Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai Magyarorszàgon mièrt/hog...

A mai Magyarorszàgon mièrt/hogy vàllalnak az emberek egyáltalàn gyereket?

Figyelt kérdés

Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert úgy gondolom, hogy mi a házastársammal átlagosan élünk, bevételünk a középosztálynak megfelelő. 2-en vagyunk, nem nagyzolunk, nem cigizünk, nem bulizunk, elvagyunk magunkban, félre is tudunk tenni (pont annyit, ami kell, mert nyugdíj az màr nekünk - 30-33 èvesek - nem lesz!, tehát ez mar előtakarékoskodás), de ez így ennyi.

Van egy saját tehermentes családi házunk, 2 kistestű kutya, egy darab autó, amin osztozunk, és kész.


Elgondolkodtam, hogy mi most nem tudnánk még egy főt se pluszban fenntartani. Hogyan és miből vállalnak ma mégis halomszám gyereket a magyarok hasonló fizetésből?



2023. aug. 14. 19:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/131 anonim ***** válasza:
67%

Arra van, amire szánsz...

Ha gyereket vállalsz, hirtelen az lesz a legfontosabb, így az ö igényei azok, amikre először költesz. Azután jön csak a kaja, a kutyák, a számlák, a spórolás.


Meg a gyerek is olyan, hogy nem muszáj rá vagyonokat költeni. Ha kicsit utána jársz a dolgoknak, sok mindent meg lehet olcsón úszni

2023. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/131 Koplárovics Béci ***** válasza:
69%
Messze vagy a középosztálytól a leírásod alapján. Vagy túl alacsonyra teszed a lécet ahhoz, hogy mi a középosztály.
2023. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/131 anonim ***** válasza:
78%

Pont arra gondoltam, amit 1-es írt.

Neked a kutyák fontosak, másnak a gyerek.

És érdekes módon, olyan kérdést sose olvasok, hogy egy gyerekes szülő azt kérdezné, hogy miért tart egy házaspár kutyát, mikor őnekik nem telne rá a gyerek(ek) mellett.

2023. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/131 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen jogos, amit az első ír.

Ha nem moslékkal eteted a kutyáidat, figyelsz az egészségükre, simán költesz annyit, mint egy gyereket nevelő család.

2023. aug. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/131 anonim ***** válasza:
34%

Aki sokat vállal, annak eltartja az, aki dolgozik - ugyanis aki négy gyereket leszül, adómentes. És sokan épp ezért gyártják a kölyköket halomra.

Szerintem két, maximum három gyerek bőven elég.

Aki nem adómentes, annak ha szerencséje van, a család besegít ezzel-azzal, pl az egyik szülő anyukája főz ételt, vagy ad zöldséget, gyümölcsöt. Ha nincs szerencséje, akkor eltartja a gyereket ahogy tudja, és általában nincs se kutya, se kocsi, mert a kutya is elég sokba kerül. A kocsiról nem is beszélve. Még ha nem is használja az ember mindennap, bármi beüthet.

2023. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/131 A kérdező kommentje:

Hát, nyersetetéssel (ami a legegészségesebb) a kutyàk kajája 35 ezer egy hónapra. Amennyiben ennyi egy gyerek fenntartása is, akkor nem értem, hogy miért szól minden masodik kérdés és hír a fb-n arról, hogy jujjj de drága az élet. Nem ferdítetek most egy “kicsit”, azért, hogy veszekedni lehessen velem? :)

Fogadni mernék, hogyha azt írtam volna ki, hogy de olcsó egy gyerek, akkor is nekem támadtok, csak akkor éppen drága lett volna egy gyerek fenntartása… mondjuk nem lep meg, általában ilyen a gyakori :D de azért viccesek vagytok 😂

2023. aug. 14. 19:35
 7/131 A kérdező kommentje:
Illetve a kérdésemre az utolsón kívül kb senki nem válaszolt. Próbálkozzatok tovább, hátha összejön ;)
2023. aug. 14. 19:36
 8/131 anonim ***** válasza:
52%
Mi két mérnöki fizuból éppen kijövünk. Anyagilag nem férne bele egy gyerek. Igaz, ha akarnánk akkor mennénk külföldre ott keresnénk annyival többet hogy meg lehessen lépni. De ez nincs tervbe. Majd ha nagyon babusgatni akarunk valakit akkor veszünk mi is egy kutyát.
2023. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/131 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező én is így látom ahogy te, 2en vagyunk mi is és van megtakarított pénzünk , van lakásunk nem ház csak egy lakás de jó környéken. Frusztrált vagyok sokszor a saját jövöm sem látom … 30 múltam már én is. Sokan akik vállalták a gyereket az ismerőseim közül albérletben tengődnek , vagy épp saját szüleik segítségére szorulnak még a 30as éveikben is ami szerintem valahol gáz. Talán a Magyaroszágon való gyerek vállaláshoz ( amennnyiben tényleg nem vagy rohadt gazdag ) kell nemi felelőtlenség is . Tudom ez miatt most sokan lefognak pontozni de én a saját környezetemben ezt tapasztalom. Nem a kis baba drága , azt nem fogjak fel, a kis baba mondhatni “olcsó” amikor kamasz lesz a gyerek mert ugye akkor is otthon lesz veled , meg a rendes szülő azért ki is tanítatja a gyerekét….
2023. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/131 A kérdező kommentje:
Miert 3-as, szerinted ma Magyarországon mi a középosztály definíciója? Milyen életszínvonal képviseli a tömegeket?
2023. aug. 14. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!