Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki menyit ad a fizetésetekből...

Ki menyit ad a fizetésetekből a családjának?

Figyelt kérdés

20 feletti otthon lakikhoz szol leginkább a kérdés.

Ha lehet a fizetésetek is írjatok le légy szíves.



#családi kassza #Gyerek szülő támogatás
2021. nov. 4. 05:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
75%
340 ezer a nettóm jelenleg, és 80 ezret adok haza
2021. nov. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
66%
Én biztos hogy nem vennék el a gyerekemtől pénzt. Amit oda szeretne adni, azt tegye félre egy számlára, meg nyilván a személyes dolgait a saját fizetéséből intézze. De azért elvenni pénzt, hogy főzök, mosok rá, stb., amit azelőtt is, nem lenne pofám.
2021. nov. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
82%
Csak a kajába adjon bele pénzt,ez kb 30/hó a többit gyűjtse költse magára.
2021. nov. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
51%
60-120 között, attól függ van-e valami komolyabb kiadás, kereset meg szolgálati óráktól függően 350-420.
2021. nov. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes, hogy ki-miként vélekedik erről. Nagyrészt persze azt látom, hogy sokan elkérik a rezsi ráeső részét, meg az ételpénzt a gyerektől, de én olyan közegbe nőttem fel, mint a 2-es, és nekem ez idegen.

Hisz ha otthon él a gyerek, annak oka van. Ha spórolás pl. saját lakásra, akkor evidens, hogy nem veszek el tőle pénzt, hisz ő sem jókedvéből él a szüleivel 20 felett.


Persze, ez csak arra vonatkozik, akiknél megengedhető, hogy továbbra is "eltartsák" a gyereket. Hisz miben különbözik egy tanuló 16 éves és egy dolgozó 22 éves? Ugyanúgy kötelességeket látnak el, de egy 16 évestől senki se várja el, hogy beleadjon a rezsibe.

2021. nov. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem halnék éhen, nem kérnék el pénzt, amennyiben làtnám, hogy valóban félretesz magának lakásra.
2021. nov. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
61%

5# Igen, mert különbözőek az életviszonyok. Én is abban nőttem fel, hogy soha nem kértek pénzt a szüleim tőlem, sőt, támogattak ahogy tudtak.

Viszont ez sem jó, mert kényelmes a gyereknek.

Én már nem tehetem meg hogy etessem a felnőtt gyerekemet, másfelől eszébe se jutna kiszállni a jóból, ha csak úgy ingyen bérmentve velem laknak.

Ez is az önállósítás része.

Természetesen nem téma hogy ki mennyit eszik meg mi mennyibe kerül. De jó érzés egy szülőnek ha a gyereke a ráeső részt odaadja vagy bevásárol.

Ez minden családban máshogy van. Az viszont nem normális ahol elveszik a "gyerek" összes pénzét.

2021. nov. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
71%

7-es:

Én ezzel vitatkoznék:

"másfelől eszébe se jutna kiszállni a jóból, ha csak úgy ingyen bérmentve velem laknak."


Szerintem ez korai neveltetés kérdése már. Nem attól függ, hogy valaki le tud-e válni, hogy épp ingyen kapja-e a jót, hanem hogy önállósodni akar-e, mert ezt nevelték belé.

2021. nov. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
55%

Valóban, miben különbözik a 22 éves a 16 évestől? A 22 éves kb azt csinál, amit akar, a 16 éves meg amit a szülő enged. A 22 éves dolgozik, a 16 éves valószínűleg nem.

Egyébiránt a 16 évestől is elvárható, hogy az extra igényeit maga fizesse -nyilván, ha van miből- a 22 évesnél meg evidens ugyanez.


Anno én a fizetésem egy harmadát adtam anyámnak, aki amúgy egyedülálló anyaként nevelt engem meg a testvéremet. Igen, megtarthattam volna magamnak. Nem, nem volt hozzá pofám. Sosem kérte, mindig magamtól adtam, mert nekem ez is hozza tartozott a felnőtte váláshoz.

2021. nov. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
35%
7es ha tőled nem kértek pénzt a szüleid te mi jogon kérsz a sajátodtól? Nem érzed szánalmasnak? Vagy neked jó volt a gyereked meg le van tojva?
2021. nov. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!