Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni, hogy belássa...

Mit tudnék tenni, hogy belássa végre az igazságot?

Figyelt kérdés
A férjemről lenne szó. Van egy 2 éves lányunk és majdnem 21 hetes terhes vagyok a fiúnkkal. A történet annyi, hogy még a megismerkedésünk előtt több kölcsönt felvett az anyjáéknak a férjem. Az ő neve alatt futott, de az anyja fizette vagyis nem fizette. A férjem persze elfelejtette hogy vannak ezek a hitelek, mivel nem ő fizette így az új címünket sem jelentette át a pénzintézeteknél. Anyósom nem fizette a felszólító levelek persze mentek anyósom szépen át is vette de a férjemnek már nem küldte el és amikor a férjem beszélt velük telefonon akkor sem említette ezt az apróságot. Az egyik ilyen ügylet az volt, mikor a lányommal voltam 6 hónapos terhes és hitelt akartunk felvenni kiderült a hitelügyintézőnktől, hogy a férjem KHR listán van, ahonnan én szedettem le így megkaptuk a hitelt. Kiderült, hogy az egyik kölcsönt nem fizették anyósomék. Gyorsan kifizettük helyettük a 125 ezer Ft-os tartozást amire azt az ígéretet kaptuk, hogy 1 hét múlva visszaadják. Ennek 2 és fél éve és még egy forintot sem adott vissza belőle. A másik februárban egy végrehajtó irodától érkezett egy felszólító levél 365 ezerről. Ugyan az a story levelek eltüntetve. Ezt a levelet pedig visszaküldette anyósom az irodához "a címzett ismeretlen helyre költözött" címmel. A végrehajtósok szerencsére megtalálták a férjem és így értesültünk erről. Most ki is fizettem ezt a 365 ezret de anyósomék nem tudják, mert megkértem a végrehajtósokat, hogy várjanak 2 hetet a hivatalos papírok kiküldésével. Aminek eleget is tettek. Múlt héten a férjemnek azt mondta az anyja, hogy megvan a pénz és átutalja. A férjem le is ment és még az utolsó pillanatban is azt hazudta anyósom, hogy megvan a pénz. Persze amikor odaértek még csak akkor töltötte ki a hitelügyintézéshez szükséges papírokat. Én erre bedühödtem felkerestem egy követeléskezelő irodát hogy mind a 2 összeget visszaszerezzük, ez törvényesen megy is. Viszont a férjem velem ordít, hogy minek nekem az a 125 ezer (1 havi fizetése). De igazából anyóstól még egy bocsánatkérés se volt soha és azt se mondta, hogy nem tudná visszaadni. Így elindítom az eljárást. A férjem őket védi és még abba is könnyen beleegyezett, hogy ha nem változtat a hozzá állásán elhagyom gyerekestül mindenestül. Mit mondhatnék neki? Mit csináljak vele? Rossz, hogy egyik terhességemet sem tudom élvezni ezek miatt! Sajnos a férjem nem veszi észre, hogy egyáltalán nem szeretik őt és nem érdekli a sorsa őket! Folyton idegeskedek és sírok! Akinek bármilyen ötlete van kérem segítsen!
2011. szept. 1. 11:38
1 2
 1/14 Tinker Bell ***** válasza:

Huhhh... hát ez nehéz ügy. Szerintem nem tudsz ennél többet tenni, mert így is te vagy a rossz a férjed szemében. Ha ő nem tudja belátni, hogy az anyjáék csak kihasználják, akkor annyit is ér. Ha neki többet ér az anyja aki folyton hazudik neki, akkor költözzön hozzá és kész.


Sajnos, ha ennél többet teszel, akkor a férjed szemében még rosszabb lennél...

2011. szept. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Anyagilag független vagy a férjedtől?
2011. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak. Hidd el. Én férfi vagyok, nálunk a párom került majdnem ilyen helyzetbe.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Itt csak azt lehet, hogy alaposan elbeszélgettek egymással. Illetve tűrni békével. Tudom, hogy ez hülyén hangzik, én is azt az ötletet kaptam, hogyha a csajom nem hajlandó változtatni azon, hogy ne az anyjába tömje a fél fizuját, akkor küldjem haza anyucihoz. Én nem tettem, azt mondtam tavaly, hogy annál erősebb a mi kapcsolatunk, stb stb. Erre idén ő volt az, aki majdnem elhagyott, mert szerinte lapos a kapcsolatunk. Kösz...

