Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudtok irni vigasztaló idézete...

Tudtok irni vigasztaló idézetet arra amikor egy anya elvesziti a gyerekét?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem lehet.
2013. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen helyzetben jobban örülnék, ha valaki a saját érzését, gondolatát osztaná meg velem, és nem valami agyoncsépelt Coelho szarságot írna.

Az idézet a legkönnyebb megoldás; nem kell gondolkozni, csak lemásolni.

2013. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj giccset egy ekkora fájdalomból, pár egyszerű, szívből jövő szó többet ér.
2013. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
...vagy csendben mellette lenni..
2013. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd szegényt, ha szeretne beszélni róla felhozza. Az idézettől jobb kedve nem lesz, max ha sikerült is pár percig megfeledkezni a kínzó fájdalmáról, ezzel újra eszébe juttatnád.


Amellett, ha nekem valaki ilyesmivel jönne (hogy még saját gondolatra sem képes ezügyben) biztos arcul csapnám. Már bocs. Ez max. csak neked jelentene megnyugvást, hogy te ilyen csudálatosan fejezted ki sajnálatod, de lehet nincs jó vége.


Emellett nem hiszem, hogy azért kérnél idézetet, mert bemagolnád és elmondanád neki, hanem írni szándékozol. Hidd el nem fogja most elolvasni. Na meg ilyet írásban sem illik közölni szerintem.


Nem leszek ezzel a válaszommal népszerű :D

2013. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Öleld át, érezze, hogy mellette állsz, ha sírni akar, had sírja ki magát a válladon, ha beszélni akar, hallgasd végig, ha egyedül akar lenni, tartsd tiszteletben, nem kell szó, elég ha a szíveddel szólsz. Elég, ha annyit mondasz, hogy nagyon sajnálod, ő is tudja, hogy nem tudsz mit mondani. Ha pedig már eltelt egy kis idő, akkor próbáld meg elkerülni, hogy erre gondoljon. Idővel a seb begyógyul, habár a heg ottmarad, ezért óvatosan kell "hozzáérni".

Többet nem tehetsz.

2013. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele és folyamatosan támogatom, vigasztalom, és mindent megprobálok tenni hogy neki jobb legyen! Köszönöm a tanácsokat!
2013. jún. 29. 18:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Meghalnak a szüleid árva leszel, ha a férjed/feleséged özvegy, de ha a gyereked arra még szavunk sincs akkora fájdalom.

Szerintem ezzel pont az ellenkezőjét váltanád ki.

2013. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"arra még szavunk sincs akkora fájdalom. "

Valóban, 8-as, erre még nem is gondoltam, de milyen igaz.

2013. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%

#9, nem akarok érzéketlennek tűnni, de én ezt tök nem így látom.

Az embernek pl. egyetlen édesanyja van. Ha az meghal, nem lesz másik.

De ugyanakkor az embernek lehet több gyereke. Nyilván az egyik nem pótolja a másikat, de mégsem mondhatja azt, hogy nem lehet több gyereke. (Hacsak nem túlkoros már, és az egyetlen gyereke halt meg.)

2013. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!