Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretek a barátom családj...

Nem szeretek a barátom családjához járni. Baj lenne, ha elmondanám?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk, itt ismerkedtünk meg. Amúgy vidékről származunk mind a ketten.

Nekem a családom nagyon nyitott, befogadó. Mindig jó a hangulat, sokszor vannak nálunk a barátaink, vagy a nagyszülők, testvérek, unokatestvérek. Iszogatunk, társasozunk, kártyázunk, medencézünk, vagy ilyesmi. Ha jó az idő, akkor kint vagyunk, sütögetünk. Nálunk mindig ez volt, így nőttem fel én is, a testvéreim is. Tele volt a ház élettel, jó kedvvel.


Ezzel szemben a barátomékhoz ha megyünk, kb végig a szobájában ülünk ketten. Mert hogy az anyja délelőttönként takarít és olyankor nem szabad kimenni a szobákból, mert nagyobb kupit, koszt csinálnánk csak. Megebédelünk, mindig ugyanazt hétvégente. Szombaton bolognai, vasárnap húsleves, rántott hús és sült krumpli, meg "somlói", ami igazából sima piskóta, csoki pudinggal leöntve (egyikből sem ehetek amúgy).

A szülei külön alszanak, az anyja fent a hálószobában, az apja lent a nappaliban. Ebéd után mindenki elvonul, az apja értelemszerűen a kanapéra, ezért oda nem mehetünk, mert őt már az is zavarja, ha valaki bemegy a konyhába vizet inni és megy a kiabálás, hogy nem hallja a tv-t. Fent szintén csendben kell lenni, mert az anyja este 6-ig alszik ebéd után.


Ráadásul velem még 2 év után is annyira távolságtartóak, mintha idegen lennék... Nem is nagyon tettek azért, hogy kicsit megismerjenek. Ha mesélek magamról, vagy mondok egy sztorit, akkor sokszor azt veszem észre, hogy csak a barátom figyel, de olyan is volt már, hogy az anyja a mondatom közepén felállt, hogy akkor ennyit ettünk, mert ő szedi le az asztalt.


Kis városban élnek, házon kívül sem nagyon lehetne programot szervezni (főleg most).


Most is mennénk Húsvétkor oda, de semmi kedvem. Főleg hogy mondta az anyám telefonba, hogy náluk meg össznépi sütögetés lesz és megy az egész baráti társaság... Előre rosszul érzem magam már, hogy mi ott fogunk szenvedni a barátom szüleinél egész hétvégén, miközben otthon nálunk ő is jól érezné magát, meg én is. Nem szeretnék elmenni, hogy őszinte legyek. Nem azt kérem, hogy ő ne menjen, ilyet soha nem kérnék. De nekem annyira szenvedés ez 1-2 havonta.


2021. márc. 29. 20:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
11%

1-2 havonta kibirod

Viszont ha a husvetot nem akarod kihagyni,akkor menj oda.

2021. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
Nem lenne baj, sőt már az elején célszerű megmondani! Minek szenvednétek tovább, amikor nálatok jó hangulatban, tartalmasan is együtt lehetnétek?! Legyetek ezentúl nálatok és érezétek jól magatokat!!
2021. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
67%
Én sem mennék a helyedben, pedig introvertált vagyok. Mindjárt jönnek a járványosok, hogy nem lehet összejövetelt tartani, figyeld csak?!
2021. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Miért kell egész hétvégére mennetek? Egyik nap ide- másik nap oda nem lehet? Annyira messze laknak?

Én se bírnám ki az egész hétvégét, mi a francnak üljetek ezért ott??

2021. márc. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Sosem láttam az értelmét az olyan dolgoknak az életben, amit összeszorított foggal kellett kibírni...

Most még egyetemista vagyok, jelenleg az egész félévem olyan, mint egy hosszúhétvége, szóval most még ez a havi/kéthavi 1 hétvége nem vészes. De később, ha majd 7 napból 5-öt dolgozom, akkor annak a havi pár hétvégének is nagyon fogok örülni és egyet sem szeretnék feláldozni azért, hogy vidéken nézzem a plafont.

Mert semmit nem tudunk csinálni. Ha filmeznénk, beszélgetnénk, az zavarja az anyját, mert ő csak csendben tud aludni (szexről ne is beszéljünk). Ha mondom, hogy süssünk valamit, nem lehet, mert lent van az apja, meg az anyja amúgy is most pakolt el, ki fog akadni, ha szétpakoljuk a konyhát.


Messze van sajnos, 300 km. Autóval járunk, de így is sok.

2021. márc. 29. 21:16
 6/28 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki megy a saját szüleihez és kész. Gondolom Pesten találkoztok eleget, ki fogjátok bírni egymás nélkül azt a két napot.
2021. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
37%

És akkor mi lesz, ha unokájuk születik???

Az nem lesz csendben, és rend se lesz ha mentek! Később talán, mikor már megérti, de amég pici... Mikor már totyog, és örökmozgó!

Meg kéne mozdulni, ha vendégeket fogadok, foglalkozni velük, főleg majd játszani az unokákkal! Nem pedig alukálni meg TV-zgetni...

Mindenki fáradt, mindenki dolgozik, hozzánk minden hétvégén mindegyik nap jönnek a rokonok, mi is szívesen aludnánk, de nem való!!

Ha meg ők ilyen fáradékonyak (lusták), akkor meg ne várják el, hogy menjetek! Vagy jöjjenek ők, aztán menjenek haza punnyadni.

Ha többen lesztek, nagyobb gondok lesznek még abból, hogy ilyenek.

2021. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit hasonlítanak az én szüleimre. xDD

Mindig is tudtam hogy probléma, ezért nem is hozok ide nőt...

Ne menj oda, a barátod ha reális látja a dolgokat biztos megérti.

2021. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem kettesben töltitek a hétvégét?
2021. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Együtt élünk, töltünk elég időt kettesben.
2021. márc. 29. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!