Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy vagyok az unokahúgomra....

Irigy vagyok az unokahúgomra. Hogy kezeljem ezt magamban?

Figyelt kérdés

Ez mára oda jutott, hogy ha jön, nem is akarok itthon lenni, találkozni vele (szüleimnél lakunk).


Egyszerűen zavar, hogy neki 22 évesen már összejött minden, olyan élete van, ami másnak egy egész élet kemény munkájával sem adatik meg.

Például 20. szülinapjára új kocsit kapott, szalonból. Én 44 évesen gyalog, biciklivel járok, mert az autónk már annyira tropa, hogy többet van szerelőnél, mint itthon, de lecserélni nem tudjuk, mert még a használtautók árai is az egekben vannak.

Budai újépítésű lakása van, voltunk ott, ordít mindenről, hogy méregdrága, aztán közölte, hogy hát ez csak ilyen átmeneti "fecskelak", mert 3-4 éven belül babát terveznek a párjával és megőrülnének egy lakásban a gyerekkel.


Élhet, utazhat, tele van élményekkel és látszik rajta, hogy élvezi az életét.

Én itt vagyok 44 évesen, stresszelek mindenen, egy nagybevásárlás is agyrém, mert mindenről le kell mondani, mindenből a legolcsóbb kell, a lányom kedvencét akkor főzhetem meg, ha éppen akciósak az alapanyagok hozzá. Vidéken élünk, nem jutunk egyről a kettőre a férjemmel, egyszerűen itt nincs munka, nincs lehetőség. Spóroltunk egy rövidebb nyaralásra belföldön, alig vártuk, tényleg számoltuk vissza a napokat. Előtte elromlott az autónk, így tömegközlekedhettük át a 40 fokban az országot gyerekkel, csomagokkal. Előtte és utána is kánikula volt, mikor ott voltunk, szél, eső, rossz idő, alig tudtunk valamit csinálni.


Zavar, hogy hiába dolgozunk, küszködünk, nincs semmink.

Ő meg már huszonévesen is úgy él, hogy nem kell aggódnia a holnap miatt, nincs rajta a stressz, hogy miből lesz lakása, hogy oldja meg az életét.


2023. júl. 28. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván nem önerőből jutott oda, hanem szülői segítséggel. Most komolyan egy olyan fiatal nőre vagy féltékeny, aki a lányod lehetne a kora szerint? A szülei, akik közül egyikük a testvéred, valahogy megteremtettek neki ezt az életet. Nyilván nem tesco pénztároskent Qlsokismackofalvan, tehát érdemes lenne koltznines munkát keresni, ami jobban fizet
2023. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom a szülei sem épp utcaseprőként dolgoznak....
2023. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Ő nyípván tanult és a saját életével foglalkozott, nem máséval és nem siránkozással megy el az ideje
2023. júl. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Sokan ezért választanak pénzes férjet, hogy ne így éljenek mint te. Feltéve, ha szépek es lehetőségük van erre.

Érdekes, ha pénzes pasit választ az ember, akkor prostinak mondják, ha lefekszik 200 kukással, akkor szent.

Sajnálom, hogy így élsz.

Még inkabb azt, hogy így éled meg.

Nézőpont kérdése minden.

Próbáld elgondolni, ha lehet e javítani valahogy az anyagi körülményeken? Es hogyan?

Azt hogy irigy vagy, megértem.

Te legalább bevallod. Más tagadja.

2023. júl. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

El kéne fogadni, hogy nem mindenkinek adatik meg ugyanaz. Nem tűnik igazságosnak, de ez van. Az irigységgel csak magadnak ártasz.

Egyébként meg könnyen fordulhat a kocka, egyik napról a másikra elszegényedhetnek, meg attól hogy mindene megvan anyagilag, még nem biztos hogy boldog is!

2023. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Ja 5 ös, mert a szegények boldogak!
2023. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető, de ő sem önerőből van ott, ahol. A szülei tették alá, akik közül az egyik a te testvéred, nem? Akkor pontosan tudod, hogy mi az oka, hogy ők jobb életet élnek, mint te. Baromi frusztráló lehet látni, és lehet közhelyeket puffogtatni, hogy más meg lehet, hogy téged irigyel, hogy van családod, munkád, nekik meg ennyi sincs, de ez nem fog vigasztalni.Egy életed van, és ha ő frusztrál téged, akkor vágd ki az életedből. Ennyit tehetsz.
2023. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
Kevésbé küszködnél ha neki is szar lenne?
2023. júl. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
A világon, de még az is ismerettségi körödben is mindig lesznek gazdagabbak, fiatalabbak, mint te. És nem tudhatod, kit hogy próbál meg az élet. Tanulságként: korábban én is irigykedtem egy kicsit az egyik kolléganőmre: összejött a házassága, gyerek, kertes ház, szép is, vidám is volt. A második gyereke súlyos fogyatékkal született, meg járta a poklot. Azóta nem irigykedem senkire. Mindenkit megpróbál az élet előbb utóbb. Örülj annak, ami van.
2023. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha már irigykedsz akkor miért a rokonodra és miért nem egy idegenre?
2023. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!