-,-'


Szóval: részvétem, jobbat nem tudok.

2011. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Közös kasszán vagyunk. A lakáshitel 100000 Ft körül van és ugye én most a táppénz ideje alatt nem kapok annyit. Nagyon kedves és jóravaló ember, de egyszerűen nem tudja felfogni, hogy az otthon maradt 10 tesójáért nem ő a felelős (12-en testvérek, ha számít ez akkor magyarok). ott mindenki KHR listán van a "kedves" mama ügyködései miatt egyik hitelből a másikba mennek. A gyerekre nem kíváncsi sose látta. Nem vagyok egy anyagias ember és nem is azt nézem, de a 2 év alatt mióta megszületett egy 300 Ft-os bodyt se küldött a gyereknek. Én meg abba a lyukba nem viszem 6-an alszanak 1 szobába egymás hegyén hátán , sokan a földön. A macska ott mászkál bent. Mindenhol terjeng az alkohol és a cigi szag. Megpróbáltam tegnap rábeszélni a férjem, hogy menjünk el ketten pszichológushoz, aki tanácsot tud adni. Visszautasított, szerintem azért mert ő is tudja nagyon jól az igazat csak rosszul esik beismerni. Minden rokonunk barátunk nekem ad igazat mégsem érdekli ez a férjemet. Amúgy imádja a gyerekeit. Csak ez az7 ügy ne lenne minden klappolna az életünkben. Pénzünk pont annyi van, hogy megéljünk és mindig kerül friss jó minőségű étel az asztalra. A számlák idejében rendezve, totálisan biztos állami állás mindkettőnknek. A gyerekeink egészségesek, a lányunk okos és látszik rajta, hogy boldog. Tavaly amikor a lányom szülinapja volt a nyári melegre való tekintettel, hoztam sört apámnak és az öcsémnek mikor jöttek köszönteni. Megmaradt 1 üveg sör és 3 hétig könyörögtem a férjemnek, hogy ugyan igya már meg mert útban van (az öcséméknek meg nem volt "pofájuk" elvinni). Nagy nehezen 2 nap alatt elnyalogatta, de azt is kínkeservesen. Tehát még inni se iszik, tényleg bátran kimondhatom, hogy soha! Mindent én intézek ezt az ügyletet is. Lehetne egy kis belátással, hogy az én türelmem is véges, főleg, hogy januárban ismét szülők leszünk.
2011. szept. 1. 12:18
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet anyagilag független, mert házassági vagyonközösség van.

Egyébként kérdező, röviden és tömören: semmit.

A férjeddel megbeszélheted, és ő elintézheti a szüleivel, de ez minden.

Kölcsön ide vagy oda, családban nincs helye követelésrendező irodának. Anyósod mégiscsak felnevelte a férjedet. Nem mondom, hogy nem bunkó, és nem lehetne másképp intéznie a dolgot, de ha az én férjem ráküldené a szüleimre a követelésrendezőt, segítenék csomagolni neki.

2011. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

(fili)

Ez még a mostani terhességed előtt is így volt le kellett volna még akkor ülni vele és tisztázni, el tud-e szakadni az anyjától. Fel tudja-e fogni, hogy most már ez a családja és ezekért kell dolgoznia és ide nektek minden fillér kell. És csak ezek és az adósságok lerendezése után vállalni a másik bababát.

Viszont ha már így esett, el kellene vele beszélgetni, hogy ennyire vagytok csak fontosak neki?

Beszélgetni, beszélgetni.....

Ilyen szemét szülőt még nem láttam. Isznak vagy mi a fenét csinálnak, hogy ennyi kölcsönt vesznek fel. Ezt is átbeszélhetnétek, hogy mi az állandó kölcsön oka. Mert mondjuk ha orvosra kell még azt sem fogadnám el.

Valami nagyon nagy indok kellene de az mi?

Ha nem változtat, és tudsz érzelmileg és anyaglag függetlenedni tőle akkor viszont menjen az anyjába.

