Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az én születésnapom van...

Csak az én születésnapom van elfelejtve. Normális, hogy ezek után hidegen hagy a saját születésnapom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma töltöm a 20. életévemet, de nem tudom, sosem éreztem a születésnapokat olyan "különleges" napnak, sőt, utálom is és azt érzem, hogy ennek az oka a saját környezetem.


Még gyerekként vártam a születésnapomat, de már akkor is feltűnt, hogy a szűk családi körön kívül konkrétan mindenki elfelejti. A szűk családi körön a szüleimet és a testvéreimet értem.


Rólunk azt tudni kell, hogy egyébként "összetartó" család vagyunk így tágabb értelemben is, tehát a nagyszülőkkel, keresztszülőkkel együtt töltjük a Karácsonyt, húsvét, minden ünnep, nyári szünet is, stb, szóval nem az van, hogy látjuk egymást évente 1x jobb esetben.


Hárman vagyunk testvérek, abból a 2 testvéremnek rendre van születésnap tartva, sosincsenek elfelejtve, amíg nekem már az 5. éve (igen, számolom) felejtik el. Félre értés ne essék, itt nem az ajándékokról van szó, sosem vártam el, hogy valaki adjon valamit (sőt, gyakorlatilag a szüleimnek én mondom, hogy semmi se adjanak, mert így is eleget adnak, rettentő sokat dolgoznak értünk, hogy ne szenvedjünk semmi hiányt hárman testvérek). Itt szimplán a gesztus, hogy gondolnak rád 1 adott nap miatt, nekem csak ez számít, vagyis számítana. 1 mondat kellene csak, semmi ajándék.


A minap anyámmal volt egy beszélgetésem, és megkérdezte, hogy süssön-e tortát, illetve, hogy szóljon-e a többieknek (nagyszülők, keresztszülők). Én erre csak azt válaszoltam, hogy, senkinek sem kell szólni, mert ez nem erőszak, nem kötelező és egyébként sem az igazi úgy, hogy csak úgy köszönt fel valaki, hogy konkrétan meg van neki mondva, hogy jöjjön már el..


Szóval gyakorlatilag csak az én születésnapom van elfelejtve, és egyszerűen nem tudom megérteni, hogy mivel is érdemeltem ezt ki. De nem csak a születésnapról van szó, konkrétan bármilyen dolog van, hozzám teljesen máshogy viszonyul mindenki, mint például a nagyobbik testvéremhez. Olyan szinten érződik a kivételezés és ez a tipikus kedvenc unoka dolog, hogy az valami hihetetlen.


Ennek okán ezt a születésnapomat sem vártam, mint az előzőeket, mert tudtam, hogy ez lesz, és nem tévedtem. Itt nem is a születésnapról van szó, hanem inkább arról, hogy kirekesztve érzem magam és nincs a családban olyan ember, akiben 100%-ban megbíznék. Nincs olyan ember, akihez bármikor odamennék és beszélgetnék bármiről csak úgy, kötetlenül és nincs olyan ember, akinek bármit bármikor, bármilyen körülmények között elmondhatnék bármit. (ismétlem, itt leginkább most a nagyszülők, keresztszülők és úgy a nagyobb családi rétegre gondolok) Sokkal inkább azt érzem, hogy ez egy felszínes család, akik csak látszatra adják a szépet, valójában pedig nem is ismerjük egymást. (legalábbis az én és a család viszonya tuti ilyen) Lehet, hogy csúnya dolog, de részemről még az is simán benne van a pakliban, hogy a későbbiekben mindenféle gond nélkül megszakítanám mindenkivel a kapcsolatot (szülők és testvéreken kívül természetesen), mert kb. ugyanott lennék úgy is, mint most.


Szimplán csak rosszul esnek az ilyen dolgok, mégha nem is mutatom ki, de legbelül bánt. Már beletörődtem, mondhatni, hogy megszoktam, szóval nem is nagyon érdekel ez, csak már annyira feltűnő ez az egész dolog már hosszú évek óta, hogy muszáj vagyok megkérdezni: Másnál is van ilyen? Mi erről a véleményetek?



2023. júl. 30. 19:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem egészen értelek, azt írod, a szüleid és testvéreid nem felejtik el a születésnapodat, akkor?

Édesanyád megkérdezte, hogy akarsz-e tortázni és vendégeket, te nemet mondtál, akkor most mit szeretnél? A legtöbben nem emlékeznek mások születésnapjára, max. ha a facebook emlékezteti őket rá. Vagy ha meghívják őket vendégségbe...

2023. júl. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Sima szocializáció. Én se szeretem a szülinapomat. Nincs hirdetve, nincs facebookon, csak akik tudják azok szoktak köszönteni, ha nem felejtik el. Mondanom sem kell, hogy ez kb 8 embert jelent a családból. Nem bánt különben, mert tényleg nem jelent számomra túl sokat.
2023. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlenül is boldog 20. születésnapot kívánok! 🎂🎉
2023. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Látom, kicsit félreértettétek a dolgokat.


