Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a nővéremne...

Hogyan mondjam meg a nővéremnek, hogy ideje lenne visszaadni a pénzt?

Figyelt kérdés

Nem valami nagy összeggel tartozik, nekünk mégis szükségünk lenne most rá, volt egy csomó váratlan kiadásunk.

Megkért, hogy rendeljek valamit a gyerekének, amit meg is tettem, azt mondta, hogy amint kap fizetést már adja is oda az árát. Számomra ez nagyon kellemetlen, hogy nekem kell futnom a pénzem után. Gondolom, esze ágában sincs visszaadni.


2023. szept. 24. 11:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%
Ezt így nagyjából elmondhatod neki...
2023. szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%
Pont így.
2023. szept. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
99%
Kati, pontosan mikor kapsz fizetest? Megnem adtad ide a Janika játékának az arat, nekem pedig szükségem lenne ra
2023. szept. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%

Jaj, nehogy még te érezd magad kellemetlenül. Érezze ő aki nem adta vissza.

Nem kell túlgondolni annyit mondasz vagy írsz neki messengeren, hogy szia! Szükségem lenne a pénzre. 5825 ft, légy kedves hozd át holnap.

Aztán ha megsértődik vagy nem reagál akkor abból tudhatod, hogy nem felejtette el, hanem nem is akarta odaadni.

2023. szept. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Én felvázolnám neki a helyzetet, hogy szükséged van a saját pénzedre, mert szorult helyzetben vagytok, és mivel kölcsönkért ezt illene már megadni, pláne ha már neked kell szólni mert ő ezt fizetéskor (gondolom elseje körül.) nem tette meg. Aztán ennyi, ja, és az életben nem adnék többet kölcsön neki.
2023. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
98%
hasonló helyzetben én azt ondtam, tesóm, kellene kölcsön nekem x összeg, de visszaadnom úgysem kell, mert pont ennyivel tartozol :)
2023. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%
Ja, még ez is jó megoldás lehet amit az utolsó írt, ha végképp nem adja vissza, hogy egy pár hónap múlva te is kérsz, de körülbelül annyi összeget amit nem adott vissza, és akkor így kapod max vissza, és ennyi! Gyerekesnek tűnhet, de az is, hogy nem képes betartani egy ígéretet. :D
2023. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%
Hű, megértelek, én is szégyellem visszakérni, többször is megjártam már. Olyan is, volt, hogy összeszedtem magam, és szóltam, mire a válasz: há miből?
2023. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
95%
Simán szólj csak neki,hogy még nem adta meg a tartozását. Esetleg elfelejtette. De megmagyaráznod nem kell! Ha van is pénzed felesleges,akkor is illik visszaadni. Gondolom tisztában van vele,hogy nektek is van hó vége.
2023. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
9%

Fontos, hogy ezt a helyzetet finoman és megértéssel kezeld, hogy ne sérüljön meg a kapcsolatotok a nővéreddel. Itt van egy javasolt megközelítés:


Várj egy alkalmas pillanatot: Várd meg, amíg egy nyugodt és kényelmes pillanatban tudtok beszélgetni, lehetőleg anélkül, hogy mások is ott lennének.


Legyél őszinte és nyitott: Kezdd azzal, hogy megköszönöd neki, hogy segített veled a gyereked számára rendelt dolog beszerzésében, és említsd meg, hogy nagyon hálás vagy érte.


Fejezd ki az igényeidet: Mond el neki, hogy most olyan időszakban vagytok, amikor szükségetek van erre a pénzre a váratlan kiadások miatt. Ne felejtsd el megemlíteni, hogy előzőleg beszéltetek róla, és te vártad a pénz visszaadását.


Hallgasd meg őt: Adj lehetőséget a nővérednek arra, hogy elmondja a saját nézőpontját és érzéseit. Lehet, hogy van valamilyen ok, ami miatt késik a visszafizetéssel, és fontos megérteni ezt is.


Keressetek megoldást együtt: Próbáljatok együtt megoldást találni a helyzetre. Lehet, hogy a nővérednek lehetősége van részletfizetést tenni, vagy talán felajánlhat neked valamilyen más segítséget vagy kompenzációt.


Legyetek türelmesek: Ne nyomd rá az ügyet, és ne tegyél nyomást a nővéredre. Aztán várj egy kicsit, hogy megvalósítsátok a megállapodást.


Az őszinteség és megértés kulcsfontosságú ebben a helyzetben, és remélhetőleg együtt találjátok meg a legjobb megoldást, ami mindkét fél számára elfogadható.

2023. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!