Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülő-felnőtt gyereke kapcsola...

Szülő-felnőtt gyereke kapcsolatban mi a normális, melyik lenne a helyes út és miért gondolkodnak erről ennyire eltérően az emberek?

Figyelt kérdés

A két véglet:

Látok olyan szülőket, akik bár egész életükben nem segítették, nem támogatták a gyerekeiket, most idős korukra természetesnek veszik, elvárják, hogy a felnőtt gyerekei akkor is segítsék őket anyagilag, ha esetleg nekik ez komoly anyagi teher, elvégre ők a szegény, beteg szülők, akiket segíteni kell. Ismerek olyan fiatalokat, kevésbé fiatalokat, akik sokkal lazábban, kényelmesebben éltek, élnek, mint a szüleik valaha is, mégis elvárják, elfogadják az idős, szegény szüleik anyagi támogatását, mert hát ők a gyerekek, nekik ez jár addig, amíg a szülők csak élnek.


2010. okt. 17. 18:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem, nem mondom, hogy mindenki, akit kiraknak az utcára, az majd támogatja a szüleit, de pl a párom ilyen. Olyan általános iskolába járatták, ahonnan csak hétvégén mehetett haza. 17 évesen már albérletben élt a saját keresetéből. Az apja alkoholizmusa miatt sosem volt semmire pénzük, a továbbtanulását sem támogatták. A nevelőapja is lebeszélte később a tanulásról, nem segítette, most mégis természetesnek veszik, hogy őket támogatni kell, és a párom is kötelességének érzi, mert az ő erkölcsi normája olyan, hogy az idős szülőket segíteni kell. A párom nem nyomorog, mert saját erőből 3 szakmát, 3 diplomát szerzett munka mellett, normális állása van, de pl saját lakása még nincs, mert arra így nem telik.

Több 30-40 éves ismerősöm viszont még mindig burában él. Látom, hogy elfogadja a szülei anyagi támogatását ahelyett, hogy megpróbálna magával kezdeni valamit ás fel sem tűnik nekik, hogy ez így nem normális.

2010. okt. 18. 07:17
 12/17 anonim ***** válasza:
Szia,nagyon szerető családban nőttem fel,édesapám sajnos három éve elhunyt és leszázalékolt édesanyám egyedül maradt.Testvéremmel próbáljuk őt anyagilag támogatni,hiszen bőven megtehetjük,de ő nem engedi,azt mondja nem fog ránk akaszkodni,majd akkor támogassuk,ha beteg lesz és végképp nem tud gondoskodni magáról.Őrülten tud spórolni és lakásbérbeadással próbálja a hiányzó plusszt megteremteni.Mi úgy támogatjuk,hogy ételt,élelmiszert viszünk neki,ezeket elfogadja.Ezért egy héten többször is megyünk,hogy legalább ezekben a dolgokban segíthessünk.Ha nem veszi észre,akkor a tárcájába dugunk pénzt,de akkor meg az unkokáit kényezteti belőle.Na szerintem ez az igazi szülő,aki nem akar a gyermekeire akaszkodni és az a szerető gyerek,aki úgy támogatja a szülőt,hogy az ne veszítse el a méltóságát.Minden egyéb véglet.
2010. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szia,előző vagyok.Még annyit,hogy igazából nem is az anyagi támogatás fontos,hanem az,ahogy az unokáival játszik,hogy meghallgat minket és mi is meghallgatjuk őt,hiszen egyedül van és az élteti,hogy szeretik.A párodról pedig annyit,hogy nyilván szereti és tiszteli a szüleit,különben nem foglalkozna velük.Szerintem ez az a dolog,amibe nem szólhatsz bele.Neked is rosszul esne,ha te támogatnád a szüleidet és ezáltal mástól vonnál el anyagi forrásokat.
2010. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt a típusú szülőt tudom maximálisan tisztelni, amilyen a Te anyukád. Az én szüleim is ilyenek, az egész életüket végig spórolták. Ők egyáltalán nem szorulnak a mi anyagi segítségünkre, mert mindig beosztóan éltek és félreraktak idős korukra annyi pénzt, amiből most is megélnek. Jelenleg is kertészkednek, aktívan élnek, mindent megtesznek a boldogulásukért és örömmel dugdosnak az unokák zsebébe pár forintot, vagy vesznek nekik apróságokat, míg a párom szülei, akik bár fiatalabbak az én szüleimnél, egész nap heverésznek, TV-t néznek, a kertjükben méteres a gaz, közben pedig siránkoznak a pénztelenségük miatt és tartják a markukat.
2010. okt. 18. 11:47
 15/17 anonim ***** válasza:
Kár erről vitatkozni akki megteheti támogatni fogja a családját, aki meg 40 évesen rászoról az elfogadja a pénzt a szüleitől. A te párod se lenne ilyen megértő ha nem lenne miből adni.
2010. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

A "helyes" követendő utat feketén-fehéren le van írva az Alaptörvényünk+családjogi törvényünk:


(3) A szülők kötelesek kiskorú gyermekükről gondoskodni. E kötelezettség magában foglalja gyermekük taníttatását.

(4) A nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikről gondoskodni.


Tartásra a munkaképes leszármazó is jogosult, ha erre szükséges tanulmányai folytatása érdekében rászorul.


A "rászoruló" szülőkről kötelesek vagyunk gondoskodni, a gyermekekről pedig mindenekelőtt a szülők kötelesek gondoskodni.


Módszerekről/eszközökről törvényes keretek között mindenki maga döntsön.Ne várjuk meg, ameddig a család a tartásért egymás torkának esik a bíróságon.Felelősséggel tartozunk egymásért, valamiféle párbeszéd azért működjön a családban.Én azt látom, hogy ezzel van egy családi életben a legnagyobb probléma és sok esetben nem is ismerjük egymást.Sok helyen a családtagok két lábon járó pénztárcának nézik egymást identitás nélkül. Ez egészségtelen, mindenkinek fel kellene ütnie a vonatkozó családjogi szabályokat és tudni/tudatni ki mihez tartsa magát. Dehát a nevelési módot is a szülő álmodja meg és rendszerint elfelejtik a gyereket felhomályosítani a jogaikról többnyire kötelezettségeik vannak. Azokról az önző emberkről, akik visszaélnek a jogaikkal neked is, nekem is megvan a véleményünk szerintem.Elítélni azért senkit nem fognak másfelől, amiért családi körben túlzott anyagi megbecsülésben részesül. Maximum irigységre ad okot és egy fórumbejegyzésre.Ha nem törvényi oka van, személyes kompenzáció a szülő/gyermek felé az elszenvedett sérelmekért.Ezeket a sérelmeket pedig nem olvassuk a reggeli lapokban.

2013. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én nem beszél magyart, helyesbíteni: "leírja"
2013. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!