Nem a születésnapom bánt, hanem az, hogy csak az enyém van elfelejtve, csak engem néz mindenki levegőnek, csak velem nem beszélget senki. Csak velem viselkednek máshogy a nagyszüleim és kb. mindenki a családból a szüleimen kívül. A születésnap csak 1 a sok közül.


1#

Hát persze, hogy nem akarok úgy vendégeket, hogy kötelező jelleggel jöjjenek el. Anyám is tudja, hogy csak az enyém van rendre elfelejtve és, ha szólna nekik ez amolyan kötelező dolog lenne, hogy akkor fel kell köszönteni. Pont az lenne a lényeg, hogy ne azért jöjjön el valaki, mert én szóltam, hogy jöjjön.. Itt a hangsúly azon van, hogy amíg mindenki máséra emlékszik mindenki, addig az enyémre senki.


3#


Köszönöm!

2023. júl. 30. 19:45
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Bennem is az fogalmazódott meg, amit az első válaszoló írt. Maximálisan egyetértek vele.
2023. júl. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Boldog szülinapot! 🎂🎁🎈

Nekem is szarul esne, hogy látványosan vagyok leszarva. Anyukád jófej, nem csinál belőle cirkuszt, mert tudja, hogy nem akarod. Tekintettel van rád. A szűk családoddal ünnepelhetnél azért. Én mondjuk, ha a gyerekemmel csinálnák ezt, tuti, hogy adnék nekik. Főleg, hogy a másik kettőt meg köszöntik. Lehet, hogy valamiért te vagy a fekete bárány, de ez akkor sincs rendben. Nem tűrném.

2023. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

" A minap anyámmal volt egy beszélgetésem, és megkérdezte, hogy süssön-e tortát, illetve, hogy szóljon-e a többieknek (nagyszülők, keresztszülők). Én erre csak azt válaszoltam, hogy, senkinek sem kell szólni, mert ez nem erőszak, nem kötelező és egyébként sem az igazi úgy, hogy csak úgy köszönt fel valaki, hogy konkrétan meg van neki mondva, hogy jöjjön már el.." - az eszedbe se jutott, hogy azért nem köszöntenek fel, mert nincsenek meghívva, és azt hiszik, téged sem érdekel a dolog? Nálunk mindig lett szólva, vagy megkérdeztük egymást, ki mikor szeretné tartani, mikor jöjjenek, mikor menjünk. Lehet elfoglaltak.

Azért ismeretlenül is Boldog szülinapot kívánok neked! 🎂🎁

2023. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
22%
Lehet hogy örökbe fogadtak, más az apád, volt kiskorodban betegséged amiről nem is tudsz, ezért nem tartanak annyira a család tagjának, mint a többieket. Ezt viszont csak 1 módon tudhatod meg: megkérdezed.
2023. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Jó nagy genyók akik így bánnak veled, a tesód meg ajnározzák...

A lényeg a szűk kör, akik szeretnek. :)

2023. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

6#

Köszönöm!

Fogalmam sincs miért lehetnék fekete bárány, nem iszok, nincs semmilyen káros függőségem (na jó, talán túlságosan szeretek edzeni. :D), sosem ártanék senkinek, szerencsére a szüleimtől nagyon jó nevelést kaptam. Anyámat konkrétan jobban zavarja ez a dolog, mint engem, Ő sem örül neki, de nem tud vele mit csinálni és nem is szükséges.


7#

Köszönöm!

Egyik születésnapra sincsenek meghívva, mégis eljönnek mindenkiére, kivéve az enyémre. De most őszintén kérdezem: Bulit és felhajtást kell ahhoz csinálni, hogy mondjanak egy olyat, hogy "Boldog születésnapot"?

Elfoglaltak? Nem éppen. Konkrétan pár órája mentem el hozzájuk, mert segítenem kellett valamiben, és még akkor sem mondtak semmit.


8#

Nem fogadtak örökbe, konkrétan annyira hasonlítok apámra, hogy le sem tagadhatná, hogy a gyereke vagyok :D Illetve, betegségem sincs, de, ha lenne is, és azért nem tartanának a család egyik tagjának, akkor köszönöm, de én nem is szeretnék egy olyan családban lenni, ahol amiatt rekesztenek ki valakit, mert valami más benne, mint a többiekben..


Köszönöm a válaszokat, szimplán csak érdekelt, hogy ez teljesen normális-e és másnál is előfordul a dolog. Nem zavar ez már, de kicsit bánt és rosszul esik, hogy minden éven eljátsszák ezt.

2023. júl. 30. 20:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!