Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hányják a szememre,...

Miért hányják a szememre, hogy nem foglalkozom a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, majd újra is házasodtak.

Anyáéknál van egy kislány féltesóm, 7 éves.

Apáéknál szintén, ő 6.


Amíg anyáéknál természetes volt, hogy felveszem, elviszem sétálni, megetetem már babakorában is, addig apáéknál 20 perces cirkusz volt abból, ha a síró babát felvettem volna, mert "én ne nyúljak hozzá, elejtem". 12 éves voltam, mikor született, tehát nem kisgyerek...

Az apám felesége szabályokat állított fel, a gyerek előtt nem lehet telefonozni, ipadezni, mert ne lásson képernyőt. Nem lehetett lefotózni se, egyszer látta, hogy videózom a kutyámat náluk, pont belesétált 10 másodpercre a gyerek is, elkezdett visítani nekem, hogy "a facebookra nem mehet, a facebookra nem mehet!!!". Kb. a gyerekre ránézni sem lehetett az engedélye nélkül. Ilyet, hogy elvinni sétálni, kérdezni sem lehetett.


Anyáék meg lazán állnak a mai napig mindenhez, a nevelőapám mondta régen is mindig, ha rám bízták a húgomat, mert kettesben szerettek volna programozni, hogy csak akkor hívjam őket, ha a mentőket is hívnám. Szóval bíztak bennem már az első perctől, ha bulit tartok otthon a kertben, alvásidőig a mai napig kint van velünk a húgom, beszélget, zenét kér ő is, de már két évesen is ott táncolt közöttünk. Nyilván figyelünk rá, de nagyon szociális kislány. A Budapest Parkban is volt már koncerten, most augusztus végén eljön velem Szegedre a SZIN-re, meg kirándulni, strandolni.


Ezzel szemben apáék még idén is fontolóra vették, hogy egy rokonunk ballagására nem akarnak jönni, mert hogy sokan lesznek és biztos egy idő után hangos lesz a zene is (kertiparti jellegű volt utána az ebéd, buli).

Szóval én nem is nagyon keresem így velük a kapcsolatot, fura a gyerek is (kérdezek tőle valamit, nem válaszol, csak néz rám például). De azt szokták látni, hogy a másik féltestvéremmel mennyit vagyok, hogy szoktam hozni Pestre is néha (itt tanulok, itt van lakásom).

Erre mondja nekem mama, hogy erről jó lenne apával beszélnem, mert hogy ő meg van sértődve, amiért velük, az ottani testvéremmel semmit nem foglalkozom, nem segítek nekik. Bszki, mikor segítettem volna, el lettem hajtva kis túlzással, hogy én a gyereket elejtem, meg hogy nem lehet bennem bízni...


Most ezzel mit kezdjek?

Nem érzem jogosnak, mert hiába a testvérem vér szerint, nem kötődöm hozzá, nem ismerem.


2023. júl. 29. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

A húgod anyjának te egy idegen vagy. Eszerint kezel.

Anyukádnak a gyereke vagy. Ő meg eszerint kezeli a kistesós helyzetet.

Apukád meg ne az anyjának pityogjon, hanem a saját családjában kezelje a helyzetet.

Te semmiért nem felelsz ezzel kapcsolatban.

Nagyanyád meg ne kavarja a sz@rt. Nem is értem. Szégyellhetné magát!

2023. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

"nem is nagyon keresem így velük a kapcsolatot, fura a gyerek is (kérdezek tőle valamit, nem válaszol, csak néz rám például)"

Nyilván, hiszen nem is ismer. Erről ő ugyanúgy nem tehet, mint ahogy te sem, ne őt okold. Szegény nem tehet róla, hogy ilyen szülőket dobott neki a gép, elég baj az neki...


"mondja nekem mama, hogy erről jó lenne apával beszélnem, mert hogy ő meg van sértődve, amiért velük, az ottani testvéremmel semmit nem foglalkozom, nem segítek nekik. ... Most ezzel mit kezdjek?"

Ha az apád nincs veled annyira beszélő viszonyban, hogy egyenesen ő mondja el, ha valami nem tetszik neki, akkor mondd el a mamának azt, amit itt leírtál. Nyugodt lehetsz benne, hogy tőle majd megtudja az apád.

2023. júl. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

"Nagyanyád meg ne kavarja a sz@rt. Nem is értem. Szégyellhetné magát!"

Ő legalább kommunikál a rokonaival, nem úgy, mint a kérdező apja...

2023. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, nem ismer, meg nem ő tehet erről, csak olyan kicsit "bamba", de mindenkivel, nem csak velem.
2023. júl. 29. 18:59
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Hát mert nem csak tőled zárják el, hanem a fél világtól. :)
2023. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Ne csinálj ebből problémát, ez 100%-ig apukád és nőjének a sara.

Nagymamádnak mindezt elmondhatod, mert ő valószínűleg csak annyit lát, hogy tényleg a másik gyerekkel sokkal több programot csinálsz, apukád meg panaszkodott erre. Szóval én a nagymamát jóhiszeműnek gondolom a történetben.

Viszont arra, hogy apukáddal beszélj erről, nyugodtan válaszold azt, hogy amíg ő nem neked mondja a problémáját, addig nincs értelme. Neki van problémája teveled, keressen, ha beszélni akar veled.

2023. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Ezt ők rontották el.
2023. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Apádék nevelték félre a gyereket, egyebként meg segiteni se itt se ott nem kötelességed, úgyhogy fejezzék be a számonkérést.
2023. júl. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Azért ne mondj le a kis bambáról. Talán pont te kellesz neki, hogy kikupálódjon. ;-)
2023. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!