Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy mondjam el a nővéremnek...

Hogy mondjam el a nővéremnek úgy, hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a nővéremmel(amúgy ikrek vagyunk) egész jól kijövünk. Ebből adódóan sokmindent csinálunk eggyütt. Viszont, nem igazán szokott zahanyozni. És konkrétan büdös ő és a környezete. Akárhányszor felhozom neki a témát, hogy le kéne már zuhanyozni, illene kezet mosni ő megsértődik. De úgy, hogy elkezd engem vádolni, hogy én vagyok büdös, stb... de én ezen nem sértődök vissza rá és nem is mondok semmit mert tudom, hogy nem igaz és hogy csak azért csinálja, hogy piszkáljon. Na erre ilyenkor mégdühösebb lesz, hogy nekem ezzel semmi bajom.

Elég durva veszekedések kerekedtek már ebből a témából. Volt olyan, hogy egész este ordibált velem és bárkivel aki hozzászólt, hogy nincs igaza.

Oké, tudom ha csöndbe maradnék és elviselném nem veszekedne velem és nem lenne semmi baj. De egyszerűen már elviselhetetlen a közelében lenni néha sőt közös szobánk van...


Erre szeretnék valami megoldást találni, hogy mit kéne tennem vagy mit kéne neki mondanom, hogy végre észrevegye magát?



2019. jún. 13. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben nem finomkodnek, a testvered, szeretitek egymast, akkor legyetek öszintek egymassal. Mond meg neki, hogy büdös, es igy nemcsak teged, da masokat is taszit/hat. Ha csak magadbol indulsz ki, neked is jobb lenne, ha büdös lennel es egy szeretted mondana meg, nem a suliban/munkaban derülne ki, hogy a hatad mögött beszelnek, hogy büdi vagy... Minel elöbb szolj neki, ha megsertödik az az ö baja.
2019. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Majd észre veszi magát ha a suliban is megmondják neki vagy nem veszik majd fel dolgozni csak utcán seperni esetleg párja se lesz. Akkor majd talán feltűnik neki hogy igazad volt. A szülőknek kéne határozottabban fellépni vele szemben.
2019. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Hány évesek vagytok? Születtek nem szólnak rá?
2019. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
nem lehet hogy depressziós?olyankor jellemző a személyes higiénia elhanyagolása
2019. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

16 évesek vagyunk, szülői kapcsolat kissé bonyodalmas.

Régebben depressziós volt, mostmár nem de továbbra is vannak problémái a pasijával de... oké nem mondhatok ilyet: de már megszokta

2019. jún. 13. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!