Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet felkészülni apám...

Hogy lehet felkészülni apám halálára?

Figyelt kérdés

Idös már sok egeszségügyi problémája van, egyre jobban leépül fizikailag, most már az aluszékonyság is társult hozzá.


Egyszerüen nehéz elfogadnom, és végig kisérni az elmúlást.

A tehetetlenség a legnagyobb baj...



2023. aug. 2. 18:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Kezdd leirni a sztirijaitok, kerdezd meg a gyerekkorarol miket jatszottak, elso szerelmerol. Szuleirol, nagyszuleirol szoval regibidokrol. ha mesel felveheted a hangjat is.

En ugy gobdolom...minden idosebb rokon elvesztese utan azt banjuk nem kerdeztuk meg, nem irtam le, nem emlekszem ra stb. ja es mondd el neki te is mik volzak szerinted vele a legjobb kozos elmenyeid, mire emlekszel kiskorodbol meg hogy szereted.


es persze a gyakorlato kerd3sek is szobahozhatok. Apa gondoltal mar a halalra? Ha igen a valasz akkor lehet kerdezni...es te is rendes sirt szeretnel vagy urnasat...blabla...van e valami amit unokanak szan (meg ha nincs is meg unoka)

2023. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy :(
2023. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha erős érzelmi kapocs van köztetek, akkor bármit is teszel, meg fog viselni, ha elmegy. A legjobb, amit tehetsz - szerintem -, ha minél inkább kihasználjátok azt az időt, ami van: töltsetek minőségi időt együtt, beszélgessetek sokat, és segíts neki, amiben tudsz.
2023. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
kar hogy az 1es le lett pontozva mert minden igaz amit ir.
2023. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Erre nem lehet felkészülni

Hány éves apukád?

2023. aug. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4%
Köszönetet kéne mondanod, hogy megérte az idős kort. A legtöbb ember sajnos még azt sem éri meg, hogy nyugdíjat kapjon. Nem gondolom, hogy szomorkodni kellene egy idős ember elmúlásán. Abban a korban már minden év ajándék.
2023. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Lehet, hogy ezt inkább csak privátban írnám meg. Amit én ÉRZÉKELTEM(!) amikor édesanyám távozott...


Ebben a hónapban lesz 4 éve már. Nem, nem tud könnyebb lenni utána túl sokkal. Időnként csillapodik az intenzív fájdalom. Utána újra magába zár.

2023. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Ilyen időjárásban nem csodálom.


Ne vedd trollkodás nak: ne ezen agyalj hogy öreg (eldobod ??!!! Vagy elaltattatod az idős szülőt?)


Lehet hogy téged is túl él.


- - -

Én kései gyerek voltam,édesanyám 41 évesen szült, édesapám 5 évvel idősebb volt.

Számomra természetes volt hogy gondoskodjon róluk...

(Szívinfarktus,alkohol probléma,epilepszia...Ebben nőttem fel)

2023. aug. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Érdemben sajnos nem tudok segíteni, de ugyanígy vagyok a nagyival. Engem ő nevelt fel , anyám helyett anyám volt, borzalmas látni hogy milyen helyzetben van és ez a nagy tehetetlenség...
2023. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%
Lehet pszichologussal érdemes lenne beszélgetni, nyilván tud erre is valamit.
2023. aug. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!