Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, ha az apám oldalán lévő...

Ciki, ha az apám oldalán lévő rokonságot nem hívjuk meg az esküvőnkre?

Figyelt kérdés

Anyukámmal és a párjával, az itteni családtagokkal jóban van nagyon a párom, szeretik és ez kölcsönös. Velük rendszeresen találkozunk is.


Az apám részéről viszont a rokonság borzalmas.

Nagyon egyszerűek sajnos... Ritkán is megyek hozzájuk, akkor is max. egy kávé erejéig.

Mert olyanok, hogy csak panaszkodni tudnak, minden is rossz, de ha megemlíted, hogy ők maguk tehetnek a sorsukért, le vagy kiabálva. Mindenre ez a megoldás, annak van náluk igaza, aki hangosabban ordít.

Voltam velük már esküvőn, papámon színes öltöny a '80-as évekből, apán és a sógorán rövid ujjú ing, valami gyereknyakkendővel, ami hosszra sem volt jó, és a hátulja gumis volt.


6 éve, a gimis ballagáson voltak ott utoljára családilag, ott is ment a drámázás, mert mindenhová fél óra késéssel érkeznek, eltévesztették az épületet is, mi már vonultunk, ment a zene és annyit hallott mindenki, hogy nagyim és nagynéném a kerítés másik oldalán üvöltöznek egymással, unokatesóm meg sír közöttük. Utána már leültünk, kezdődött a ballagás, mire mamám és unokatesóm mindenkin átmászva odahozták nekem a virágcsokrot, amivel hirtelen nem is tudtam mit csinálni...


Idén a diplomaosztómra már nem hívtam el őket, mondván, ne utazzanak fel a melegben emiatt Pestre, de az igazság az volt, hogy semmi kedvem nem volt ahhoz, hogy ott is menjen a műsor.


Szóval én nem szeretném őket az esküvőn sem, mert hiába a családom, nagyon nem érzem őket hozzám tartozónak.

Ez így nagyon ciki lenne?

Az a baj, hogy 100+ fős lesz fixen a vendéglista, nem mondhatom, hogy szűk kör...


2023. szept. 24. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
95%

Ciki lenne? Mármint ki szerint? Félsz, hogy azok berágnak, akiket amúgy sem kedvelsz, nem szívesen találkozol? Nem tökmindegy?

Ha meghívod őket, nem lesz ciki, csak épp elronthatják a hangulatot. Ezt nyilván nem akarjátok.

2023. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
68%
Igazad van. Nem fog jól mutatni a fotókon a színes öltöny.
2023. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 A kérdező kommentje:
Nem a színes öltönyön van a hangsúly, hanem hogy prolik.
2023. szept. 24. 10:54
 4/89 anonim ***** válasza:
34%

"Nem a színes öltönyön van a hangsúly, hanem hogy prolik."


Mint az, aki a színes öltöny miatt leprolizza őket. Inkább vallanád be, hogy nem szereted őket, azért nem akarod hogy ott legyenek.

2023. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
89%
AKi ennyire nem tud kiállni az álláspontjáért, hogyan tud vajon boldogulni az életben?
2023. szept. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem se hívjátok meg őket, ha ilyenek (tudom, milyen az ilyen rokonság, apám egyik öccse sajnos nálunk kilóg a sorból, és mindig kínos volt, hogy családi eseményből hogy hagyjuk ki őt és a pereputtyát, azaz pl. negyedik feleségének a második házasságából származó gyerekeit, stb.)

De: Szerintem akkor ne menj oda hozzájuk a jövőben, ritkán sem, még kávézni sem (már csak mert írtad, hogy ritkán egy kávéra odamész).

2023. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 A kérdező kommentje:

Persze, mindig az a proli, aki prolizik, de rájuk tényleg nincs jobb szó...

Tanulatlanok, mégis mindent jobban tudnak másoknál és ezt hangoztatják is, akár a szomszéddal beszélgetve, akár a Facebook kommentszekcióban.

A nagynéném, férje és a gyerekeik kinézete is kritikán aluli, nem adnak magukra egyáltalán. A gyerekek neveletlenek, igazi kis tuskók.


Az a baj, hogy a nagyszüleimet nem akarom megbántani azzal, hogy sosem látnak, de ott élnek egy rakáson. Nagyszüleim, apa, nagynéném és a férje, meg a két gyerekük. Plusz néha apám második házasságából a fia is ott van. Kupi van állandóan, a kert az úgy néz ki, mint valami szeméttelep, roncstelep.

Szóval nem azért megyek, mert annyira tetszene az interior náluk, hanem, mert nem akarom megbántani a nagyszüleimet.

2023. szept. 24. 11:24
 8/89 anonim ***** válasza:
93%

Nekem szinte alig volt valaki az egész távolabbi családomból, mert egyszerűen nem tartjuk a kapcsolatot. A 12-ből 1 unokatesóm, anyum, tesóm, ennyi. A többi vendég a férjem családja és a barátaink voltak.

Elhívhattam volna a bunkó keresztapámat, akivel évente egyszer beszélek, de minek?

Azt hívj meg, akit szeretnél látni, akivel együtt akarsz ünnepelni, aki fontos számodra. Ennyi. Szerződés persze lehet hogy lesz, de el kell engedni.

2023. szept. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó vagyok: *sértődés

Jah és az egyik nagynénémet pont azért nem hívtuk meg, mert iszonyú buta, nagyon bunkó és szokása a családi események hangulatát rombolni. Vele tartom a kapcsolatot, de nem hívtuk.

Mikor bemutattam neki a férjemet először, a neve után a következő mondata az volt, hogy ja te vagy az a parasztgyerek, akinek gombáznak a szülei.

Szóval nem, nem hívtuk.

2023. szept. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
81%
Akkor ezt így szépen elmondod nekik és már meg is van oldva a probléma. Hja, hogy ahhoz gerinc kellene?
2023. szept. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!