2011. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nálunk meg úgy működik, hogy még mindig fizetünk helyettük vissza 500 ezer Ft-ot havi 43000 Ft-osával. Ezekre a jó tanácsokra csak annyit tudok mondani, hogy akkor fizesse ki nekem valaki anyósomék helyett a tartozásukat. Gondolom ez így már nem annyira szép! Nemhogy a 125 ezret akarom visszakapni, de rátetetem a kamatot és egyéb költségeket. Akkor majd megtanulják, hogy nem a cigi meg a pia az első! A másik nincs helye családban a követelés kezelőnek a hazugságnak és a sunnyogásnak persze van. Valamint nekem nem a családom! Semmi közöm hozzájuk én oda csak vittem elhozni semmit nem hoztam el! Gondolom neked nincsenek gyermekeid. Majd ha lesz te is rájössz, hogy az ő boldogságuk és boldogulásuk mindennél fontosabb. Nem tartozik szorosan ide, de a 125 ezerből nem Prada ruhát akarok magamnak venni, hanem a gyerekeimnek ruhát, cipőt és a téli fűtésszámlára félrerakni. Mindenki dolgozzon meg maga a saját pénzéért. Én nem vagyok Teréz anya, ha kell a tesómnak is szívesen adok kölcsön, de elvárom, hogy visszaadja!

A válaszoló úriembernek csak annyit tudok mondani, hogy az ő esete is patthelyzet. Engem tényleg csak a dolgok lelki oldala érdekel most. Türelmes voltam 2 és fél évig ez a 365 ezres ügy viszont bepöccentett és elegem van. Azt nem mondja nekem senki, hogy 2 és fél év alatt 1000 Ft-ot nem tudott visszaadni!

Tegnap a férjemet megkérdeztem, hogy beszéltél e anyádékkal. Mire a válsz: "Mit beszéljek velük?" Tehát jó úton haladunk csak ez olyan mint az első szeretlek, baromi nehéz kimondani.

2011. szept. 1. 12:31
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves ma 12:21!


Azért vállaltunk második babát (mind a 2 tervezett volt), mert szerettünk volna. Úgy volt, hogy az anyja rendezi ezeket, de csak a hazudozás ment. Ez a sok hitel az előző becsődölt hitelekre megy el, meg persze piára és cigire. Nekik van kocsijuk (nekünk még az sem, de bízom benne ha keményen dolgozunk akkor biztosan lesz). Van internet és digi tv. Kérdem én, hogy ez mind szükséges az életben maradáshoz?! Én sem járok Lexuszal pedig lenne rá igényem. Ha kilóg a fenekem a gatyából akkor nem költök, internetre meg digi tv-re mert azzal is már havin 10-et megspórolok. Ameddig nem jött ki a költségvetésből nekünk se volt egyik sem. Ráadásul több mint 1 évig majdnem teljesen üres lakásban éltünk, pedig abból a 125-ből már lehetett volna venni étkezőasztalt és székeket. Ezt később mondjuk saját erőből egy fillér hitel nélkül megoldottuk. Miért kell rajtunk élősködni. Ja a hab a tortán élnek ott olyanok akik nem tanulnak és nem dolgoznak, mert nem akarnak. Mi ez ha nem luxus? Pedig találhatnának munkát!

2011. szept. 1. 12:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nehéz helyzet. Egyáltalán hogyan kerültél te össze egy ilyen emberrel? 10 testvére van... Így már első látásra is furcsa családnak tűnik...
2011. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
11 testvére van! A munkahelyünkön találkoztunk. 10 éve hivatásos katona. Rendkívüli előzékenysége, kedvessége és odaadása fogott meg. Előtte volt egy kapcsolatom amit inkább 5 és fél év után befejeztem mert lelkileg tönkretett az a fiú. A férjem elmondása szerint régen (gondolom azelőtt mielőtt összejöttünk volna) nem volt ilyen az anyja! Tényleg azóta került mindenki KHR listára. Tehát onnan kiszakadni saját családot alapítani esélye sincs senkinek. A férjemnek és a nővérének van csak saját családja, egyáltalán kapcsolata. Magyarok bár ez szerintem semmit nem számít! Megkérdeztem, a férjem, hogy szerinte normális e amit az anyja csinál? Ő megcsinálná e a Mi gyerekeinkkel? Erre a válasz persze a : NEM volt......
2011. szept. 1. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!