Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül közös kassza...

Családon belül közös kassza úgy, hogy te keresel többet? Belemennél?

Figyelt kérdés

Párod keres X-et, te 12X-et.

Ebben az esetben belemennél a közös bankszámlába, közös kasszába?

Vagy a gyerekkel, gyerekekkel járó kiadások legyenek közösek, minden más kiadás, vásárlás külön?


2023. szept. 24. 15:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
86%
12x többet? Mesélj még.
2023. szept. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 A kérdező kommentje:
Miről? Hogy van, aki hétszámjegyű összeget tud hazavinni havonta? Ez számodra újdonság?
2023. szept. 24. 16:05
 3/85 anonim ***** válasza:
94%
Számomra egy család attól család, hogy gondoskodnak egymásról. Na most ha külön kasszán vagytok és a párod magának vásárol és x pénzéből csak a rossz minőségű élelmiszert egyéb használati cuccokat tudja megvenni akkor te azt szó nélkül elnéznéd?? Miközben meg te milliót keresel!?
2023. szept. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen nem család. Csak két ember együtt él.
2023. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom még a konyhára is a feleséged vásároljon a saját keresetéből, te meg jóízűen betolod a fejedbe, mi?
2023. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
96%

Hát a szüleim így voltak. Apukám keresett jóval többet, plusz támogatták a szülei, földbérleti díjak stb… hát nekem ez gyerekként nem volt jó. Jófej szüleim vannak de pl anya a munkája mellett nagyon sokat foglalkozott velem. És rossz volt látni hogy ha neki valamire nem futotta. Ha valamire neki már nem volt akkor megkérdezni apát azt megveszi e. Én sokáig azt hittem szegények vagyunk.

Én ezt semmi esetre sem akartam mikor mi különköltöztünk a férjemmel. Ez az enyém, ez a tiéd. Pedig mikor összeköltöztünk akkor ő épp munkanélküli volt. Nekem jó munkahelyem és egy anyagilag támogató családom. De onnantól kezdve minden forint közös lett. Az is amit otthonról hoztam. Azóta a férjem is jól keres. Nem bántam meg hogy közös.

2023. szept. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
91%

Ennyire nem bízol benne? Akkor eleve nem kellett volna vele lenned, pláne nem gyereket csinálni!

Számomra alap, hogyha én sokkal jobban keresek a páromnál segítsem őt ahol tudom. Az, hogy te nyugodtan néznéd, hogy nem tudja kifizetni a minőségi dolgokat az számomra felfoghatatlan.

2023. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
31%

Közös bankszámlába semmiképp, még akkor sem, ha egyforma a kereset.

Nálunk ez úgy működik, hogy általában én vásárolok be a háztartásba élelmiszert, drogériai termékeket, még néha ruhát is veszek a férjemnek. Cserébe ő fizeti a rezsit. Egyébként saját szükségleteket, pl ruha, cipő, parfüm, mindenki magának veszi. Ha nagyobb kiadás van (pl le akarjuk cserélni a kanapét), akkor azt megbeszéljük és közösen vesszük meg. Ha sokkal többet keresne, akkor elvárnám, hogy annak arányában többet is adjon bele az árába.

2023. szept. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
85%

Még az élettársi kapcsolat is érzelmi és vagyonközösség.

Ti csak együtt laktok.

2023. szept. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
92%
Párom belement, pedig én jelenleg 0 forintot keresek. Nézhetné, ahogy éhenhalok...
2023. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!