Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran kéne mennem a...

Milyen gyakran kéne mennem a párom családjához?

Figyelt kérdés

Mi Budapesten élünk, az én családom is, neki van rokona Pesten is, de Pest megyében illetve messzebb is. Például az anyja messze lakik. Nálunk szüleimnél minden hétvégén van egy nap amikor családi ebéd van, de csak azért, mert a tesómnak vannak gyerekei és ilyenkor tudnak unokázni. Erre én kb havi egyszer megyek, párom olyan két-három havonta egyszer. Van egy tágabb rokonságom, akikkel szülinapokon meg karácsony előtt kicsivel szoktunk találkozni, ő csak akkor jön, ha nekem van szülinapom, többire nem akar (nem is erőltetem).


Az ő családjánál is gyakran van összejövetel, vagy gyakran hívnak, hogy menjünk. Na nekem ezzel van problémám, mert oké, ünnepekkor persze, megyek, de nem szívesen megyek olyan sűrűn, mint ahányszor hívnak, mert akkor tényleg egy hét se telne el anélkül, hogy valamelyik családtagját ne látogassuk meg. Először is, az anyja messze lakik, nekünk nincs kocsink, így 2.5 óra az egész út háztól házig, több átszállással, ha a BKK-t is belevesszük. Nincs rossz viszonyunk, de nem kedvelem az anyját, hogy őszinte legyek. Le is fáraszt minden alkalommal. Náluk pedig nincs tényleg semmi, sétálni lehet és ennyi. Kínos is nekem, mert én az elején próbáltam vele beszélni, de annyira nem vevő rám, így ebből visszavettem, de mindent tudni akar, ha mondok valamit halkan a páromnak, egyből jön, hogy "MI?". Egy ideje már az szokott lenni, hogy én vagyok a párom régi szobájában, párom meg néha bemegy az anyja szobájába, és a közös kajálásokon kívül nincs közös program. Ami még kínos nekem, hogy közvetlenül az anyja szobája mellett van a wc, nyitott ajtónál alszik, én meg ki szoktam menni éjszaka pisilni, így felkeltem. Meg ugye mivel messze lakik, így az egész hétvége elmegy. Az én szüleim Pesten laknak, ha megyünk, az kb 6-7 óra az egész hétvégéből, ha az ő anyjához, akkor meg az a hétvége 100%-a. A tesója Pesten él, hozzá könnyebb eljutni, bár azért volt időszak, amikor heti többször ment a barátom és hívtak engem is, nekem az sok volt (kisgyerek van, jó nekik, ha valaki lefoglalja ők meg tudnak pihenni). Egyébként az anyja is sokat megy, úgyhogy azzal le lehetne tudni az anyós látogatást, de mindegyik ilyen találkozó végén mondja, hogy menjünk hozzá is. Ő is volt már nálunk, az azért kényelmesebb volt. De nem szeretném túl sűrűn látni, na, mindenki tudja, akinek nem tündéri anyósa van, hogy miért :D


Vannak még rokonai Pest megyében, na hát oda is egy kaland eljutni, BKK-val 1 óra, aztán hév, amit a BKK menetrendje miatt sokszor lekésünk, úgyhogy fél óra várakozás, majd fél óra hévezés... Vannak még nagyszülők még messzebb, oda mondjuk évi 1-2x megyünk, de oda 3.5 órát kell vonatozni és ezt egy nap kétszer. Leginkább tehát az idővel van bajom, meg azért a személyükkel is, sokukat szeretem, de van, aki fáraszt, vagy (nekem) kellemetlen témákról beszél, na meg mindig etetnek, nem ismerik a nemet. Mondtam már nemet, meg hogy majd később eszem, de elég erőszakosak, én meg a századik nem után beadom a derekam, sajnos ilyen gyenge a személyiségem.


Szerintetek mennyi az a szám, amennyit udvarias lenne mennem, és még nekem se megterhelő?


A másik meg, hogy b.aszogatva vagyunk, hogyha nem együtt megyünk. Nekem is van olyan a családomban két személy, akik minden alkalommal kérdezi, hogy miért nem hoztam, aztán nem tetszik neki az őszinte válasz (most nem akart jönni, más dolga van, stb). És ő is mondja, hogy olyankor sokáig téma, hogy én miért nem mentem, meg ugye az anyja nekem is mindig mondja, hogy menjek...


2023. aug. 24. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Pesten havi 2 látogatás, vidékre kéthavonta 1.


Egyébként sem vagyok híve például én annak, hogy állandóan minden hétvégén egymás szájába legyen egy nagy család. Töltsétek időt inkább együtt ti a saját kis családjaitokkal. És a nagy közös találkozások tényleg legyenek inkább ünnepiek.

2023. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én az egész nagy családot meghívom évente 2x. Meguntam, hogy csak temetések és esküvők alkalmával találkoztunk. Szeretnek jönni, szinte mindenki itt van, kb. 25 fő. De a közeli családtagok hetente jönnek , van aki hetente 2x is. Szeretem őket, hozzánk bárki bármikor beállíthat.
2023. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

"párom olyan két-három havonta egyszer. "

Ennyiszer mennék én is az ő rokonaihoz, vagy max félévente 1x. A párom meg menjen amikor akar, egyedül is nyugodtan elmehet bármikor.

2023. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Menjél te is annyit oda, amennyit ő megy a te családodhoz, és akkor meg van oldva, nincs ők vit@ra.
2023. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Én letojom ki mit mond. Nálunk van gyerek is. Anyósékhoz meg a nagyszüleihez havonta visszük a gyereket. Én a nagyszüleimhez hetente többször sőt majdnem minden nap járok a kicsivel, anyukám nem igazán türelmes így hetente találkozunk. Párom a saját családjával hetibpárszor találkozik, egyébként mindenki egy kisvárosban lakik, tehát pár utcányira vagyunk egymástól. Az ő családjával nem találom a közös hangot, de hálistennek már ők sem rágják a fülünket. Így jobban esik az a havi nyugodt szívvel megtett látogatás. Eleinte volt hiszti, de mit üljek ott mint egy f@sz, semmi közös nincs bennünk, párom se jár hozzánk csak úgy kávézgatni dumcsikázni, tőlem se legyen elvárva, csak azért mert van egy gyerek.
2023. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként utálom ezt a "kell" meg "kéne" dolgot. Mégis ki a franc szabja meg mit hogy és hányszor kell csinálni? Boldogabb lesz az ember tőle ha nemkívánatos embereket bambul? Esetleg 20 év múlva külön váltok és a bamba po faleséssel eltöltött időt másra is lehetett volna szánni.
2023. aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene egyáltalán látogatni őket? 🤔
2023. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egyenlően, amennyit a te családodhoz megy ő annyit te az övéhez.
2023. aug. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem jártam, mert volt jobb dolgom is, mint hogy minden második!!! hétvégén ott egyen a franc exem anyjáéknál vagy nagyanyjáéknál.


Utáltak érte, de minimálisan sem érdekelt.A hétvégéimet nem családi jópofizással akarom és fogom tölteni.

2023. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!