Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy idős embert...

Hogyan lehet egy idős embert rávenni, hogy fürödjön meg?

Figyelt kérdés
Mit mondjak, ami nem tapintatlan? A segítségemet is felakarom ajánlani. Ha pedig nemet mond, akkor hogyan győzzem meg mégis? Már eléggé szükséges lenne, nem tudom mióta nem fürdött az illető, de érződik.

2023. aug. 6. 16:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Megmondod neki hogy füröggyé meg. Ha ellenkezik megfogod és bebszod a kádba.
2023. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kiről van szó. A szomszéd nénit sehogy, anyadnak meg pl azt mondod, anyu, már akartam kerdezni, mert látom kicsit nehezebben mozogsz, segítsek a zuhanyozasnal?
2023. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Egyik családtagom ugyanebben a helyzetben van. Nem tisztálkodik rendesen, teljesen elhanyagolja magát, nem húzza le maga után a wct.... Már másoktól is hallottam, hogy nem szívesen vannak vele, mert nagyon testszaga van. Próbáltam neki szépen, aztán csúnyán is mondani, de nem érdekli. Csak arra panaszkodik, hogy senki sem foglalkozik vele, mindenki elhanyagolja.. De ha az ember saját magával sem foglalkozik akkor hogy várja el másoktól, hogy foglalkozzanak vele....
2023. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
99%

3!


Depresszió és demencia tud ilyet csinálni....

2023. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Ez valószínü, hogy demencia. Magától nem fog menni. Eröszakkal be tudod nyomni a zuhany alá, de úgy fog ordítani, mint akit ölnek. Nagymamám is ilyen volt és mostmár apósom is kezdi.
2023. aug. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából nem tudom még, hogy lesz-e ellenállás, azt se tudom ennek hogyan fussak neki. Tapintatosan, de lényegre törően akarom.

Az számomra is beszédes, hogy magától nem is fürdik, a demencia jutott eszembe egyből.

2023. aug. 6. 18:18
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
De kiről van szó?
2023. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagymama
2023. aug. 6. 18:28
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Te állsz hozzá legközelebb, nem a gyereke? Amúgy a haztartasa hogy néz ki, tiszta? Lehet fürdik ám, csak mar nehézkes neki és nem megy olyan tökéletesen. Plusz romlik a szaglása is az embernek, meg önmagán nem is feltétlenül érzi...

Mindenképp finoman kell szólni, mint pl ahogy már írtam fentebb is.

2023. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod rögtön a fürdés közbeni segítségedet felajánlani (mert az azért elég meredek), kérdezd meg, hogy kényelmesen meg tud-e még fürödni, nem nehéz-e neki. Főleg ha esetleg kádja van! Lehet, hogy csak cserélni kéne zuhanytálcára, mert nem mer ki-bemászni, fél, hogy elesik, ezért ha úgy érzi, nem muszáj, inkább nem kockáztatja meg a tornászmutatványt, és nem fürdik meg.

Bár szerencséd lenne, ha csak erről lenne szó; az öregkori elbutulás valószínűbb magyarázat.

Ha az a válasz, hogy nincs semmi gond, akkor sajnos muszáj lesz finoman előhozakodni azzal, hogy olyan, mintha mostanában nem fürödne annyira gyakran vagy alaposan.

2023. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!