Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg mindig meg kell...

Tényleg mindig meg kell bocsátani?

Figyelt kérdés

Tényleg mindig meg kell bocsátani ha családtagról van szó?

Akkor is ha megbocsáthatatlan dolgot tett valaki?

Próbálok rövid lenni de sajnos ez hosszú történet.

(Mielőtt valaki írja forduljak pszichológushoz/ pszichiáterhez köszönöm jártam és ha kell természetesen a mai napig felkeresek egyet.)

A szüleimnek volt egy nagyon jó barátjuk a felesége és a a fia is rendszeresen járt hozzánk, együtt jártunk nyaralni stb...

Engem 8 éves koromban szexuálisan zaklatott a családom barátjának a fia én ezt azonnal elmondtam de a szüleim szó szerint kinevettek, hogy "dehogyis" ő nem tenne ilyet.

Hosszú éveken keresztül még engedték, hogy a közelemben legyen, addig folytatta ezt velem míg 13 évesen a nagymamámhoz nem költöztem. Onnantól kezdve megszakítottam a családommal a kapcsolatot és a mai napig nem vagyok rájuk kíváncsi. Egyedül a nővérem az akivel beszélek mert ő volt az aki a mama halála után és egy súlyosabb betegségem közben mellettem volt.

Most viszont ő az aki erőltetné beszéljek a szüleimmel.

Mert, hogy egyszer meg kell bocsátani.

Viszont én nem haragszom fura de teljesen semlegesek lettek a számomra nem tudok érezni irántuk semmit.

Akkor miért is kéne megbocsátanom? Mikor az amit tettek valójában megbocsáthatatlan.



2023. szept. 9. 16:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Anyaként irom: nem, nem kell mindig mindent megbocsájtani. Van, amit nem lehet.

Sajnálom, hogy veled is megtörtént. 😢

2023. szept. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Annyira kell magad mögött hagyni, amennyire az neked segít.
2023. szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Van egy kisfiam tudom ezért szeretnék felvenni velem a kapcsolatot de én nem akarom kitenni annak a gyerekem amin én keresztül mentem.

Nem utálom de nem is szeretem a szüleim és zavar amikor azt mondják mások, "hogyha nem tartod velük a kapcsolatot később megbánod". És ők? Megbánták, hogy nem hittek nekem? Nem hiszem.

2023. szept. 9. 16:35
 4/25 anonim ***** válasza:
13%
Egy próbát azért emgér.
2023. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Neked, és csakis neked van jogod eldönteni, hogy kivel tartasz kapcsolatot, és ebben nem szabad hagyni magadat manipulálni. Magyarázkodni sem kell: felnőtt vagy, így döntesz és kész.

Megbocsátani egyébként nem kötelező, de ha megteszed, még az sem jelenti automatikusan, hogy a vétkes oda kerül vissza az életedben, mint ahol a régen volt (ezt szokták nagyon sokan keverni). Abszolút legitim dolog azt mondani, hogy "megbocsátok, azaz nem cipelem magammal tovább a harag súlyát, de a továbbiakban nem szeretném, hogy az életem része legyél".

2023. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%
Igen meg kell bocsátanod, ez a saját érdeked, de ezt magadban is elintézheted, nem kell senkinek gesztusokat tenned ehhez. És persze ettől még nem kell kapcsolatot tartanod azokkal akik rosszul bántak veled, a velük való találkozás nélkül is meg lehet bocsátani.
2023. szept. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
A szüleid őszintén megbánták, bocsánatot kértek tőled, amiért nem hittek neked, és ezzel további szenvedést okoztak? Mert a megbocsátáshoz elsősorban az kellene.
2023. szept. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

7

Soha nem kértek bocsánatot, nem is beszélek velük évek óta.

Annyit mondott a nővérem, hogy már elhiszik ami történt de ennyi.

2023. szept. 9. 18:48
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Már elhiszik? És annyi nincs bennük hogy ők keressenek fel, ne a tesódon keresztül üzengessenek?

Nem vagy köteles megbocsátani!

2023. szept. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
Apámmal több mint 10 éve nem beszélek, nekem is mondták, de ő az apád. Mondtam igen 7 éves koromig viselkedett úgy aztán ennyi,de egy szülő nem csak 7 évig szülő szóval ő nem az apám csak egy idegen akiből lettem...
2023. szept. 10. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!