Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még valaki aki kevésbé...

Van még valaki aki kevésbé ragaszkodik a családjához mint fordítva?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, nem a szüleimmel élek, de ők tartanak el, egyetemre járok. Még most szeretném leszögezni hogy nagyon szeretem a családomat, most nem nagyon tudnék felhozni semmi nagy dolgot amivel ártottak nekem, ezért is érzem magamat rosszul, mert ez a tipikusan nagyon (nekem már túlságosan is) összetartó, mindentmegbeszélő család. Arról van szó, hogy van 2 idősebb testvérem, nekik már családjuk van, 1-1 gyerekkel és abban a városban laknak ahol szüleim. Minden nap találkoznak, együtt vannak, átmennek a másikhoz, de mg így is állndóan felhívják egymást valamiért, meg viberen beszélnek. Ezzel semmi gond nincsen, mert nekik ez így teljesen megfelel, én viszont soha nem voltam ennyire családcentrikus, annak ellenére hogy ugyan úgy lettem nevelve és mióta egyetemre járok ez még jobban kiütközött. Nem megyek haza minden hétvégén és nagyon szeretem őket, de igen bevallom, jobban szeretek itt lenni a barátaimmal, illetve egyedül is elvagyok, abszolút nem igényelném pl az iylen rendszerességű hazajárogatást. De közben nyilvn tudom hogy ez nekik is feltűnik és nem akarom hogy azt higgyék nem szeretem őket, de nekem egyszerűen nincsen igényem ilyen szintű családi életre. Ha hazamegyek szívesen vagyok otthon velük, de azért néha megkapom ha nem vagyok otthon egy hétvégét, hogy jaj de rossz volt nélkülem, olyankor érzem magamat rosszul hogy persze jó látni őket, de tulajdonképpen én abba sem haltam volna bele, ha még maradok...


Van még valaki aki hasonló cipőben jár? Hogy oldanátok meg mindenféle bántás nélkül?


2017. nov. 2. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyik testvérem van így ezzel nagyjából, bár neki sérelmei is voltak. Igazából mindig is menekült kicsit, hamar elkezdte a maga életét élni, illetve ha komolyabb kapcsolata volt, igyekezett a barátnője családjába illeszkedni.

Annyit tett, hogy szépen leült a szüleinkkel és elmondta, hogy nem haragból látogatja őket ritkábban, hanem mert neki ennyi igénye van, szeretné a saját életét élni. Ez a "ritkábban" egyébként olyan atlag két-háromhavi látogatást jelent. Elfogadták, nem tudtak mit tenni. Az egyenesség volt a lényeg.

2017. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyám az aki kotlóstyúk a családban, apám meg átveszi ezt tőle. Tesómmal mi se vagyunk azok a naponta telefonálgatók. Most minek mondjam el, hogy csak a napi rutin dolgoktörténtek. Üzenetküldőn váltok pár szót anyámmal, de ennyi. És kimondottan nem szeretek náluk tölteni egy egész napot, mert leszívnak agyilag.
2017. dec. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül hogy én pont olyan típus vagyok mint a családod érthető hogy van aki más. Ezzel nincs gond. Arra figyelj hogy ne érezzék magukat elhanyagolva. Nem gond ha nem rohansz haza minden hétvégén. Szerintem állj rá egy ritmusra amire szamíthatnak meg ami neked is jó. Pl minden második hétvégén mész haza. Vagy kétnaponta rácsörögsz anyudra. De ne legyen lelkiismeret furdalásod. Attól még ugyanúgy szereted őket mintha minden nap hazamennél.
2017. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem most éled a világod , jól érzed magad , így hatterbe szorulnak . Talan idovel valtozik. De ha ennyit tudnak segiteni neked , hogy 23 evesen kulon elsz es eltartanak , ez nagyon megbecsulendo lenne !!!! En 18 evesen koltoztem el otthonrol, 1 evet még tanultam, parommal laktam. Aztan mentem dolgozni... Illetve neha gondolj arra , olyan rovid az elet az ember azt hiszi , orokke tart... de ami idő elmulik , azt mar nem lehet bepotolni, visszahozni !!! Én nem hanyagolnám a helyedben őket !!!!
2018. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!