Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves koráig támogatnád a...

Hány éves koráig támogatnád a gyereked anyagilag?

Figyelt kérdés
Ti hány éves koráig támogatnátok vagy ha már van gyerkőc, hány éves koráig fogjátok támogatni őt anyagilag? Szerintetek melyik az az életkor, amikor már önállósulnia kell egy fiatal felnőttnek?

2019. jan. 22. 18:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig szüksége van rá.
2019. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Amíg otthon lakik és tanul. De ez nem jelenti azt, hogy 50 évesen még otthon lakik és az xedik diplomáját szerzi. Olyan 25 éves korig max ok, utána álljon a lábára minden teren
2019. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%
Amíg tanul- feltéve hogy nem játssza ezt huszonhat-harminc éves koráig. Ugyanis nem vagyok köteles életem végéig eltartani egy életerős, keresőképes embert.
2019. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%

En ezt fokozatosan kepzelem el (nalam is így volt): kap majd zsebpenzt es azon keresztul szepen igyekszem megtanitani es majd a maga karan/tapasztalatan megtanul kicsit gazdalkodni. Kozepiskola vege fele, nyaron mar javasolni fogok neki par hetes munkat es remelhetoleg azt a keresetet ertelmesen kolti/teszi felre. Egyetem/foiskola alatt (ha tovabbtanul) tamogatom amiben tudom, de elvarom, hogy tanuljon, igyekezzen. Kerni fogom, hogy ha futja az idejebol, akkor hetvegente is vagy akar tanulas mellett dolgozzon (diakmunka), ha neki tobbre van szuksege, mint amivel en tudom segiteni. Ekkor mar nem ohajtom fizetni a szorakozasat, nyaralasat es egyeb extrait, ha nem jo az olcso szallas, akkor azt se.

Diplomaoszto utan keressen munkat es ha talal fogadja is el. Ha emellett megis szuksege van anyagi segitsegre szinten tamogatnam, ha tehetem. Azonban ekkor mar elvarnam, hogyha nem is tud kulon koltozni (vagy nem akar), hogy beleadjon a rezsibe a raeso resszel es egyenlo aranyban osztozzunk minden hazimunkaban. Nem mondanam el, de a rezsibe beleadott penzt felretennem neki es amikor 1 max 2 ev mulva vegre kulon eletet kezd odaadnam neki kezdotokenek. Hazepitesben, hitelben mivel nem tehetem meg nem segitenek neki. Ha tudnek, akkor se helyette akarnek lakast venni neki, hanem pl. ha osszegyujt x milliot melle rakok en is annyit vagy bevallal x hitelt mellerakok annyit. (De iylen nem lesz!!!)

Jelenleg is gyujtok neki szep aprankent.


Ha nem megy felsooktatasban, akkor hamarabb varnam el a munkat tole, de mindne ugyanugy igaz.

Ha felnott es mar sajat csaladja lesz, akkor ha ker es tudok neki adni akkor segitenem, amig elek (HA KER, ajandekba nem adnek sose penzt neki). (De ebbe nem tartozna bele, hogy a nyaralasat, az adossagat vagy rossz szokasait fizessem, helyette kifizessem.)

2019. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
12%

Engem már 9 éves korom óta úgy neveltek ,hogy ha kell valami akkor keressen ki annak az árát :D (persze attól ha valami kelett akkor azt megvették ,csak már olyan 12 éves korom óta nem nagyon kérek semmit sem ) ,persze a testvérem azt vesz nekem amit kérek , de a telefonomat ,a gépet is én javítottam meg ,és még van egy tehenem is mostmár (ez a második életemben ) ,16 éves vagyok most és 18 éves koromra lenne meg a jogsim (erre gondoltam ,hogy megajándékoznám magam egy porsche cayennevel) ,támogattam már szüleimet kb olyan 200.000 ft al már életemben ,,, most ,hogy így olvassátok gondolhatnátok ,hogy elég szegényesen élünk ,hála Istennek elég jó módban vagyunk és voltunk , én így "gyerek" ként azt javaslom minél kevesebbet támogatjátok a gyerköcőt annál tehetősebb lesz nagy korában ;)

16/F

2019. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
16 F gondolom a rezsidet kajádat mindent magad után te fizetsz? Tudjuk itthon a mintha h a pelenkáért is dolgozzon a csecsemő. :(
2019. jan. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Addig fogom támogatni amíg igényli és amíg tudom. És ez kölcsönös. Ha nekem van szükségem rá, akkor ő is támogat ahogyan tud.
2019. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%
A munka nem árt meg, utolso. A csecsemő nem dolgozik, de egy kisgyerek már besegíthet apróságokban. Nem azért, mert a szülőnek nehezére esik adott feladatot elvégezni, hanem azért, merthogy rendet és rendszert tanul, önállóbb lesz. 20 évesen nem kell majd megkenned neki a vajaskenyeret, mert nem tudja hol a kenyér és hogy egyaltalan hogy kell csinálni. Pénzért dolgozni meg külön jó, az ember érzi, hogy x összeg mennyi befektetett munkát igényel és jonesetben megtanulja értékelni és beosztani. A lényeg az egyensúly
2019. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%
Én nem kentem sose vajas kenyeret a felnőtt gyerekemnek de nem is dolgoztattam éheztettem a csecsemőt,kisgyereket,ahogy magyaréknál divat akik csak csokért potyogtatnak..
2019. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%
Ki éheztet csecsemőt???? Amúgy meg a felnőtt gyereked azért képes vajas kenyeret kenni, mert megtanítottad rá, nem?
2019. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!