Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj pénzt bele adjunk a...

Muszáj pénzt bele adjunk a házba ha mi elfogunk költözni pár hónapon belül?

Figyelt kérdés

Páromnál élek, pár hónapon belül az ország másik felére költözünk, a családja a testvérei meg az apjuk ki találta hogy ők fel akajrák újitani a házat, és tudják hogy mi el akarunk költözni arra gyűjtünk, és ránk akarják eröltetni hogy bele fizessünk fejenként 70.000-100.000-ig.


Tegyük hozzá, a testvérei közül az egyik semmit nem fizet a számlákba se az apjuk...


Tegnap balhé volt belőle mivel felhozták és én megmondtam hogy mi semennyit nem fogunk bele fizetni és nem mondhatják meg hogy mikor költözzünk el meg mibe fizetünk bele.


És mivel ők is és a párom is résztulajdonos felhozták hogy a páromnak kötelező és még az is bele fizet a családból aki már nem is itt lakik. És hozzám ba**zták ha a párom elvesz feleségül akkor a hitel ugyan úgy az enyém is lesz ami a házon van.


Na most tegyük hozzá hogy tiszta stressz vagyok miatta, sose voltunk jóban a családjával mert megeszik a cuccainkat bejönnek a szobánba elveszik a dolgainkat kérdés nélkül, ránknyitják az ajtpt kopogás nélkül, ha kulcsra zárjuk az ajtónkat mikor elmegyünk hivogatnak hogy be mehetnek e mert van kulcs nekik ami nyitja a mi ajtónkat mikor nem is ahoz van a kulcs...


Én úgy gondolom hogy nekem ku**ára semmi közöm ehez a kib***ot házhoz és nem is lesz, az hogy itt vagyok ideiglenesen nehogy már rám akarják eröltetni meg a páromra úgy is költözünk el... gyűjtük a pénzt és volt már hogy egy hónapban minden szombaton meg hétközben +1 +2 órát túloráztam össze gyült a túlórákból 120.000 ft és oda kellett adjam a számlákra mert senki nem tudott bele fizetni és hidgyjétek el nem szivesen adtam oda el is határoztam nem adom. De az egyiknek kicsi gyereke van és nem volt szívem ahoz hogy rá kapcsplják a villanyt, meg ne legyen meleg víz.


Ha valaki kérdezné vissza terve arra hogy elveszik a dolgainkat stb abból sokszor volt már nagy vita, és utána mi vagyunk a szar, meg irigy mert mi nem adunk nekik.



2023. szept. 3. 10:45
1 2 3 4 5 6
 1/58 A kérdező kommentje:
Mikor elsőnek elmonduk hogy elfogunk költözni 1 hétig nem szolt hozzánk az egyik mert hogy mi őt itt hagyjuk
2023. szept. 3. 10:47
 2/58 anonim ***** válasza:
73%
Igen, aki tulajdonos annak kotelezo beleadni a felujitasba. Igy a parodnak kotelezo. Vagy ha nem szeretne, akkor mondjon le a reszerol.
2023. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
Na még azt kihagytam hogy én 20 vagyok a párom 24
2023. szept. 3. 10:48
 4/58 A kérdező kommentje:
Az fasza...ennél rosszabb már nem lehet. Nincs elég bajunk még ez is kell...
2023. szept. 3. 10:50
 5/58 anonim ***** válasza:
98%
A hitel nem lesz a tied, mert házasság elott lett felveve, úgyhogy a csalad ezt rosszul tudja :) az mas dolog, hogy ezt anyagilag te is fogod erezni, mert a kozos penzetekbol fog menni a törlesztés, de tulajdonjogod neked nem lesz benne.
2023. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
93%

A felújítási költségekbe be kell szállnia minden tulajdonosnak, függetlenül attól, hogy ott lakik-e vagy sem.

Illetve eddig ott lakott, tehát a használattól eredő "amortizálódáshoz" neki is van köze, ebből fakadóan pedig a felújítást is állnia kell részben.

2023. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
A páromnak most mondtam azt mondta amint elköltözünk egyből le mondana a résztulajdonról mert a hitelen kivul meg 13%on kivul semmit nem örökölt
2023. szept. 3. 10:53
 8/58 A kérdező kommentje:
Én azt értem de ha bele fizet nem tudunk elköltözni...
2023. szept. 3. 10:54
 9/58 anonim ***** válasza:
88%

Stressz helyett inkább tájékozódni kellene! Semmit nem kell belefizetni, mert mondják! NEm kell belemenni a feljúításba sem, ha úgyse ott laktok, és úgyse fizettek bele. AZ értéknövelő beruházás értékében - ha annyira akarják - rendezzék le papíron, menjenek ügyvédhez, írják át a tulajdon%-okat...Mondok jobbat: ilyen pereputty mellett nyugodtan mondja azt, hogy nekik ajánékozza a saját részét, menjenek ügyvédhez lepapírozni! Úgyis az lesz a vége, hogy valami közüzemi tartozás miatt árverezni fogják, és úgyse lát belőle semmit, akkor szabaduljon meg most tőle!

Nyilván erre nem akarnak költeni, és a házfelújítás is csak azért jött a képbe, mert van pénzetek, és azt még utoljára le akarják húzni rólatok. Egyébként pedig: olyan ingatlan, amiben alig tizenx %nyi tulajdonjoga van a párodnak, nem az a kategória, amire megéri egy fillért is költeni, sőt, jobban jár, ha úgy kezeli, mintha nem lenne! Arra ügyeljen, hogy mielőtt elmentek, a közüzemek lekerüljenek a nevéről (ha az övén vannak), ne neki csináljanak számlát!

2023. szept. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
89%
Mondja meg hogy lemond a tulajdonrészéről költözés után, nem vagytok kötelesek semmit belefizetni, csináljanak amit akarnak. És húzzatok el onnan minél előbb. Elmebeteg egy banda lehet ez is :D
2023. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!