhes lett, a srác tudtán kívül abbahagyta a fogamzásgátlót... Nekem mondta csak, már utólag, mikor a teszt pozitív lett. Mondtam neki, hogy szerintem ez a világ legrosszabb ötlete, de ő csak fújja, hogy nem, ez az a lökés, ami a barátjának kell, hogy végre megkérje a kezét és hogy nézzem meg, a kutyát sem akarta, de mióta ott van náluk, imádja. Az a terve, hogy megvárja a 12 hete és a párjának azt mondja, rákszűrésen derült ki, ő nem is sejtette.

Szerinte ez egy tökéletes terv, és hogy ezzel fog végre teljesen sínre kerülni az élete... Sunyinak érzem magam, hogy nem mondtam el azonnal, de egyszerűen sokkban ültem, hogy ugye ez valami vicc? El kéne mondanom, nem?

Párom azt mondja, hogy a nővérem annyira vágyik erre az otthoni háziasszony szerepre már régóta, hogy szerinte ha meg is mondanám neki, lenne egy kis ajtócsapkodás otthon, aztán ennyi. És még mi kerülnénk ki rosszul az egészből.


Ti mit gondoltok?

Ha eddig nem szóltam, most se tegyem?


2023. júl. 27. 14:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Öhm hú. Ez lenne az első reakcióm.

A második meg az hogy nem szoktam javasolni azt hogy beleavatkozzunk masok életébe, DE mivel ebben az esetben családról(a nővéred) van szó el kéne mondanod neki. Rosszabbul fog járni ha már a babát nem vetetheti el, márpedig ha kiderül hogy babával akarta magához láncolni a pasit, abból csúnya szakítás lesz, és gondolom szingli, munkanélküli anya nem akar lenni.

De itt aztán vannak bajok mindkét részről. A pasi egy hazug farok, a nővéred önfejű, jobb lesz nekik külön. Egyik se normális már bocsánat :D

2023. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%

Hat figyelj

ha megmondod a noverednek akkor

2 dolog tortenhet :

- szakit a baratjaval idoben, halas lesz neked hogy figyelmeztetted es nem veszteget tobb idot a fiura.

- osszeveszik a palival, de nem szakitanak, ez esetben teged fognak hibasnak tartani, es felhozni hogy te elakartad rontani a kapcsolatukat.


ha nem mondod el neki

akkor max annyi tortenik hogy utolag ha rajon akkor merges lesz rad hogy nem szoltal neki idoben es kozben tudtal rola.

szoval szerintem mondd el neki, de van ra esely h megharagszik rad

2023. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Hát, az én reakcióm is ez volt ott ülve az asztalnál. :D


Igen, mindkét félnél bajok vannak, ezért is egyeztünk meg a párommal, hogy mi ebből kimaradunk. Úgysem marad semmi titok örökre, ne mi legyünk a rossz hír hozói. De akkor ugye még csak a megcsalás volt...

2023. júl. 27. 14:57
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Na igen azért egy gyerek élete ebben a helyzetben olaj a tűzre.

Valószínűleg lesznek viták ha elmondod ha nem, én azert javaslom az őszinteséget, mert látszik a nővéreden hogy házasodni akar, ugy gondolja hogy ő élete szerelme, és pont ezért fog nagyot csattani a végén. A pasinál szerintem csak idő kérdése mikor válik meg a nővéredtől. Akárhogy nézem ezt a kesze-kúsza sztorit a nővéred fog sérülni minden esetben a végén.

1-es voltam

2023. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Én megmondanám, hogy egye meg amit főzőtt. A pasi ezek után tuti elhagyja ( megjegyzem jogosan), ő pedig eldönti, hogy felneveli egyedül, vagy elveteti. Ne mond el a megcsalást, felesleges. Így is úgy is koppani fog.
2023. júl. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Constantine0 válasza:
85%
Véleményem szerint be kellene avatnod a szüleiteket is és velük együtt elmondani tesódnak és úgy együtt beszélni a fejével előrevetítve a lehetőségeket, mert így akkor nem csak rád hárul a teher.Ebben az esetben a testvéred sem fogja kifejezetten rádzúdítani a haragját, hanem családként kezelve a problémát esetleg sikerül jobb belátásra bírni, hogy ne tegye tönkre a saját, de legalább a meg nem született gyerek életét.
2023. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Azért akarja elmondani csak a 12. hét után, mert

1. gondolom sejti, hogy a barátja nem fog azonnal ugrálni az örömtől, ha ezt így közli vele, hogy terhes, hiába csak évek múlva lett volna esedékes a gyerektéma

2. ha elmondja, hogy a 12. hetet már betöltötte, tombolhat a barátja akárhogy, elvetetni akkor sem vetethetik el, így tehát "sajnos" ott lesz a becsúszott baba, ugyanúgy, ahogy a kutya is odakerült...

2023. júl. 27. 18:29
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól még simán elhagyja. Majd fizeti a gyerektartást, a tesód meg boldogul, ahogy tud. Mégha a későbbiekben a srác szeretett is volna gyereket, egy ilyen aljas tettet nem fog lenyelni. Azért a kutya nem egy gyerek.
2023. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tesód helyett a barátjával beszélj, és számolj be róla, mit tett a nővéred.
2023. júl. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Aljas volt ezt tenni de a párja se egy ártatlan kisfiú. A nővérrel kell beszélni mert jelenleg ő nem várhat. Ne a gyerek szenvedje el el amit a szülei össze balf*szkodtak. Mi lesz ha nem akarja már a babát ha elhagyja a párja?

Egyik se ártatlan mindkettőnek tudnia kell mit csinált a másik, de azért van egy prioritás.

2023. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!