Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkozni apám eltitkolt...

Találkozni apám eltitkolt gyerekével? Rossz ötlet vagy beleférne egyszer?

Figyelt kérdés

A szüleimnek régebben volt egy rossz időszakuk a házasságukat illetően, apának akkor lett egy viszonya. A nő terhes lett, nem akarta elvetetni, de apa mondta akkor is, hogy nem akar tőle gyereket, neki már van családja, gyereke és nem fogja vele tartani a kapcsolatot (a tartásdíjat egy összegben fizette ki neki).


Ez így is lett, eltelt 16 év és a szüleim házasságának valahol kellett is ez a "pofon", mert azóta máshogy állnak egymáshoz, apa is máshogy áll a családunkhoz, teljes az összhang. Mikor a páromnak meséltem ezt, ő el sem hitte...


Lényeg a lényeg, hogy apát megkereste a gyerek még májusban, hogy szeretne találkozni vele, tartani a kapcsolatot. Apa mondta neki akkor is, hogy nem, ne haragudjon.

Utána megtalált engem, én is azon az állásponton voltam, mint apukám. Le is tiltottam az üzenetet követően mindenhonnan. Aztán most újra megtalált, új fiókkal és nagyon szeretne találkozni, látja, hogy én is Pesten élek és "ez nem lehet véletlen", legalább egyszer muszáj találkoznunk, neki az anyján kívül már senkije sincs, vele nem túl fényes a kapcsolata és jó lenne egy családtag.

De nekem ő nem a családtagom, nem ismerem, nem vagyok rá kíváncsi. Ezt így nem írtam le neki, nyilván, de ez az igazság.


Arra is gondoltam, hogy oké, egyszer találkozom vele, elmondom az én álláspontomat is, és kérem, hogy hagyjon békén engem is, a családomat is a következőkben. Párom azt mondja, ezt nem szabad, igenis tartsam távol magam tőle és eszembe ne jusson találkozni vele...

Sajnálom valahol, mert biztos nincs egy könnyű élete, de nem gondolom, hogy az én felelősségem lenne...


2023. szept. 12. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/367 anonim ***** válasza:
77%

Mar ne is haragudj, de apad is jo nagy fereg. Nem eleg, hogy felrebaszott, meg fel is csinalt egy masik not, a felelosseget meg baszik vallalni. Ha nem akart gyereket, miert nem huzott gumit a farkara?

Nem tudom miert vagy ilyen ellenseges a testvereddel, szerencsetlen nem tehet arrol, milyen korulmenyek kozott szuletett. Apadnak miert bocsatott meg az egesz csalad, a “gyereknek” (ahogy te nevezed) meg eselyt sem adsz? Gondolj bele, az anyja valoszinuleg azert tartotta meg, hogy megfogja az apjat, az apja meg szarik bele, nem is akarja latni.

2023. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/367 A kérdező kommentje:

10+ éves sztori, oly mindegy már, húzott-e gumit, vagy nem.


A nőnek is ugyanennyi felelőssége volt ebben, ő ragaszkodott a gyerekhez, pedig apa tisztázta vele, hogy rá ne számítson. A pénzét megkapta, legyen ez elég neki.


Ez a gyerek nekem nem a testvérem, ő egy idegen számomra, aki miatt anno a szüleim majdnem elváltak.

Nem vagyok rá kíváncsi egyáltalán, ahogyan anyámat sem tenném ki annak, hogy megtudja, beszéltem vele.

2023. szept. 12. 11:09
 3/367 anonim ***** válasza:
86%

En valahol belul kivancsi lennek ra, o tehet a legkevesbe az egeszrol. Aztan utana rldontenem, h ennyi volt vagy tartjuk a kapcsolatot. Lehet tok jo fej ember.


Apadrol meg inkabb nem is mondok semmit. Jellemtelennek tunik ennyibol.

2023. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/367 A kérdező kommentje:

Nem jellemtelen, csak nem egy tanulatlan kvát választott anno a családja helyett végül.


Azaz igazság, hogy engem ez a gyerek tényleg nem érdekel, nem vagyok rá kíváncsi, nem is hiszem, hogy sok közös témánk lenne. Nem akarom vele tartani sem a kapcsolatot, csak szeretném, ha megértené ezt ő maga is, és nem bukkanna fel pár havonta. Valamint attól is félek, hogy legközelebb esetleg anyát találja meg...

2023. szept. 12. 11:15
 5/367 anonim ***** válasza:
88%
Mondd el apádnak, hogy keresett a féltestvéred, és beszélgessetek a témáról egy jó nagyot. És őszintén.
2023. szept. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/367 A kérdező kommentje:

De erről nincs mit beszélgetni.

Mondtam múltkor is, annyit mondott, hogy tiltsam le, ne nézzem meg az üzeneteit és ne vegyem fel a telefont, ha olyan hívna, akit nem ismerek. Gondolom, most is ugyanez lenne az álláspontja.

2023. szept. 12. 11:21
 7/367 anonim ***** válasza:
69%

Akar hogy hadakozol ellenne, testvéred (féltestvéred, ha jobban tetszik) (es osztoznod kell vele az örökségen)


Apád pedig egy mocskos f@sz, nemcsoda, hogy az ilyen ember nevelte gyerek is olyan lett mint te

2023. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/367 A kérdező kommentje:

Nem, ő számomra egy idegen.

Az örökség kérdést pedig még akkor megoldották a szüleim, így nem, semmin nem kell vele osztozzak.


Nem hiszem, hogy itt apa lenne egyedül a hunyó, mikor ő a nőnek megmondta anno, hogy semmire ne számítson, neki nem kell még egy gyerek, főleg nem tőle.

2023. szept. 12. 11:26
 9/367 anonim ***** válasza:
83%
Ja, azert dugni jo volt a tanulatlan krva. Nevetseges vagy. Folosleges volt akkor ideirnod, barmikor ha keresne, tiltsd le. Anyadat pedig nem hiszem, hogy feltened kellene, tudta, hogy apad felrement, tudott a gyerekrol is, ha ezek miatt megbocsatott mindenfele kovetkezmeny nelkul, az se esne neki rosszul, ha felkeresne ot is a TESTVERED. Bar nem ertem, neki minek irna.
2023. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/367 A kérdező kommentje:

"Ja, azert dugni jo volt a tanulatlan krva."

Nem apám doktori disszertációja volt a közös témájuk gondolom... Igen, dugni általában jók.

2023. szept. 12. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!