Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én nem egyezem bele 19...

Ha én nem egyezem bele 19 évesen abba, hogy apám feleségül vegye a nőjét és abba a házba költözzenek ahol mi lakunk, akkor megteheti, hogy mégis odaköltözteti?

Figyelt kérdés

Anyám 3 éve meghalt.

Az anyai részből én is örököltem 1 harmad részt, de apám a haszonélvező és a tulajdon nagy része az övé.



2023. aug. 14. 15:36
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Söt! Még téged is kirakhat. A haszonélvezö dönti el, ki lakhat a lakásban.
2023. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%

Igen, megteheti!

A haszonélvező dönti el ki lakhat a házban és ki nem.

Téged is kirakhat, hiába van tulandonjogod a házban.

2023. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell a beleegyezésed ehhez. A haszonélvezet mindent visz, erősebb a tulajdonjognál bizonyos esetekben.
2023. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de eléggé el vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy neked bármibe is bele kellene egyezned édesapáddal kapcsolatban.

Igen, a haszonélvezet erősebb, mint a tulajdonjog.

2023. aug. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, miért gondolod, hogy a beleegyezésed kell ahhoz, hogy feleségül vegyen valakit, és hogy miért csak annak az ott lakását engedhetné meg, aki házastársa?

Ha nem lenne haszonélvezeti joga és akár kisebbségi tulajdonrésze lenne is, akkor is joga lenne szállásadóként, nélküled aláírni bárkinek a lakcím bejelentőjét, akit ezzel feljogosít az ott lakásra.

A haszonélvezeti jog meg aztán, rád is kiterjedően, teljesen neki adja ezt a jogosultságot.

2023. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Appassionato2022 ***** válasza:
98%
Bizony-bizony. Ha apádnak a teljes házra van haszonélvezeti joga (pontosabban arra, amire nincs tulajdonjoga, arra van haszonélvezeti joga) akkor azt tesz, amit akar. A hasz. jog haláláig az övé, de nem öröklődik úgy, ahogyan a tul. jog.
2023. aug. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 qkker1 ***** válasza:
93%
Sokat pattogsz, még téged is kirakhat, a haszonélvezeti jog olyan, mint a piros ász, mindent visz!
2023. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell semmihez az engedélyed.

Sőt, az új feleségnek jogai is lesznek bizonyos dolgokban, mint házastárs.

2023. aug. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
40%

Ahogy az előttem szólók is írták, a haszonélvezeti jog felülírhatja sok szempontból a te részbeni tulajdonosi jogaidat.

Más oldalról nézve viszont igazán lehetett volna apukád annyira jófej veled, hogy a felnőtt lánya mellé nem költöztet be egy idegen nőt, amíg a gyereke otthon lakik, főleg, ha kimondottan kényelmetlen számára ez a helyzet. Le lehet pontozni, de mi is megbeszéltük apu halála után édesanyámmal, hogy engem nem zavar hogyha párkapcsolatba kezd, sőt. Viszont kértem, hogy addig ne költözzön idegen férfi mellénk amíg ott élek. Szimplán fájt volna látni valaki mást apu kedvenc fotelében hesszelni napi szinten. Ő megértő volt velem szemben és kibírta azt a két évet amennyit még otthon töltöttem, cserébe én sem költöztettem oda a pasimat. Egy kis megértés azért nem árt egymás felé.

2023. aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
82%
Sőt, ha tényleg feleségül veszi, a nő is fog utána örökölni egy gyerekrésznyit. Meg az ő lakástulajdonára haszonélvezetet. Amit ti vagy kiváltotok tőle, vagy onnantól vele lesztek közös tulajdonosok a ház nagyobb részén az ő haszonélvezetével.
2023. aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!