Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzéketlen vagyok, mert nem...

Érzéketlen vagyok, mert nem vigasztalom a rokonomat most, hogy tönkrement az élete?

Figyelt kérdés

Anyukám férjének a lánya, tehát a mostohatestvérem.

14 év után ért véget a kapcsolata/jegyessége, amiért bőven tett is. Részéről folyamatosak voltak a megcsalások, gimiben anno összeszámoltuk, több sráccal 'kavart' úgy, hogy végig komoly kapcsolata volt, mint összesen mi, többiek hárman, végig szingliként. Utána érettségit követően összeköltöztek, akkor volt két év, mikor "megjavult", nagyon akarta már 19-20 évesen is az eljegyzést.


Aztán kezdődött a mostani helyzet, amiben lebukott. Néha félrelépett, elmondása szerint azért, mert utána sokkal jobb barátnő volt otthon, sokkal jobban értékelte a párját és neki kellett ez, hogy a tűz közöttük megmaradjon. Akkor is mondtam már neki, hogy ez nem normális, nem egészséges, így nem lehet leélni egy életet, családot alapítani... Utána közöttünk a kapcsolat meg is szakadt kb. teljesen, mert ehhez sem akartam asszisztálni + nagyon rosszindulatú lett velem szemben, abba is belekötött kis túlzással, hogyan veszem a levegőt.

Évek óta már csak karácsonykor találkoztunk, beszéltünk pár szót, amúgy semmit.


Végül tavaly tényleg megvolt a lánykérés, jövőre lett volna az esküvő, de egy megcsalásról tudomást szerzett a párja. Veszekedés, kérte, hogy vallja be legalább, utána talán megbeszélhetik, mostohatesóm be is vallott egyet, kiderült, hogy a párja nem azt tudta meg... Szakítottak, le lett fújva minden, mostohatesóm visszaköltözött az anyjához.

Mindenki sajnálkozik, de már hetek óta, kb. mintha meghalt volna valaki. Én is mondtam, hogy sajnálom, de ennyi, nem gondolom, hogy naponta kéne mondani, valamint, mint írtam, bőven megdolgozott ő ezért.

Nevelőapám (az apja) meg engem ugráltatna, hogy hívjam fel, írjak neki, hívjam el ide-oda, ha megyek vissza Pestre, hívjam el magammal pár napra, jól jön most neki a társaság, meg tegnap elkezdte mondani, hogy ha úgyis megyünk nyaralni a barátnőimmel, hívjam el őt is. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de köztünk már évek óta nincs meg a jó kapcsolat, nem is beszéltünk, a szakításról sem tőle hallottam, így nem gondolom, hogy nekem kéne most ugrálni, felvidítani, nyaralni hívni.

Erre a fejemhez vágta, hogy érzéketlen k.cs.g vagyok, és hogy ha én ehhez így állok hozzá, jobb is, ha egy szót sem szólok az ő lányához, mert nem érdemlem meg (!!).


Sajnálom, mert tényleg magasról zuhant hatalmasat, de nem érzem, hogy nekem kéne istápoljam, meg szaladni utána, keresni.

13 évesen, szinte még gyerekként jöttek össze, ott elromlott már ez, mert tényleg nagyon fiatalok voltak.


2023. júl. 31. 13:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Bolond a csaj, le kell szarnod. Nem ő az áldozat ebben a sztoriban, nem is kell siratni.
2023. júl. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Meg igazából engem az is bánt, hogy most őt érte sz.r, szaladjak vigasztalni.


De anno meg annyira gonosz volt velem, teljesen "mean girl" vibe volt az egész... Nem kellett munkát vállalnom egyetem alatt, hála a családomnak. Tőle heti szinten hallgattam, hogy én hogy nem halok bele abba, hogy semmit nem csinálok, ha posztoltam, hogy nyaralni, bulizni vagyok, azonnal írt, hogy "ki kell pihenni azt a sok munkát, amit csinálsz, ugye?".

Vagy volt egy egészségügyi problémám, híztam tőle, a hormonjaim sem voltak rendben, de ezen javítani akartam. Megfordultam több orvosnál, kipróbáltam több kezelést, aztán egyszer valahogy ez szóba jött, ő meg közölte, hogy "vagy csak abba kéne hagyni a zabálást, nem?".


Szóval én ezek után nem érzem azt, hogy nekem kéne mellette lenni.

Sajnálom, persze, mert tényleg kezdheti kis túlzással 0-ról az életét, de magának köszönheti.

2023. júl. 31. 13:38
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Nincs vele dolgod szerintem.
2023. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Én sem keresném.
2023. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közöd a nyomorához.

Ez neked egy idegen, nem neked kell rendbetenni a lelkét.

Majd jön valami kani a leápolja és folytatja tovább a hitvány életét, mintha mi sem történt volna.

Apuci meg ne téged illesen trágár jelzőkkel, hanem szálljon magába, hogy ekkora ribivé nevelődött a lánya.

Mennyi pofátlan ember van. Eszem megáll mit képzelnek ezek magukról.

2023. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ápolgassa a lelkét Apuci,az ő dolga!
2023. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz se a mostohatesóddal se a mostohaapáddal! Nem te tehetsz a párkapcsolati problémáktól. Nem a te feladatot őt ápolni a kapcsolati problémái miatt.
2023. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Kotodesi zavarai vannak a lanynak, nem csoda, ha ilyen lett az elete. Apuci ne okoskodjon, mikor ehhez frankon hozzajarult ehhez o is.
2023. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Mostoha apukàd inkàbb azzal foglalkozon hogy a lànya egy k.rva


Sajàt magànak köszönheti hogy így alakult az élete mert egy r.banc ennyi.


Ez nem a te dolgod,àpolgasàk a lelkét azok akikkel lefeküdt.


Itt szerintem a pasi nagyobbat koppant mint ez a K.rva.

2023. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ápolgatná az ilyen bunkónak a lelkét a franc, ő mennyit ápolgatta a te lelkedet, amikor beszólogatott neked?! Még ha ő lenne az áldozat, de inkább annak a szerencsétlen mamlasznak kellene ápolgatni a lelkét, akit így átvertek 14 éven keresztül...a büdös életben nem fog többet nőben bízni, az biztos!

Egyébként mi a baja? Most már kefélgethet össze-vissza , akivel csak jólesik, nem kell titkolóznia senki előtt! Ne mesélje, hogy szerette a vőlegényét, ha össze-vissza csalta, valószínleg mást szeretett ő ott, nem azt a szerencsétlen embert.

2023. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!