Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell az igazságot...

Miért kell az igazságot bizonygatni?

Figyelt kérdés

Értek én az olyan esetekre amikor valaki elterjeszt vkiről vmit és azt egyszerre (nem értem miért) szinte mindenki elhiszi minden ellenvetés, kérdés nélkül. De amikor valaki az igazságot kérdezi akkor már miért esik mindenkinek annyira nehezére hogy egy kicsit is megértse? A hazugságot sosem kell bizonyítani, az igazat meg mindíg, de miért?

Ha pedig az illető, akiről elterjesztettek valakit, visszavág szintén elterjesztéssel azt meg senki sem hiszi el.

Nektek már volt ilyen? Nekem már volt. Csak egyszerűen annyira nem tudom felfogni, hogy miért kell valamit elhinni, amikor az illető is tudja hogy hazugság? Volt ilyen eset is....

Vagy amikor elmondtam az igazságot, erre : ne mentegetőzz, ne hazudozz.

Miért ilyen idióta sok ember? (tisztelet a kivételnek !!!!!)


2010. okt. 16. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

"Miért ilyen idióta sok ember? (tisztelet a kivételnek !!!!!)"


Látod, te is kérdezve állítasz valamit, ami sugallja, hogy sok ember idióta. Most a sok ember álljon oda, és bizonygassa, hogy ő nem idióta, hanem az az, aki ilyent állít...

2010. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Írtam valamit abba miért kell belekötni? Még véletlenül se a kérdésre válaszolj, ennyire ne erőltesd meg magad mert a végén elfárad az ujjad.

Igenis sok ilyen ember van aki elhisz minden baromságot minden kritika stb nélkül és utána az igazat meg bizonygatni kell hogy valamennyire is elhiggye.

2010. okt. 16. 20:37
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is volt már ilyen, és szerintem mindenkinek! Ez attól is függ, hogy mennyire keresed a bajt, milyen gyakran keveredsz kétes, gyanús helyzetekbe, de előfordult már mindenkivel, elhiheted! Ha az, aki terjeszti, egy erős egyéniség, akkor inkább neki hisznek.

Ne aggódj, az ilyen kellemetlen tapasztalatok csak megerősítenek! Gondolom még fiatal lehetsz, felnőtt korodra majd megtanulod, hogy az ilyen megjegyzéseket meg sem kell hallani, hiábavaló minden mentegetőzés! Aki ismer, az tudni fogja, hogy milyen vagy, aki meg nem, az meg ne érdekeljen téged! A lényeg, hogy te ne keresd a bajt feleslegesen, és őrizd meg a hidegvéred!

Ja, még annyit, hogy rólam is terjesztettek mindenfélét kamaszkoromban, és olyan is volt, hogy én bántottam mást. Nem vagyok rá büszke, de amíg láttam a másikon, hogy zavarja, amit mondok, addig mondtam. Ha nem érdekelte volna, akkor leszállok róla. De az is biztos, hogyha egyszercsak pofán vágott volna, akkor az is észhez térített volna :-)))

Ne görcsölj, legyél lazább! Sokkal lazább.

Amúgy, ha gondolod, leírhatod miről van szó.

27/L

2010. okt. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Azért ez tényleg érdekes, hogy miért hiszik el sokan ennyire könnyen azt is, ami nyilvánvaló képtelenség.


Én pl. nem is egy olyan példát tudok, amikor egy fiú elterjesztette egy lányról, hogy megvolt neki, vagy akár hogy jártak - méghozzá egy olyan lányról, aki nyilvánvalóan akkor sem piszkálta volna meg bottal és gumikesztyűvel sem az illető önjelölt herceget, ha nem lett volna történetesen több éves komoly kapcsolatban. És simán bekajálták a népek. Húúúú Fúúúú pedig Pasijavan Fúúú Tééényleg Aaaszta Nemzörögaharaszt...

És még egyszer mondom, nem egy konkrét esetet tudok.


Kész.


Hogy miért kajálja be mindenki, azt nem tudom, azért, amiért a bulvárújságok is az ilyen fúúúha típusú történeteket szeretik. Mert olyan jóóó szenzációsak, sokat lehet rajta csámcsogni. Azon, hogy 2/5/10 éve járnak a párjukkal, és mééégmindig működik a dolog, semmi izgi megtárgyalni vagy szörnyűlködnivaló nincs.


Szomorú.

Gáz.

2010. okt. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mert az emberek nagy része ROSSZINDULATÚ.Ennyire egyszerű.Könnyebb a szép lányról elhinni,hogy kurv@,mert amúgy irigylik,hogy milyen szép,de ha erkölcstelennek tarthatják,attól egy kicsit jobb a májuknak.Mert ha szembesülniük kéne azzal,hogy az a szép lány 2/5/10 éve kapcsolatban él,és ráadásul még hűséges is!!!Botrány,nem?Amúgy meg mindenki magából indul ki.
2010. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
"Az idő igaz, s megmondja ami nem az"-írta ezt Petőfi Sándor és ez így van biz'a.Minél inkább bizonygatod a magad igazát, annál inkább tovább él a rólad terjedő hazugság.Ha csöndbe maradsz elül a por és idővel kitisztulnak a szemek és meglátják, hogy amit a porban véltek látni az valójában nem is úgy történt.E van...
2010. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A Petőfis válaszolónak tökéletesen igazat adok! Ott a pont!
2010. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele h. mindenki azt hisz amit akar, az igazságot úgyis csak az adott illető tudja.

AMúgy a pletykát könnyebben elhiszik az emberek,mert sokan mondják és egyértelmű h. aki védi magát azt nehezebb elhinni,mert egyértelmű h. a rosszat nem biztos h. bevallaná.

AMúgy a jót meg azért nem mert az emberek nem hisznek a jóban és hihetetlennek találják.

AMúgy meg ember függő, akit rossznak ismertek, attól nehéz a jót elképzelni.És fodítva.

2010. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért, mert az emberek általában azt látják (és azt hiszik el), amit látni akarnak. A valóság sokszor nem annyira tetszetős.
2010. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem bírom amikor valaki mond valakiről hazugságot a másik meg röhög rajta,. látszik hogy egyszerre beveszi és terjeszti tovább a hülyeséget. Egyszerűen fel nem tudom fogni miért okoz ez másoknak ekkora örömet, de még ők vannak felháborodva ha valaki egy rossz szót mer mondani rájuk. Milyen érdekes ha az ő társaságukban az egyik személyről terjed vmi azt csak azért sem hiszik el.

Szánalmas sok ember szórakozási módja, főleg ha ezt a terjesztgetést olyan ember csinálja akit vagy piszkáltak korábban vagy róla is terjesztettek.

Persze tisztelet a kivételnek, rengeteg ember nem ilyen alávaló:)

2010. okt. 25. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!